Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема По повод децата в чужбинанови  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 11:54



По повод децата в чужбина се започна дискусия - Защо някой тръгват за чужбина. Дали само повечето пари ги привличат? Защо някой чужденци купуват и се настаняват в България.

Една историйка :

Французин кореняк от Возгезите, механик по самолети, среща в местния аеро клуб, преди десетина години ентусиастка българка, ижинер по професия. После женитба, две деца ... Обаче нашия човек е малко разглезен. (Такива французи далеч не са рядкост.) И така не му се става сутрин. Не, че е мързелив – напротив. Купува стари къщи, ремонтира ги и ги продава след това. Малко по малко благосъстоянието на семейството, а от което самочуствието му пада все по-ниско.
Жена му е някъде от шуменските села. Купуват си къща някъде там. Ремонтирят я и се връщат за по 1 месец на година.
Когато нашият човек е България, изведнъж става друг човек. Всички го тачат. Той е този, който дава работа и плаща. Той е богатия и преуспяващия. Даже се гордее, че е организирал сметосъбирането в селото. Преди хората имали навика да хвърлят отпадъците в реката. Даже във весниците пишело. Даже за кмет го били поканили.

Е вие българи, защо някой неуспял чужденец, трябва да ни осветлява по екология и организация!

Колкото, до доволните студенти идващи по линията Еразмус, една от тях сподели, че хората, с които е била са много симпатични, че страната е чудесна, но навсякде имало захвърлени боклуци сред природата и планината. А на третия ден и откраднали всичките документи, банкови карти и пари за престоя.

Редактирано от ilt на 06.04.06 11:58.



Тема Не те рабрах. Извинявам се.нови [re: ilt]  
Автор Mag (Зиморничав)
Публикувано06.04.06 12:17



Това констатация ли е или к'во? На някого му обрали документите (ми да си ги е пазил, мигар у Францужко не крадат?).
Не разбрах - готин пич ли е тоя францужин или само нехранимайко?...

Нещо не ми става ясно аджеба питаш ли нещо или само констатируваш.

Много ти е разхвърляно мнението. Поясни се и го дефинирай по-добре. Нерде Еразмус, нерде францужин-самолетен механик... Нерде идол-фетиш на селото...


Пролетта дойде!


Тема даа,нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 12:17



така е - това го казват и тук, като си говорим с тях - че е мръсно и разнебитено, па и на едно момиче от Белград също му откраднаха парите...
ама пък и навсякъде има лоши места...

но пък - пак идват, че и водят родителите си да обикалят из България...


нооо - нещо което ми прави впечатление - за НЯКОИ от напусналите България - имате някакъв комплекс изглежда - непрекъснато да потвърждавате верния си избор - че правилно сте напуснали тая дивашка страна - и - оооо - какъв стандарт там сте достигнали... нещо ви гложди отвътре, съмнения имате?...
нема нужда, госпожо - уталожете си тоя комплекс - всеки да ходи там, където му е добре!

а пък туй, вашето - "Е вие българи,...", явно е изречено без замисляне, някак си подсъзнателно се е изплъзнало... мислите на френски вече?


а пък на французина - браво - като го срещна - ще го тупна по рамото - и ще му кажа - а така, пич! верно, че ний сме си малко прости - ама - прихващаме лесно!


разгеле - как е пич на френски?

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автор ()
Публикувано06.04.06 12:45



О, не са само "неуспелите" чужденци, които си позволяват да държат тон, примерно, докато правят или не правят нещо друго. Има и българи, които се държат към другите българи така, сякаш вторите са танганайци, крещят, държат се агресивно, наливат акъл без да са им го искали, перчат се като петлета и/или говорят на другите българи на "вие" и то в български форум, където се предполага, че са влезли да си говорят с именно онези, българи, които са лоши, крадци или въобще неква сган.
Така че, уважаема, много добре говорите български и оправдавам правописните пропуски само с това, че явно сте французойка.



Тема `айди де!?нови [re: ilt]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано06.04.06 12:51



Че много ти е репрезентативна извадката !? - как ги правиш тия обобщения!?

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: даа,нови [re: ceлянинът]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 12:58



Че кой няма съмнения за верният си избор?
Ами ако не се чуствах българка, щеше ли да ме боли за България?
Боли ме когато по новините България се споменава, когато има проблеми с проституция, трафици и мизерия.
Щях ли да следя клубовете на dir.bg ?

Виж тук какво ми е мнението за високмерните българи в чужбина.



И въобще нямам вашия дар слово, за да успея да предам цялата болка за съдбата на България.

Една приятелка българка казва за Франция « Като ги гледам какви са мунчовци, да се чудиш как страната им е преуспяла ! » - и има право.

Редактирано от ilt на 06.04.06 13:14.



Тема Re: аз мисля,нови [re: ilt]  
Авторtartarianeyes (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:01



че всеки има право на избор - щом нашите деца решават да живеят другаде, тяхно право е. Щом някой французин, англичанин, ирландец или танганаец е решил да живее тук, това е негово право. Причините няма защо да ги коментираме - всеки си има своите.
И много е тъпо, когато хората започват да се драчат по тия въпроси. Свестни хора има навсякъде, боклуци - също.
И аз смятам за безкрайна загуба на време да се хвърлят сили в защита на българското, както и да се възвеличава чуждото.

"Както ви се харесва", така е нарекъл комедията си един велик поет. И това важи за всички - и за българи, и за чужденци, и за друговерци, ако щете



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Авторilt (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:10



Вярно е, че без контект мнението може да не бъде разбрано.
Просто ме боли за бъдещето на България.

Но защо все пак първата реакция на всички е малко по-вече или по-малко агресивна!
Сега разбирам една друга българка, когато се връща, крие от непознатите, че живее в чужбина!



Тема бе -нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 13:12



ние затова сме тук - да си приказваме за туй, което ни вълнува - да си казваме кривиците - и лека-полека да вървим напред...

ей го на - преди като водех чужденци натам-насам - ми беше проблем как да съставя маршрута, така че да има читави тоалетни по пътя... сега вече този проблем е значително облекчен...
днес - кенефите, утре пред кенефите, после пътищата - та така...

а па ирландците много обичат шкембе-чорба - ядат, та ушите им пукат!
а французите - кебапчета,
швейцарците - кисело мляко...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема бе -нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 13:18



черта от националния характер - приеми я като такава - щото пък имаме и други, добри черти...

ей го - работя с двама млади гърци - тук до мен са в ателието - те пък казват - "двама гърци - три мнения/акъла"
а па един немец казваше, че при немския казан нямало дявол - нямало нужда - щото им е заповядано да не си подават главите над чорбата!

прост селянин, ама много прост ви казвам !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.