Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема По повод децата в чужбина  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 11:54



По повод децата в чужбина се започна дискусия - Защо някой тръгват за чужбина. Дали само повечето пари ги привличат? Защо някой чужденци купуват и се настаняват в България.

Една историйка :

Французин кореняк от Возгезите, механик по самолети, среща в местния аеро клуб, преди десетина години ентусиастка българка, ижинер по професия. После женитба, две деца ... Обаче нашия човек е малко разглезен. (Такива французи далеч не са рядкост.) И така не му се става сутрин. Не, че е мързелив – напротив. Купува стари къщи, ремонтира ги и ги продава след това. Малко по малко благосъстоянието на семейството, а от което самочуствието му пада все по-ниско.
Жена му е някъде от шуменските села. Купуват си къща някъде там. Ремонтирят я и се връщат за по 1 месец на година.
Когато нашият човек е България, изведнъж става друг човек. Всички го тачат. Той е този, който дава работа и плаща. Той е богатия и преуспяващия. Даже се гордее, че е организирал сметосъбирането в селото. Преди хората имали навика да хвърлят отпадъците в реката. Даже във весниците пишело. Даже за кмет го били поканили.

Е вие българи, защо някой неуспял чужденец, трябва да ни осветлява по екология и организация!

Колкото, до доволните студенти идващи по линията Еразмус, една от тях сподели, че хората, с които е била са много симпатични, че страната е чудесна, но навсякде имало захвърлени боклуци сред природата и планината. А на третия ден и откраднали всичките документи, банкови карти и пари за престоя.

Редактирано от ilt на 06.04.06 11:58.



Тема Не те рабрах. Извинявам се.нови [re: ilt]  
Автор Mag (Зиморничав)
Публикувано06.04.06 12:17



Това констатация ли е или к'во? На някого му обрали документите (ми да си ги е пазил, мигар у Францужко не крадат?).
Не разбрах - готин пич ли е тоя францужин или само нехранимайко?...

Нещо не ми става ясно аджеба питаш ли нещо или само констатируваш.

Много ти е разхвърляно мнението. Поясни се и го дефинирай по-добре. Нерде Еразмус, нерде францужин-самолетен механик... Нерде идол-фетиш на селото...


Пролетта дойде!


Тема даа,нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 12:17



така е - това го казват и тук, като си говорим с тях - че е мръсно и разнебитено, па и на едно момиче от Белград също му откраднаха парите...
ама пък и навсякъде има лоши места...

но пък - пак идват, че и водят родителите си да обикалят из България...


нооо - нещо което ми прави впечатление - за НЯКОИ от напусналите България - имате някакъв комплекс изглежда - непрекъснато да потвърждавате верния си избор - че правилно сте напуснали тая дивашка страна - и - оооо - какъв стандарт там сте достигнали... нещо ви гложди отвътре, съмнения имате?...
нема нужда, госпожо - уталожете си тоя комплекс - всеки да ходи там, където му е добре!

а пък туй, вашето - "Е вие българи,...", явно е изречено без замисляне, някак си подсъзнателно се е изплъзнало... мислите на френски вече?


а пък на французина - браво - като го срещна - ще го тупна по рамото - и ще му кажа - а така, пич! верно, че ний сме си малко прости - ама - прихващаме лесно!


разгеле - как е пич на френски?

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автор ()
Публикувано06.04.06 12:45



О, не са само "неуспелите" чужденци, които си позволяват да държат тон, примерно, докато правят или не правят нещо друго. Има и българи, които се държат към другите българи така, сякаш вторите са танганайци, крещят, държат се агресивно, наливат акъл без да са им го искали, перчат се като петлета и/или говорят на другите българи на "вие" и то в български форум, където се предполага, че са влезли да си говорят с именно онези, българи, които са лоши, крадци или въобще неква сган.
Така че, уважаема, много добре говорите български и оправдавам правописните пропуски само с това, че явно сте французойка.



Тема `айди де!?нови [re: ilt]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано06.04.06 12:51



Че много ти е репрезентативна извадката !? - как ги правиш тия обобщения!?

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: даа,нови [re: ceлянинът]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 12:58



Че кой няма съмнения за верният си избор?
Ами ако не се чуствах българка, щеше ли да ме боли за България?
Боли ме когато по новините България се споменава, когато има проблеми с проституция, трафици и мизерия.
Щях ли да следя клубовете на dir.bg ?

Виж тук какво ми е мнението за високмерните българи в чужбина.



И въобще нямам вашия дар слово, за да успея да предам цялата болка за съдбата на България.

Една приятелка българка казва за Франция « Като ги гледам какви са мунчовци, да се чудиш как страната им е преуспяла ! » - и има право.

Редактирано от ilt на 06.04.06 13:14.



Тема Re: аз мисля,нови [re: ilt]  
Авторtartarianeyes (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:01



че всеки има право на избор - щом нашите деца решават да живеят другаде, тяхно право е. Щом някой французин, англичанин, ирландец или танганаец е решил да живее тук, това е негово право. Причините няма защо да ги коментираме - всеки си има своите.
И много е тъпо, когато хората започват да се драчат по тия въпроси. Свестни хора има навсякъде, боклуци - също.
И аз смятам за безкрайна загуба на време да се хвърлят сили в защита на българското, както и да се възвеличава чуждото.

"Както ви се харесва", така е нарекъл комедията си един велик поет. И това важи за всички - и за българи, и за чужденци, и за друговерци, ако щете



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Авторilt (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:10



Вярно е, че без контект мнението може да не бъде разбрано.
Просто ме боли за бъдещето на България.

Но защо все пак първата реакция на всички е малко по-вече или по-малко агресивна!
Сега разбирам една друга българка, когато се връща, крие от непознатите, че живее в чужбина!



Тема бе -нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 13:12



ние затова сме тук - да си приказваме за туй, което ни вълнува - да си казваме кривиците - и лека-полека да вървим напред...

ей го на - преди като водех чужденци натам-насам - ми беше проблем как да съставя маршрута, така че да има читави тоалетни по пътя... сега вече този проблем е значително облекчен...
днес - кенефите, утре пред кенефите, после пътищата - та така...

а па ирландците много обичат шкембе-чорба - ядат, та ушите им пукат!
а французите - кебапчета,
швейцарците - кисело мляко...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема бе -нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 13:18



черта от националния характер - приеми я като такава - щото пък имаме и други, добри черти...

ей го - работя с двама млади гърци - тук до мен са в ателието - те пък казват - "двама гърци - три мнения/акъла"
а па един немец казваше, че при немския казан нямало дявол - нямало нужда - щото им е заповядано да не си подават главите над чорбата!

