Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Остаряла новина, но актуалнанови  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано01.08.05 19:41



Новината е от 23-юни-05. Копирах я от новините на Дир.бг и до сега ми отлежава в акъла.

Разбрах, че агентите за недвижими имоти имат "кард бланш" да закупуват недвижими имоти в центъра на столицата, независимо от цената.
Това ако е вярно, очертава се светло бъдеще за София, което ще бъде постигнато независимо от нас, българите. Ако ние не можем да го постигнем, чужденците / инвеститори ще го постигнат вместо нас. Не знам как, но тия с многото пари рядко бъркат. Ако бъркаха често, нямаше да имат пари. Това не ги прави непогрешими. Ако все пак сбъркат, не си оплакват дните а веднага взимат нещата в свои ръце и правят, струват, нещата станат горе-долу както са ги предвидили да станат поначало.

Та, ето я старата новина:

Според проучвания на пазара на недвижими имоти България поставя своеобразен рекорд - само за 1 година цените на имотите са се повишили с 48%.
Дори в страни, където търговията с недвижими имоти процъфтява през последните години (ЮАР, Испания, Австралия и Франция), поскъпването се движи между 15 и 30%. В проучването, публикувано в Wallstreet Journal, българският пример в търговията с къщи, вили и парцели опровергава всички досегашни представи за бизнеса и показва, че този пазар с всеки изминат ден става все по-непредсказуем.....


Мисля си, че за тия които купуват имотите, няма нищо непредказуемо. Знаят! Докато тия дето пишат новината, гледат, чудят се и не знаят как да си го обяснят, откъдето идва и заключението им, че "този пазар с всеки изминат ден става все по-непредсказуем". Непредсказуем от тях!

И аз не съм вътре в нещата, но това не ми пречи да си мисля и разсъждавам. Не един път съм споменавал, че по моя преценка София се отличава с един от целогодишно най-хубавите климати в света. Няма бури, няма урагани, няма земетресения, няма цунамита. От време на време има облаци, но това е даже желателно. Сега, да прибавим и че е едно от най-евтините места в света на хубавия климат. Прибавихме го! На стратегическо място! По средата между източна и западна Европа. По средата между Скандинавия и Средния Изток. С правителство, независимо кое, което може да бъде моделирано според нуждите на паралиите, да прави каквото те си поискат. Много удобно! Не е като Гърция, да не знаят кога какво ще им сервират гърчолята. Затова и Америка премести централата си за тази част на света от Гърция в София.

България е и член на НАТО! Няма никакво мърдане. Ако речем да мръднем, другите натовци ще дойдат да ни дърпат ушите. Колко удобно е всичко това за големият бизнес, с многото пари! Само дето си нямаха апартаменти и друга недвижима собственост за офиси на компаниите си. Сега и това ще си купят. След това, няма не може, няма недей. Всичко ще бъде свършен факт.
Това не е непременно лошо. Дори, мисля си, никак не е лошо. Само дето след това няма да може да става както ние искаме, а ще става както някой друг иска. Това ще е разликата.
Вие какво мислите по този въпрос?

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Ама, толкова ли ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано02.08.05 08:35



... нищо не мислите?

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: ощипи се- тук съм!нови [re: Oптимиcт]  
Авторпpoзявka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 08:53



Че на кой му пука какво искаш ти??? ...какво мислиш ти???...какво ти харесва???....какво не ти харесва???... най-много някой да се опита да бъде любезен след това мое мнение... -:))) -:))


Какво по-хубаво от една прозявка сутрин и от чаша топло кафе????...че и да се протегнеш???....-:))) -:))

..абе, ти не можеш ли да мислиш позитивно????... Да пуснеш една песен и да кажеш две топли думи на някой по различен от твоята зайкиня????....




Тема Re: Ама, толкова ли ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Пeнчo 3aeka (глупав оптимист)
Публикувано02.08.05 09:23



Аз мисля, че по-добре да ни завземат по-цивилизовани нации. То, и без друго сме на изчезване. Та, в този смисъл, какво лошо има, че друг ще взима решенията? По-добре е от БСП-ДПС, не е ли?

ПС. Прозявката да завижда сега, нъц.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема За да знам че си тук ...нови [re: пpoзявka]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано02.08.05 09:37



... трябва тебе да ощипя.

Какво по-хубаво от една прозявка сутрин и от чаша топло кафе????...че и да се протегнеш???....-:))) -:))
Свърших я тази работа преди няма и половин час. И млякото с кафе потъна та се невидя.

Позитивно мислене! Нали от много позитивно мислене, виждам все негативните неща. Трябва да им обърнем знака.

Колкото до пускане на песни и други музики, мисля по въпроса. И да ти кажа какво съм намислил. Ще си превърна единият лаптоп в сървър и на него ще качвам разни работи, за който иска да си сваля. Ще пускам и класическа музика, щото гледам по нета не се среща често.

