Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не четете този постинг, ще ви стане гадно!  
Автор Slunze ()
Публикувано22.10.05 21:15



Днес се видях с един приятел, с който съм учил заедно в училище и който сега работи като специалист в МО, към някакъв отдел по химия. Каза, че миналата седмица правили редица изследвания на въздуха в София. Оказало се, че на Орлов мост вредните емисии, надхвърляли 245 ПЪТИ пределнодопустимите стойности, а в радиус от 15 км. от Кремиковци , съдържанието на тежки елементи и др. хим. опасни вещества многократно надвишава официално приетите норми.
Тези изследвания се правят с цел някакви анализи, и естествено че няма да се огласят. Направо се ужасих като чух. Какви сме глупаци! Да живеем в тази мизерия! ....



Обещавам от днес нататък да пускам само слънчеви постинги:), този е последният гаден
***



Каквото правите, правете го с Любов

Редактирано от Slunze на 22.10.05 21:18.



Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: Slunze]  
Автор Aнaл_Фaбeт (Тарантула)
Публикувано22.10.05 21:41



Вредните емисии на Орлов мост от автомобилите. Там май само мен ме няма.

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
"Песен за Бхагават"


Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: Slunze]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано22.10.05 21:59



И без да знаеш точните стойности се усеща. С дробовете.



Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: Slunze]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано22.10.05 22:01



о, нищо ново под слънцето, аз защо се махнах от там!!!
Помня, когато беше станала аварията в Чернобил на един колега майка му ни каза да не пием вода и точно тогава най ожаднях, та съм вадила вода от ледарника...
Виж снимките са чудесни

Редактирано от бяcнa cъм на 22.10.05 22:04.



Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: Slunze]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано22.10.05 22:27



Както се казва "обичам да виждам това, което дишам".

Само като сведение, преди 20 години моя приятелка имаше дипломна работа, която беше свързана с натрупването на вредни вещества в кестените на Орлов мост. Още тогава беше пъти повече от допустимото.

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор ridiculus .mus~ (член)
Публикувано22.10.05 22:31



ми те защо измряха кестените преди години още...



Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: ridiculus .mus~]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано22.10.05 22:35



верно ли?! ....даже не съм се заглеждала ... споменът ми е как подскачахме в 7 сутринта за да откъснем листа за анализи

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор ridiculus .mus~ (член)
Публикувано22.10.05 23:04



ами измряха, преди години, страшно много от тях.
първо станаха ръждиви, кората им се обели, листата им изпопадаха, а на следващата година се родиха сбръчкани, дребни и недъгави...
после съвсем умряха дърветата.
много от тях заместиха с нови, някои не потръгнаха... и така.
ти нали помниш как чак до паметника с коня имаше дебели, стари кестени.
сега повечето са някакви такива болнави и тънки



Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: ridiculus .mus~]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано22.10.05 23:40



Точно така. Това беше причината, тогава почнаха да ръждавеят масово кестените. Спомням си, че ми обясняваше, че са засадени точно този вид кестени /декоративни?/ на това място, защото те са способни да свързват вредните вещества /тежки метали може би/, но в един момент явно не можеха повече ... спомените ми са непрофесионални и с двайсетгодишна давност

обичах да разглеждам херабрия й.... боже, сега се сещам, че една вечер изпушихме дъбовите листа, защото нямахме цигари:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Не четете този постинг, ще ви стане гадно!нови [re: бяcнa cъм]  
Автор Slunze ()
Публикувано23.10.05 09:18



Ама къде сте сега?
Значи когато беше Чернобил, си спомням на терасата имахме един фикус, който пожълтя за има-няма 1 ден и му окапаха всички листа. Отделно тъкмо се бяха раззеленили кестените по улицата към училище, и веднъж като отивах по обяд гледам и те пожълтели, ама не точно така както през есента.
Дядо ми беше полковник във ВВС и каза на баща ми да не ядем нищо зелено и да пием йод.
Бяхме на едно състезание в Ловеч - Бързи , смели, сръчни, и излизаме от един магазин и гледам баща ми как стои онемял и гледа две деца които стоят на площада и с отврена уста, надигнали на горе главите, се радват на падащия червен дъжд. После вечерта ядохме в едно местно училище, където имаше зелена салата. Спомням си как всички ядоха от салатата, но на мен не ми разреши баща ми. Най-добрия ми приятел , с който бяхме на състезанието и с който от малки сме израстнали умря година по-късно от левкемия.
Като гледам тук в София, как майки стоят с детските колички и отстрани минават един след друг Камазите и всичко отива в децата.
Аз навремето се чудех, защо като дойдат на село софианчета са все бледи и изглеждат болнави...

Повече няма да пиша гадни неща, обещавам!!

Каквото правите, правете го с Любов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.