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано06.04.06 13:32



за мен специално твоята позиция е малко неразбираема, хем те боли за България, хем излиза че е просташка държава, хем пък е хубаво в нея, хем пък те е страх да доведеш детето си

според мен това предизвиква агресията, а не това, че живееш в чужбина

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: :)))нови [re: tartarianeyes]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано06.04.06 13:34



и така може да се каже, но аз като една почитателка на бирата бих казала "защото така ми/им харесва":)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: даа,нови [re: ceлянинът]  
Автор дeдo Aндpo (познат бе!)
Публикувано06.04.06 13:38



Пич на френски е "мек", също като мек... хляб, хехе.


На дядо сладурът.

Тема Re: даа,нови [re: ceлянинът]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано06.04.06 13:39



А, по повод кражбите. Преди около година бях в Мадрид на един курс и испанците ни предупредиха да си пазим чантите, понеже се крадяло. Ние си пазихме чантите по улиците, но ето че на една колежка й откраднаха чантата от ресторанта на хотела по време на закуската. Чантата така и не се намери.
В Истанбул, пък, си купувам сладолед и с изненада установявам, че са ми върнали по-малко пари.
Така че хайде да не си приказваме, че ние сме най-крадливото племе на света.



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:40



о, ама тука последното нещо, което има значение, е че човекът, от примера, който си дала, е французин.
просто човешки погледни.
един човек, който е със смачкано самочувствие - някакъв си механик по самолети - изведнъж отива някъде, където по стечение на обстоятелствата дава добра идея, тя бива възприета и ето ти го "вашия" човек - нов човек, с ново самочувствие и нови интереси...
вероятно в работата му не му слушат идеите и на него му е писнало да ги дава никой пък като не го слуша... ето, ти казваш - мързелив бил. бе явно не е мързелив, ами се е успал нещо там...
обаче тука станало различно - е, ми, браво на него, добре за него и семейството му : )
вече някъде може да се чувства "голям човек" : )
което, обаче, няма нищо общо с това, че е французин.
обаче след това "вие българи" - не, че не мога да ти обясня механизма на станалото там, ами.. просто не ми се ще.
много грубо, или глупаво прозвуча
ти избери сега - груба ли си, или просто глупава :))
(едното е порок, нали знаеш) : ))



Тема споделямнови [re: copadevino]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано06.04.06 14:02



напълно твоето мнение!

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема ---нови [re: вp .]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 14:09



Виждаш "ВИЕ" но не виждаш "НИ"

"Е вие българи, защо някой неуспял чужденец, трябва да ни осветлява по екология и организация! "

Груба - не ми приляга, глупава - може би, след като имам още илюзии в красотата на духа, че споделяйки болката ми и страховете ще намеря подадена ръка.



Тема хахах : )нови [re: copadevino]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 14:17



на мене ми откраднаха фотоапарата във виена, чадъра - в париж (да не говорим, че никъде не съм срещала по-груб и отблъскващ обслужващ персонал по обществените заведения, отколкото във франция), откраднаха ми якето в берлин, един таксиджия в кипър измоли (!!) шала ми, да го подарял на жена си, в прага бях нападната от подивял нагъл лебед, в мадрид ме натровиха с развален сок в едно неевтино заведение, а в милано ми губиха ТРИ пъти ЕДИН и същи багаж и се държаха толкова смешно, че би могло да се сметне за отвратително, ако не беше толкова смешно : )))
такива случки и неща зависят от хората.
навсякъде ги има.
и у нас, за съжаление, много.



Тема Re: ---нови [re: ilt]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 14:19



оф, добре де.
на ти ръка.
май и ти не знаеш много какво пишеш, но се вижда, че не си злонамерена, това е ясно : )



Тема Re: Не те рабрах. Извинявам се.нови [re: Mag]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 14:43



Това е едно от мненията, което ме накара да отворя темата.



Колкото до механика по самолетите - Човекът не е лош, нито мързелив, нито нехраномайко. Просто разглезен от леснотата на живота във Франция и като последствие много късно се оказал извън играта - просто неуспял.

Редактирано от ilt на 06.04.06 14:44.



Тема Re: хахах : )нови [re: вp .]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано06.04.06 14:57



Е,е, е, ти направо ме разби.
Междувременно се сетих за една позната, пътуваща много по света. Тя ми разказваше как в полет на Луфтханза била свидетел на следната случка. Някаква женица пътувала за БГ и държала в скута си някакъв кашон. Стюардесата на Луфтханза й казала, че кашона трябва да се остави в горното отделение за багаж. Женицата обяснила, че си купила някакъв скъп сервиз и си го пазила. Стюардесата грубо и измъкнала кашона и направо го захвърлила в багажното. Чул се някакъв пукот, явно се е счупило нещо и женицата се разплакала.
Та както казваш ти, всичко си зависи от хората.



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автортaнцyвaщият c oбpъчи (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:32



Страх, наглост и хаос
Михаил Константинов
Снимка: Веселина Димитрова

В деня, когато трябваше да стъпи на върха на политическата си слава, Ахмед Доган бързо и безвъзвратно се запъти към политическото дъно, защото падна в капана на собственото си високомерие и загуба на чувството за реалностите.
И друг път политическият елит на България се е държал страхливо, неадекватно и хаотично, но напоследък той явно надминава себе си в това отношение. Всеки божи ден е белязан с някакъв скандал, обикновено тъп и даже на пръв поглед невъзможен. И дори когато човек реши, че повече няма откъде да се пръкне някоя политическа нелепост, то тя непременно се пръква.
За последната седмица жълтата фланелка за тъпота безапелационно отива при иначе ловката върхушка на ДПС. И действително, трудно е да се повярва, че действията и приказките на някои от лидерите на тази етнокорпоративна политическа сила не се извършват под влиянието на алкохол или други упойващи вещества. Което пък навежда на мисълта, че на масовите партийни форуми на някои формации вече е време да се въведе проверка с дрегер, та да не стават лидерите им хептен за резил.
В продължение на 16 години лидерът на ДПС се гаври с българските политици и това е разбираемо, и понякога даже правилно предвид на качествата на повечето от тях. Но от няколко години този лидер се гаври и с българския народ и на това трябва да се сложи бърз и недвусмислен край. Или пък да не се сложи край, но после да не се чудим какво ни е дошло на главите. Не че сега не е.
Известна е приказката за хитрата сврака, която накрая пада в капана и с двата крака. На 23 юни 2005 г. Ахмед Доган падна в капана на собственото си високомерие и трайна загуба на чувство за реалност пред милионите зрители на едно телевизионно шоу. Да губят връзка с реалността не е сефте за българските политици, но тогава беше прекрачена границата, която нормалният политик не бива и отдалеч дори да доближава. На тази дата, бидейки може би не на себе си, политическият лидер на една етническа българска партия демонстрира презрението си към обикновените българи. Такова нещо не се прощава. И дори на него, галеник на медиите и нарочен за най-добрия политик на прехода, не му го простиха. "Обръчът от фирми" на ДПС се превърна в безпощадна метафора, в емблема на корупционната практика на етническата корпорация ДПС. След като направи този грандиозен гаф, Доган за момент сякаш напипа вярната тактика за минимизиране на щетите ­ снишаване, та белким се размине бурята. Е, този път не се размина, а и не можеше. И изведнъж, след 9 месеца на снишаване и унизителна кръгова отбрана, нервите на лидера не издържаха. И набеденият за философ и пазител на етническия мир реши да даде "некои пояснения". Ефектът от тези му действия идеално се описва от една друга народна приказка, а именно за патката, оплетена в кълчища. И наистина, как иначе да характеризираме тюрлю гювеча от "обръчи", "бъчви", "олигарси", "мисловни парадигми" и други глупотевини, който се изсипа от трибуната върху главите на сащисаните делегати на замислената като победоносна VI-а Национална конференция на ДПС? Та там беше елитът на движението, но и на него мисловните парадигми му дойдоха малко в повече. Впрочем, за любителите на изящната словесност ще отбележа, че понятието "мисловна парадигма" е най-обикновена тавтология. Защото всяка парадигма е по дефиниция мисловна, т.е. в главите на хората. Парадигми в природата няма и това не само докторите, но и студентите по философия би трябвало да го знаят.
Но ако бяха само парадигмите, халал да са му на лидера. Проблемът е, че беше демонстрирано пълно неразбиране за това какво и защо се случва. В момент, когато в цялата страна и в частност в смесените райони българите са настръхнали срещу ДПС, да твърдиш, че партията ти и ти самият сте безукорни и безгрешни, е фатално политическо късогледство. Или може би разстройство на личността.
Поради 16-годишна криворазбрана толерантност и обикновено политическо блюдолизничество стана така, че проблемите на ДПС днес са проблеми и на България. Те скоро ще станат проблеми и на сегашния президент. Добре е президентът Първанов да си спомни какво се случи с неговия предшественик само преди пет години. Тогава, на парламентарните избори през м. юни 2001 г., президентът Стоянов подари три мандата на ДПС. Тогава ДПС беше изпаднало в истерия, а лидерът му открито се канеше да разруши прословутия етнически мир. Не че би могъл, естествено. Веднага след това за благодарност Доган на президентските избори първо подкрепи Ренета Инджова (само на ужким), а на втория тур подкрепи Георги Първанов (вече наистина). Толкова по въпроса за това, лоялен партньор ли е ДПС. Лоялен е, разбира се, но единствено и само на своите собствени интереси. По този повод е добре да си припомним думите, с които Чърчил се обръща към някогашния премиер на Великобритания, току-що подписал капитулантско споразумение с Хитлер. "Сър ­ казва Чърчил ­ на Вас историята Ви даде шанс да избирате между войната и позора. Вие избрахте позора. Но скоро ще получите и войната". Както и става. Не вярвам, че овластените в момента български политици ще имат сили да избегнат позора. Но не е зле обаче да знаят, че при всяко положение ще получат и войната.
В деня, когато трябваше да стъпи на върха на политическата си слава, Доган бързо и безвъзвратно се запъти към политическото дъно. Накъдето ще повлече и цялото ДПС. А вероятно и тройната коалиция барабар с нейния създател ­ днешния български президент. Добрите политици в даден момент почват да работят не само за себе си, но и за историята. Но добър политик ли е човекът, който завинаги ще остане в историята като "танцуващият с обръчи"?
Какво обаче се случва в другите части на българската политическа сцена? Дори на фона на тоталното объркване, празни приказки и криене под масата на целия елит, силно впечатление правят импотентната медийна политика на БСП и в частност медийното неприсъствие на нейния лидер. Не че им симпатизирам, но не искам да съм на мястото на червените бабички. На които червените мобифони им натресоха не само глад, социално неравенство и НАТО, но и американските бази. Не ми се иска да съм на мястото и на червените агитатори по места, които трябва да играят ролята на морални инквизитори на своите избиратели. Интересно докога. Защото и най-гъвкавият материал в даден момент се къса.
На свой ред и НДСВ никакво го няма като някакво видимо присъствие. Но политиците там, понаучени от своя лидер да не приказват преди да мислят, напоследък поне не говорят глупости. Но и нищо не казват, което все пак е за предпочитане пред логореята на мандатоносителя ДПС.
Въпреки скорошната среща на четиримата десни лидери в Италия, времето им за подготовка и достойно участие в президентските избори фатално изтича. Освен ако в дясно не са решили да приложат в изборите олимпийския принцип ­ не да победят, а да участват. Но дори и в дясно трябва да е ясно, че едно трето (не дай, Боже, четвърто) място на президентските избори през м. ноември, ще означава пълен и безусловен край на досегашните формации там. Без да усложняваме картината е очевидно, че проблемът е само между лидерите на СДС и ДСБ ­ другите десни лидери нямат партии. И ако изобщо историята им е дала някакво време за спасяване на дясното, срокът за това е до седмица-две. И при това трябва да действат те лично, а не чрез секундантите си ­ все пак това не е дуел. Като не забравят, че борбата тук трябва да е външно-, а не вътрешновидова. Но и дилемата пред десните лидери е тежка. Ако издигнат слаб кандидат, той пропада и те горят заедно с него. Ако издигнат силен кандидат, той се представя достойно (дори да не спечели) и после се превръща в естествен лидер на дясното. Като Кощуница в бивша Югославия. Което пък ще сложи край на множество кариери на сегашни десни лидери.
Неубедителните действия на парализираната централна власт, оплетена в мрежите на играта "осем-пет-три", ескалиращата наглост на ДПС върхушката и жалкото състояние на десните сили, отварят пространство за формациите на Волен Сидеров и Бойко Борисов. Но и тук впечатлението е по-скоро за хаос, отколкото за смислени действия. Ще се пробва ли генералът за президент, дезертирайки от София, или ще клати държавата с цел предизвикване на предсрочни парламентарни избори? Които, ако са преди м. октомври 2007 г., пак ще са дезертиране от кметския пост? Ще оглави ли партия ­ тогава вече не може да е кмет, или ще управлява нещото ГЕРБ задкулисно ­ което пък е незаконно? И колко му е все пак на генерала ­ почти 50 според НЦИОМ, или малко над 5 според социолога Асланов (става въпрос за проценти, естествено)? Вероятно отговорите на тези въпроси не ги знае и самият той, безспорно най-популярният български политик в момента. Който притежава завиден инстинкт за държане пред публика и вероятно гениален пи-ар.
Страх, наглост и хаос. И една България, загубила почти 15 на сто от хората си за последните 15 години. И продължаваща да губи населението на цял един областен град ежегодно. Та това е по-страшно, отколкото през периода 1912-1918 г., когато страната ни е водила три тежки войни! Ще се вразумят ли накрая хората, които с лека ръка пращаме толкова пъти да ни управляват? Или ще ни трябват нови? Все въпроси, на които България ще трябва да отговори. Или да изчезне.



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автор Omega. ()
Публикувано06.04.06 15:43



И мен ме интересува ... защо?
Защо днес, през 2006 ... деца тръгват за чужбина?

Аз съм от вълната емигранти напуснали България през 1992 и съм ... гарнитура към основната вълна, тръгнала през 89/90, имам своя отговор на "защо тръгна". Знам, че не знаех къде отивам.
Знаех само откъде тръгвам и ... само кога бих се върнала.

Ти си млада, от друго поколение, друг тип е(?) или и(?)мигрант
... сигурно си точно от поколението, за което говорят в темата майките.

И твоята тема ще се затлачи предполагам, ако не кажеш онова,
което само ти можеш да кажеш ... да разкажеш,
своето само... не повече.

За майките на Бъдещето на България(за което казваш те боли) ... едно просто изречение би ли съставила?

Или искаше да си поприказваш по френски маниер - съмнявам се,
Че е нетактично да нямаш 30, но да си поплачеш в 40-50 може би си попомислила, но пък и темата на майките люто те е извадила от неригистрирано състояние ... на втори план,
На първи - търсиш мама и тате, кака и бате ... мисля си, следейки репортажите от Франция.

"Да.Боли. Като четем вестници и слушаме новини" - би ли подписала, че да станем две дето го казват на нечии майки... пък и на бащи.

... боли в началото, така започва емиграцията, не че слушаме само тези новини, но тези най-ясно чуваме ... минава, колелото се върти и идват следващите стъпки.

... следващите стъпки май не знаеш,
майките в другата тема - също,
и не ти, а те са тези, които трябва да го знаят, защото ... са живяли повечко.
Я се поразмисли: искаш нещо да кажеш или нещо да чуеш искаш?
Нещо за "децата в чужбина".

He са много общите неща между твоят и моят вид миграция, но ти започваш точно с тях ... така мисля засега ... остава ми да се убедя, че греша т.е., че са много общите неща.



Тема Точно така ...нови [re: дeдo Aндpo]  
Автор Aнaл_Фaбeт (Тарантула)
Публикувано06.04.06 15:50



Браво дедо.

"Pige le mec" -> Скивай пича!

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
"Песен за Бхагават"


Тема Новата Америка! Чудесно!нови [re: ilt]  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано06.04.06 16:08



Масовото обучение създава количество квалифицирани кадри далече отвъд обществената нужда за такива. В резултат на което доста хора, природно надарени, пък и сносно образовани, за изява в дадено поле, по икономическа принуда работят другаде, и доста често, на доста ниски позиций. Това е типично за "наситените" общества. Тъй като споменаваш Франция, прочети "Демокрация в Америка" от де Токвил, писана още 1830-или-там.

Твоят пример за френският механик, имал гражданското съзнание и интереса да отиде да организира елементарни общински услуги в българско село, е точно успореден на примери от Токвил за хора, чиито живот би ги обрекъл на посредственост - но отишли в Дивия Запад (с мои думи) и получили поле да се разгърнат и да облагодетелстват обществото; де Токвил имаше пример, измежду доста други, с кмет.

Виж как европейският мисловен калъп още подскача! Това че някой е механик не го прави "неуспял"! Мирише на... интелектуалщина. Човекът е механик заради икономически обстоятелства; утре ако вдигне фирма, и доходът му скочи - тогава механикът "успява" ли? Прислужник в Рокуел - Дауни беше член на Дауни Историческо Дружество: ровеше се по приноса на Дауни (градче в Лос Анжелес Околия) към американската авиация, статий пишеше по въпроса... Ако този човек утре отиде в България и реши да спретне някакво гражданско сдружение там - той ще е "неуспял" защото е бил чистач? А ако добавя, че той като чистач си е къткал парите и е работел втора работа нощем, да ремонтира стари къщи, и имаше 5 негови къщи, които даваше под наем, имаше фирма ремонтираща още толкова, и икономическата му стойност надвишаваше тази на вицепрезидента на Рокуел - Дауни? Чистачът вече броен ли е за "успял"? Такъв човек да реши да се измести към България, или към където и да е - че това не е ли ЧЕСТ за обществото, където той е решил да изгради втори дом?

До като чистачът бачкаше прилежно, и на службата, и после на частно, вицепрезидентът ебеше секретарки на място и по командировки, спеше на бюрото си, и изобщо се държеше както всеки връзкар, освободен от морални, граждански, служебни, че и лични отговорности, поставен на неговата позиция би се държал. И ако този паразит отидеше в българското село, където френският механик създава нещо полезно - селото щеше да се чуства поласкано от присъствието на обрисувания вицепрезидент? Дали българските селяни е редно да отблъснат "неуспялия" чистач, създал икономическа стойност, и да приветстват "успялия" вицепрезидент, създал... нищо, и даже рушил?

Да не добавям и моето становище, че културата иска пари, и до като може богат да не е културен, няма начин беден да е културен - и това прави наденична кълцанка от европейското "класово" съзнание - защото прави на боклук точно тези които се пишат за, такова, надраснали, такова, еснафщината на парите...

Зверско евала на френския механик! Който българин го нарича "неуспял" - нека този българин отиде във френско село и го върне тъпкано на френския механик - като организира по-добри граждански изяви там!

Иначе надявам се все повече качествени хора да намират България достойна за труда им, платен или дарен!

Редактирано от Cв. Ckpoмни на 06.04.06 16:36.



Тема За някой неща е така...нови [re: Omega.]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 16:52



Аз тръгнах, защото съм инженер-констуктор и затвориха консрукторското бюро, в което работих ; продадоха на безценица машините на завода, и вместо да създавам машини, което правя сега, тябваше да продавам на някой щанд турски или китайски стоки.
Не че имам нещо против продавачките, но завършила математическа гимназия със сребърен медал (не за комсомолско участие, а за участие в математически олимпиади), щях да взема работата на някой друг.

Аз тръгнах, защото се задушавах от комплексите, които получих от обществото, с което нямах много допирна точки. Което ме подтискаше, защото нямах същите виждания за живота. Един от примерите, който вече споменах, е че ми поставиха етикет, че не съм много добре с разума, защото преливах от щастие, че чакам трето дете.

Аз тръгнах, не че знех непременно какво ме чака, а защото предполагах, че в една културна страна, не може да бъде по-трудно да си намериш място под слънцето.
Големият ми син беше ми беше на 9 години, когато тръгнахме. Завърши и сега работи по професията. Другите две са по добрия път да си намерят и те своето място.

Има цяла листа, защо тръгнах.

Има и цяла листа, защо въпреки всичко, обичам България. И ще бъда между първите, които ще се върнат, когато нещата се променят.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ilt на 06.04.06 16:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от ilt на 06.04.06 17:00.



Тема Re: хахах : )нови [re: вp .]  
Авторcoфka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 16:52



Аз, пък се сетих за брат ми,който в Москва в едно такси си дал на бакшиша портфейла да си подложи при писането на квитанцията и после в хотела се усетил,че си е забравил портфейла с пари,кредитни карти и т.н. Понеже запомнил района в който станало това, се обадил да каже за случката и след 10 дни му го върнали невредим,а таксиметраджията умрял от страх и не посмял дори да го отвори.
Та и такива работи стават.



Тема Re: Новата Америка! Чудесно!нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 18:06



Не съм против механика, а съм срещу това, че жителите на това село не им идва наум сами да си пазят реката. Района е карстов и реките и водата е рядкост. През детството ми майка ми носеше от половин километър вода. Тези хора нуждата не ги е научила да ценят водата и реката, та да хвърлят всичко в нея.
Живея във френско село. Всичко са си организирали. Не са ме чакали аз да им кажа, как да си направят живота хубав. И ги уважавам за това.



Тема Re: По повод децата в чужбинанови [re: ilt]  
Автор Jess5 (толерантна)
Публикувано06.04.06 18:21



Аз съм от тези, които също са навън - не отдавна, но достатъчно. Казвам го, за да стане по-ясна позицията ми.
Нещото, което най-много ме дразни в споровете между българи , е:
тези,които са в чужбина, да казват - вие, българите, а тези, които са в България - вие, емигрантите. Това противопоставяне е толкова глупаво, нелепо и опростенческо, че не мога за си сдържам нервите, като го чуя. Не, нищо не казвам срещу твоя пост, но ми се струва, че някак си пак се промъква някакво подобно настръхване и в тази тема. Кой, с каква цел и къде е решил да живее, си е негово право. Има свестни българи, има и такива, които за нищо не стават. Същото това важи и за чужденците. Краде се в България, краде навсякъде по света. Никой обаче не може да отрече, че у нас се краде повече, факт е това, а пък като те окрадат, никой(имам предвид полиция) не си мърда пръста, само се констатира.
Искам да постна едно мнение, което на мен лично много ми допада, защото е широко скроено, космополитно и позволява да гледаме на света от друг ъгъл.
Уточнявам, че не е мое, а човек, който често пише във форумите на дир-а. Нарочно не пиша името, защото не съм питала автора.



"Знам, че моята позиция може привидно да ти се стори противоречива, но ще опитам да обясня. Лично за мен не е противоречива.

От една страна, моята нагласа към България и света изобщо е по-скоро космополитна, отколкото патриотична. Признавам, че патриотизмът никога не е бил особено развит у мен - и изпитвам известни затруднения да го схвана като философия и емоция. Въпреки че много харесвам България, знам, че по същия начин бих могла да харесвам всяка друга страна, ако бях родена в нея. И винаги съм възприемала като "семейство" планетата като цяло - и инстинктът ми към братство обхваща цялото земно кълбо.

От друга страна обаче в България се чувствам най-добре - във всякакъв смисъл - и няма земна сила, която може да ме премести оттук за повече от месец. Единият от родителите ми живее от години в чужбина и постоянно ме питат защо не отида при него. Аз съм ходила много пъти на гости - но истината е, че не се чувствам добре там. Не ми е "у дома". Въпреки че “там” е една страшно красива и много развита страна, въпреки съвършения ред, чистота, хармония и спокойствие там, издържам максимум седмица. И се чувствам на чуждо място, студено ми е на душата – и “европейците” ми изглеждат някак бледи, безлични и безцветни.

Разбираш ли - то е все едно, че живея в един апартамент (България), който е част от голяма кооперация (Земята като цяло). И аз ценя цялата кооперация, пука ми за останалите, мисля за тях, обичам ги - обаче най-добре се чувствам у дома, в моята си къща. И не искам да се местя в съседен “апартамент” – харесва ми тук, “у дома”.

Не мога аргументирано да обясня защо толкова обичам България и защо се чувствам точно тук на мястото си. Чисто теоретично знам, че има страни, в които навярно бих се чувствала много по-щастлива - но всъщност не го вярвам истински. Тук ми "мирише" на "у дома" - познато ми е, уютно ми е, "мойто" си е. Обожавам вкуса на истински, градински домати, аромата на мащерка, звука на гайди, обичам Родопите и родопските черги, бабината лютеница, българския език и фолклор – такива дребни, незначителни неща обичам, но те са важна част от усещането ми за “у дома”. Вярно, че понякога ми идват в повече всичките там безобразия, недомислия, дебилни политици, мърсотия, бездомни песове, чалга и прочие - и все пак, дори това не би могло да ме прогони оттук. И не се сърдя, че е така, защото знам, че България е в процес на промяна – бавна и мъчителна промяна. И сама съм направила доброволния избор да остана, да участвам - да съпреживея и изстрадам тази промяна.

Иначе никога не съм изпитвала дори следа от упрек към емигрантите, напротив. Възхищавам им се дори – за това, че са решителни, предприемчиви и навярно по-адаптивни от мен. И никога не съм смятала, че извършват “предателство” към “Родината” – що за глупости са това и що за криворазбран патриотизъм?! Ми по тази логика всеки, който е напуснал родното си село, търсейки реализация в “големия град”, трябва също да е “предател”, само че в по-малък, локален мащаб. Няма нищо по-нормално от човешкия стремеж към разширяване, експанзия, развитие – просто всеки разбира тези неща по своему и отговаря лично за себе си.

Емигрантите са просто хора, които, по някаква тяхна си причина, са решили да сменят “апартамента”. И причините са прекалено много, за да са възможни обобщения. Имам доста приятели в чужбина и знам, че повечето от тях страдат от това – поне в някаква степен. Мога само да им съчувствам и да ги подкрепям – но не считам “преместването” им за трагедия. Знам, че светът се движи в посока на размиване на граници, смесване на култури – и смятам, че е прекрасно, когато светът “нахлува” в България – и България, на свой ред “нахлува” в света."

Редактирано от Jess5 на 06.04.06 18:23.



Тема Re: За някой неща е така...нови [re: ilt]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано06.04.06 18:35



Е, някои не тръгнахме.
Въпреки, че разпродадоха машините от завода, където работеше жена ми. И въпреки, че не беше завършила със сребърен медал, все пак беше успяла да стане научен сътрудник и разработваше двигателите на Балканкар. Вярно, наложи й се известно време да продава пуловерчета на сергийка, но и до сега няма чувството, че е заемала мястото на някой друг.
Не тръгнахме въпреки, че на практика закриха Енергопроект, където работех и ми се наложи да наемам камиони и да спедирам чужди стоки, да правя мандра, да отглеждам шарани, да произвеждам макарони, да изнасям боя за печки за Македония и да отказвам съдружие на хора без уши. Но въпреки това, нямам чувството, че съм откраднал бизнеса на някой друг.
Сега отново работя по занаята си, но със собствени фирми.
Сега жена ми отново проектира двигатели, но в своя фирма.
Сега и двамата ще сме от първите, които ще посрещат. Връщащите се.
Когато нещата ГИ променИМ ...

Обаче се питам нещо.
Питам се, няма ли да ви е неудобно отново да се преместите на подреденкото ?!
Защото е много по-лесно да седнеш на подредена маса със сготвено от някой друг и само да плащаш сметката. Много по-трудно е да си приготвиш манджата сам, да си подредиш сам масата и ПАК да си плащаш всичко на нея.

Никой не ме е блъскал по главата да остана.
Но и тебе никой не те е подгонил на майната си.
И двамата сме направили своя избор.
Разликата е само в това, че на тебе некой друг ти е (бил) крив и ще чакаш някой друг да НИ оправи, за да се върнеш - а за всичко тук съм си виновен само аз.
Точно затова, мене никога няма да ме чуеш да хленча.

Не страдай за България.
Тя ще се оправи.
Въпреки оставилите я ... да се оправя.


- - - - -
Нищо лично.
Просто една друга гледна точна.
От тук.

<... жени се свалят, като им говориш в осмичен код ...>


Тема Re: За някой неща е така...нови [re: LeoS]  
Автор Jess5 (толерантна)
Публикувано06.04.06 18:44



Хей, хей, чакай малко - говориш така, като че ли някой е отишъл навън, "в подреденкото", и само си клати краката и парите падат от небето. Бъди сигурен, че всеки, който е навън, също си скъсва г.за от работа. Да не говорим, че почти всеки такъв един, издържа със сигурност роднини или подпомага приятели, много се мъчат да правят бизнес и от разстояние, пак с приятели и познати, т.е. пак взима някакво участие в "подреждането" на масата. Всеки, който не е скъсал връзката с Родината, все по някакъв начен участва - бъди сигурен. Точно това противопоставяне - "ние така, пък -вие иначе" , е най-несправедливото и опростенческо нещо в подобна дискусия.



Тема Re: За някой неща е така...нови [re: Jess5]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано06.04.06 18:52



Не, не казвам, че си клати краката.
Казвам, че (кой знае защо) винаги отишлите навън ни намират много лесно кусурите и се това не ни било у ред, па онова не ни било у ред, па не знам си кво си. И се чуда (винаги) що не си останаха тука и да се фанеме дружно и да я оправиме тая нашта многострадална татковина веднъж завинаги.
Щото, нали, на сичкото отгоре цвета на нацията излезна - се си мисла, че с особено добрите й екзепляри по-лесно щяхме да се оправиме - или греша ?

<... жени се свалят, като им говориш в осмичен код ...>


Тема Re: За някой неща е така...нови [re: LeoS]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано06.04.06 18:55



Ето, че мога да се усмихна! България е добри ръце! Не всички са силни личностти като вас!
Някой не издържаме моралният тормоз. Защото, когато сме зле, децата са първите, които страдат! И точно, защото не съм силна личност, се погрижих за безгрижното детство на моите. И както се познавам, не бях далече да направя някоя глупост. (Благодаря на Господа, че ми даде друга възможност.)

Но по-тона ми се струва, че и ти си насъбрал мноооого горчилка. Тъжно е, че аз съм повода да си я припомниш.

Редактирано от ilt на 06.04.06 19:46.



Тема Re: За някой неща е така...нови [re: LeoS]  
Автор Jess5 (толерантна)
Публикувано06.04.06 19:03



Ако беше толкова просто това "да запретнем ръкави и да я оправит "тази" държава"... Знаеш ли аз защо се изнесох, не ми се искаше да подлагам децата си на отровни облъчвания (чалги, войнстваща простотия, изкривени ценности...), .... бе много е дълго, да не почвам сега.
Иначе си прав за това, че лесно се намират кусури отстрани, то и в едно семейство е същото нали, свекървата все намира кусури на снахата, тъщата на зетя... Аз също много се дразня , някой като се върне да почне да нарежда - това не ВИ е наред, онова не го правите както трябва, като че ли той на Луната се е родил и в ролята на особено ценна персона може да раздава присъди и да размахва пръст...брррр. Пък и не може да се каже , че всички българи , живеещи навън , са монолитна маса някаква, и те са същите , като българите в БГ, с всичките си недостатъци, разлики в образованието, културата и възпитанието.



Тема Re: За някой неща е така...нови [re: ilt]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано06.04.06 19:10



Неее - далече съм от горчилката :)
И съм далече от мисълта, че България е в моите ръце ;)
Не е горчилка, но е нещо като ... съжаление. Съжалявам и за тези като тебе, които излязоха навън и за такива като мене, дето останахме. Защото не намерихме начин ЗАЕДНО да направим нещо.
Това ми е болката на мене ...

И не осъждам никого за избора му. Не осъждам и куп мои близки хора, които също са навънка. Вуйчо ми е в Цюрих, двама от племенниците ми са във Виена, един братовчед (само с дъщеря си - учи там) е в Лондон, другият ми братовчед с цялото си семейство е в Испания, абе ...
Но не мога да търпя някой да ми казва, че тука е содом и гомор и виновни сме останалите тук, че не правим нищо. Или, че всичко читаво излезе, а останахме само боклуците.
Защото просто не е вярно.

<... жени се свалят, като им говориш в осмичен код ...>


Тема Re: За някой неща е така...нови [re: Jess5]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано06.04.06 19:20



Ето, виждаш ли:
"не ми се искаше да подлагам децата си на отровни облъчвания (чалги, войнстваща простотия, изкривени ценности...)" ???

Мислиш ли, че на мен ми се е искало това ?!
И все пак, смея да твърдя, че синът ми е много далече от онова в кавичките. Не само това - той все пак не замина, а беше приет в Германия, но избра да остане - сам го избра. Вече завърши, ще прави юридическа кариера тук. И в него ми е надеждата. В него и в такива като него - които все пак са успяли по някакъв начин да останат далече от "отровните облъчвания". Въпреки всичко. Или точно поради това.
С останалото съм напълно съгласен.
Не бива да се делим на "вас" и "нас".
Но и не бива тези, избрали по-лесния начин да обвиняват другите - избрали по-трудния тук. В края на краищата, всеки сам си избира начина в тоя живот. И си носи кръста.
Никой на никого не е виновен.
Всеки е виновен сам за себе си.
Така съм научен аз.

<... жени се свалят, като им говориш в осмичен код ...>


Тема Re: Оооо, ако ще си говорим за ...нови [re: вp .]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано06.04.06 19:32



....хранителни отравяния, мен няколко пъти ме мориха, но баш първия беше точно във Франция - дадоха ми да ям сурови стриди - бляк. После пък в Германия ме тъпкаха със сурова кайма. За суровата риба на острова няма пак да разправям, ама най-гнусното нещо там беше една лепкава, разтеглива каша от ферментирал и вмирисан боб, гарнирана със сурово яйце, със звучното име наттоо.

Добре, че не ми приложиха номера на китайката - мозък от жива маймунка! Значи, слагат маймунката в една клетка с дупка отгоре, така, че да може да си подаде само темето. Пъхат клетката под масата, на която също има дупка. Маймунката - нали любопитна - подава си темето, и в тоз миг един "готвач" и отсича със сатър стърчащата част от черепа, откривайки мозъка. А гостите пъхват в него по една сламчица и го изцокват, докато животинчето още шава. Така им се повишавала половата мощ. Простаци!



Тема Права си!нови [re: Jess5]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано06.04.06 19:58



Нищо не е просто и еднозначно и толкоз!



Тема Re: Оооо, ако ще си говорим за ...нови [re: Пeнчo 3aeka]  
АвторMC (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:01



Това е чист канибализъм!
Много е гнусно!
Изтрий го, моля те, този пасаж!
От уважение към човешкото в останалите хора!
Някой изроди не трябва даже да ги споминаваме!



Тема И ти си прав!нови [re: LeoS]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано06.04.06 20:01



Обаче, макар да живея тук, в БГ, всъщност гледам да не живея с проблемите на БГ. Съзнателно избягвам да следя политиката, обществените вълнения, чалгата и т.н., защото осъзнавам колко съм безсилна да променя каквото и да било. Така че твоето "да оправим БЖ заедно" ми звучи малко като утопия. По-реалистично е всеки да оправи първо себе си, пък покрай един успял, ще се нароят и други, не е ли?



Тема Re: Оооо, ако ще си говорим за ...нови [re: MC]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано06.04.06 20:03



Няма да го изтрия, защото е контрапункт на тезата "всичките изроди са в БГ".



Тема е то па оставашенови [re: Пeнчo 3aeka]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:19



... да ти дадат стридите варени
то тва им е готино на стридите - като ти ги поднесат да ги сгърчиш за последно с няколко капки лимон и да ги изкльопаш докато шават още унизени за последен път
ма стридите, както и онова там... забраих му името с боба, както и корейското кимчи от скапано зеле, държано в делва в земята и пр. "специалитети" нямат нищо общо с темата.
хората по света имат различни вкусове за храна.
ние, например, похапваме със задоволство мънички агнешки главички, дреболии и момички... ВИЖДАЛА съм възрастни хора, които ядат спокойно и с блаженство варено агнешко око. спльокват го със зъби бррррр
докато тва си беше изпитание за някакви американци в едно от тези малоумни наживо претрепвателни шоу, които правят по телевизията... беше еднакво по "сложност и трудност" това изпитание като да те засипят гол в сандък с гърчещи се 5-10 сантиметрови хищни бели червеи
а дедо ти гошо тука си ги кльопа агнешките очи и се облизва, бабам

в тази тема ставаше дума не за различни вкусови възприятия на Света, а за отношението на хората едни към други. и как българското отношение към хората не се различава кой знае колко от отношението на хора от други националности към други хора.



Тема Re: хахах : )нови [re: coфka]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:30



е що де, може да е бил просто честен човекът : )
виждаш ли сега?
като се случи нещо редно и нормално - веднага почваме да се чудим как така е станало : )
уф, и аз така един път се чудих...
значи случката следната
имам си аз една каубойска шапка, такава истинска, от гьон. ама наистина е от гьон : ) май от бразилия я бях... забраила съм.
и, та тая шапка. аз си я обичам. и с нея - на остров кос. това е гръцки остров.
и, понеже бях отишла там съвсем ненадейно даже и за себе си - никакви места, в никакви хотели, никакви стаи под наем... у топа на сезона, значи.
и аз какво да правя - на къмпинг. където и там няма места!
еее, писна ми
и си метнах багажа там и офейках пак в града, за да си купя спален чувал от някакъв магазин за туристически боклуци и да се върна в къмпинга, където едно ухилено момиче ми беше казало че, какво сега, много важно, че нямали места, можела съм преспокойно да спя на тревата.
и аз реших, че що пък не : )
и, разбира се, си забравих шапката.
и през цялото време адски ме беше яд, че някой може да ми я отмъкне, любимата шапка.
обаче като се върнах видях, че някой беше забил 4 клечки и вързал голяма носна кърпа над шапката ми, за да не я пече ужасното слънце: )
така че и такива хора и случки има също по света : )))



Тема Посрещащият домакин винаги има привилегия!нови [re: LeoS]  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано06.04.06 20:36



Вие, като посрещащи домакини, имате привилегията да определите критерийте по които вие бихте приели друг да ви влезе в подредената държава.

Щом вие положите критерийте, а желаещите да влязат в държавата ви ги приемат и изпълнят - сметките са чисти, и за посрещащите домакини, и за заселилите се гости.

Кой допринася повече за "оправянето" на България, и въобще за българщината, е интересна тема. Имаше американска приказка за синовете на чифликчията, натоварени да изринат изпражненията от обора. Единият син веднага запушил към града. Другият грабнал лопата и започнал да рине. Ринал два дни. Тогава се връща синът от града с машина риначка, и за часове изчиства това което другият с лопатата не е щял да свърши за седмица.

Ако България съумее да не отчужди българите в чужбина, то за нея те ще бъдат потенциален ресурс от най-различни измерения. Но! Щом българи в България като вас гледат на българите извън България като на "бегали", и щом българи извън България гледат на българите останали в нея като на "останки" - още не е дозряло положението до когато двете групи българи ще се видят като приятели и съюзници.

Истинският проблем е, че много е възможно ПРЕДИ това положение да дозрее, българите вътре и вън от България, по нуждата на житейския прагматизъм, да си намерят свои други приятели и съюзници. Това сериозно ще резне корените на българщината: българите извън България ще се претопят в чужди етноси, а българите в България ще бъдат заляти от чужди етноси - и също ще се претопят. Това е еволюция.



Тема Re: Посрещащият домакин винаги има привилегия!нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано06.04.06 23:17



Корави са българите, ама си забравил.
Много трудно ще ни претопят, еле па изнежени люде, дето не могат да пръднат без климатик.

Най-много да пратат бележка:
"Елате си зЕмете шопо, ебем ви Фордо - Лордо".

<... жени се свалят, като им говориш в осмичен код ...>


Тема Re: Що беее, ЛеоС,нови [re: LeoS]  
Авторtartaroaneyes (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 23:34



няма ли да ти е хубаво да бъдеш претопен от една хубава друговерка, с очи-въглени.

Пък ти после й праскай стихове в осмичен код, па най-накрая тя ще ти отвърне с осмичен код 177 (клавиша DEL)........

ПП. Щях да пиша "претопен между бедрата на една хубава друговерка", аме се сетих, че в този случай подходяшата дума трябва да е "стопЕн"



Тема Re: хахах : )нови [re: вp .]  
Авторcoфka (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 09:14



Ти си голяма скитница!Как ще отидеш сама на някакъв си гръцки остров,който никой не е чувал?!



Тема ми -нови [re: ilt]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано07.04.06 09:24



а/ за тогавашния момент добре си направила, както и ние, които пък тук сме се оправяли...
б/ така, като на тебе са ти казали за третото дете, така и на мен една състудентка, като разбра, че имам три деца - внезапно каза - "не те е срам!"...
в/ а па сега като се връщам на село - въобще не казвам - кви сте комплексари, кви сте изостанали, прости, нужниците са ви още на двора - еми викам - ооо, здрастиии, как сте, що сте - и те ми викат същото - и се усмихваме и се потупваме по раменете...
та - като си дойдеш на летището - направи същото... много е просто...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: хахах : )нови [re: вp .]  
Авторбяraщ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 11:31



:)

Отиди в новият свят - Австралия, Канада......

Европа си е мизерия.

Щом и ние ще ставаме членове



Тема Re: ми -нови [re: ceлянинът]  
Автор ilt (непозната)
Публикувано07.04.06 13:14



Не компексите на другите ми пречат, а моите. Защото, като нямах допирни точки с мнозинството, то, мнозинстото не пропускаше да ми го напомни. Това ме караше да се чуствам малоценна. Как мислите, дали днес Мнозинството е по-толерантно? Пуснах темата тук, защото намерих тук сродни души. Защото имах нужда да възтановя връзката ми с България. На някой съм благодарна за реакциите.
Но реакциите на други, не ме карат да се чуствам много сигурна. Знам, че всеки си има причина да реагира така. И ако не са съгласни с мене, не считам, че са "боклук". (Някой писа нещо подобно в едно от мненията). Иначе ще пиша ли въобще тук?




Тема Re: хахах : )нови [re: coфka]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:58



еее как така никому неизвестен, кос е островът, където е прочутото светилище на асклепий, нали се сещаш, този, чийто жезъл със змията мяркаш по фирмените табели на аптеките : )
също там е крачил хипократ, когато се почесал по брадата и произнесъл, че "храната ти ще бъде твоето лекарство"
това се случило преди много, много години, но и до днес има разделно хранене, разни диети, разни методи за отслабване (успешни) и за удебеляване (съвсем неуспешни) посредством ядене, или неядене на това-онова и т.н.

о. кос е чудесно място.
там купонът тече като щур от ранна пролет до късна есен и е много красиво и весело.
там можеш да си наемеш возило, за да обикаляш из острова, който не е много малък.
можеш да си наемеш велосипед, моторетка, мотоциклет, автомобил, или джип и да си бръмчиш, или да въртиш педалите кат откачен, каквото и аз се опитах да направя и то не за друго, ами защото силно ме развеселиха специалните велосипедни алеи край шосетата, покрити с гладък асфалт и сгушени под дебелите корони на сенчица под дървесата.
бях решила, че ето сега ще поспортувам здравословно, ще повъртя педалите, ще си попея с пълен глас и такива неща... и това трая точно до първия открит участък, без засенчващи дървета над велосипедната алея.
хубаво де, ама вече бях минала около 7 км. и хич не ми се връщаше.
така че се върнах само до последното сенчесто място, запалих си една цигара и още преди да спра да се кикотя на акъла си минаха две много по-разсъдливи австралийки, които си бяха наели джип, метнахме велосипеда отзад, метнах се и аз и запрашихме да разглеждаме светилища без излишен здравословен спорт, така да се каже



Тема Re: хахах : )нови [re: бяraщ]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:01



навсякъде по света има много интересни неща за разглеждане.
даже в албания има интересни неща, ако искаш да знаеш :)



Тема Re: хахах : )нови [re: вp .]  
Авторбяraщ (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 02:44



Съгласен съм, но нещо не ме влече Албания.
Аз предпочитам екзотика - Малайзия, Сингапур, Индонезия и т.н.

И все пак ако ми остане време - какво интересно има в Албания?



Тема О-в Кос, викашнови [re: вp .]  
Автор Mag (Зиморничав)
Публикувано08.04.06 08:31



Мамка му! Истината ли говориш? Много ме заинтригува. Те баш там не съм бил.
То къде ли не съм успял да ида по тая земля.
Виж - на Патмос съм бил. Заради посланията на Свети Йоан. Но го усетих Светията. В душичката си. Свети Йоан Златоуст.
Свети Йоан от Патмос. От ония каменни стаи. Вярвай ми - само ни предупреждава. Нищо повече. Преогромно предупреждение. Конниците му от Посланието - "Апокалипсиса" са само предупреждение. Не че ги няма "конниците". Те си "дремят" в нас самите.
Както и другите му писания. Видях стаите в които е пребивавал.
Каменните им стени. От морски бигор.

Това, неговото, са иносказания. Наистина.
Па кой не разбира... Дет' викаше единият ми дедо "Я пък съм ти го казАл. Па ти к'во си рабрАл"...

Дека е тоя остров Кос, ма, сестро. Т'ва лято имам намерение да посетя пак Егейското. По нашенскому - Беломорието.

Обясни ми. После ша та черпя. С огромна мелба и плодове около нея.


П.П. Вече съм ти длъжник втора мелба.
Моля.

Пролетта дойде!


Тема За Ал Бания ли питашнови [re: бяraщ]  
Автор Mag (Зиморничав)
Публикувано08.04.06 09:09



Ми питай Ал Бано. Ромина я остави на мира. Разведоха се.

Не ходи до Ал Бания със собствен автомобил. После ще трябва да го пращаш на основен ремонт. Оти там пътища просто нема.

П.П. Ааааа...., в Ал Бания е пълно с понасрани дрисльовци! Самонаричащи се потомци на илирите. Се едно, че Хърватска и хърватите ги нема на света.


Пролетта дойде!


Тема Re: О-в Кос, викашнови [re: Mag]  
Автор=== (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:17







Тема И още за Коснови [re: Mag]  
Автор=== (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:25







Тема Пролетната циклама я казват...нови [re: Mag]  
Автор m_chris (непознат)
Публикувано08.04.06 15:25



циклама от О-в Кос






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.