Ти, когато не се обаждаш тука, къде се губиш? Или държиш клуба под око и се обаждаш когато нещо много ти накривее.
А, и нали попита защо съм бил още тук, нали съм щял да заминавам. Ще! Утре. Чаках да се поразхлади малко времето, че да тръгнем.
Ще обиколим скандинавията, да видим там как стоят нещата и ще се върнем, че от тук по-хубаво няма.
Даже вече правя сметка догодина къде да ходим. Две места останаха, където все още имам мерак да идем. Още един път в Рио и още един път в Ню-Йорк. Преждивременно изкочи и трето. В третото има непосетени места, които ми е любопитно да видя. Това са прибалтийските републики. И разбира се Санкт Петербург през лятото, че последния път станах на кочан там, на връх една Нова Година. Гледах крайцера Аврора и псувах запада, дето толкова хитро си дадоха време да напреднат докато Русия изостава (от тях). Но, така е устроен света - дава преднина на по-силния, по-хитрия, по-богатия, по-безочливия. Колкото до останалите - дал им е мечти, че да не са съвсем капо.

Като се върна, ще кача снимки от пътуването, за който иска да гледа. Сигурно пак ще кажеш "Че на кой му пука?" ама нали съм сложил брояч, виждам че на много хора им пука. Броячът вече отброява по четвърт милион отваряния на снимки на месец. Виж на колко хора им пукало!

Чета ти съветите към мен, за позитивно мислене, но гледам и в теб бая злобица се е събрала. Сигурно го усети по някоя и друга реакция. В нета е така! А човек прекали в едната посока, А му оправят баланса в другата, докато се получи еквилибриум. А пък дали човек е регистриран или не, без значение е. Напише ли няколко изречения и вече се е издал.

Хайде сега, да ти е хубав денят.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: За да знам че си тук ...нови [re: Oптимиcт]  
Авторпpoзявka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 09:48



....казах ти добре, че съм аз инак ще загинеш съвсем... и зайкинята каквото и изкуствено дишане уста в уста да ти прилага няма да те/ти го/ вдигне...
злоба при мен ако има то тя е за да стресне теб... а къде ходя когато ме няма???? нима незнаеш??? обикалям и аз широкия свят, но с друга мисия.... не за да щракам с фотоапарата, а за да свърша някои полезни неща за страната си....
... не си мисли, че в нета всеки показва истинското си лице, някои се правим на такива които не сме....
... сега най-големият ми въпрос към теб е? ... по повод на пътуването, което ти пожелавам да бъде успешно.... ще се пребориш ли и с депресията, която те е натиснала напоследък? ....



Тема Re: Ама, толкова ли ...нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано02.08.05 09:54



По-добре да ни завземат? Вместо ние да ходим при тях, те да дойдат при нас, а?
Ми така де, тука си е и без това по-хубаво. Ще дойдат, ще ни оправят пътищата и инфраструктурата, ще ни оправят отношението един към друг, ще оправят и сума ти други неща.
Оня ден се возя в трамвая и ми хрумна гледайки през прозореца, че когато трамваи, тролеи и автобуси тръгват на работа сутрин с ЧИСТИ стъкла, тогава ще знам, че сме станали готови за Европа. Виж до колко прости нещица се свежда всичко.
БСП-ДПС, ако ще 100 години да управляват, няма да се сетят да мият стъклата на градския транспорт. Ето ти я простата разлика, която е зейнала като бездна между простотията и културата.


Очевадната разлика! Автобус от градския транспорт на Монте Карло.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш

Тема Re: За да знам че си тук ...нови [re: пpoзявka]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано02.08.05 10:06



Каквото и да виждаш в мен, хронично е. Не помня да съм бил различен. Гот ми е. Дотолкова, че чак го считам за нечестно спрямо всички останали хора. Щото като си помисля, какво чак толкова съм направил през този мой живот, че да се чувствам толкова добре? Като имаш предвид, че престанах активна работа на петдесет годишна възраст! Но, не протестирам! Викам си, още малко да се задържи така, че като погледна не остава много. След това, да му мислят живите.

Но ти. Ти помисли за себе си. Ти не ми изглеждаш съвсем добре. И сигурно не само аз мисля така. Не че има значение кой какво мисли. Ако ти твърдиш, че си добре, това е единственото което се брои. Стига да си честна със себе си.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: Остаряла новина, но актуалнанови [re: Oптимиcт]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано02.08.05 10:29



Верно е ,купуват хората,ама строят и красиви неща,а не като българските предприемачи,не можеш намери входа три часа от техните фантасмагории........баси и тъпите архитекти дето се навъдиха в България,нямат усет към красивото и удобното......едни кули,едни балкончета от памтивека,ако излезеш със засилка и си долу на асфалта......ама освен да строят и да си хвърлят и семето дето се има една дума,та белким и ний се облагородим,че съвсем се подивели вече.....даааааааааа.........

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: За да знам че си тук ...нови [re: Oптимиcт]  
Авторпpoзявka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 10:29



... не увъртай и не променяй темата към мен... губиш основната разлика... аз знам кой си??? оффлайн... и стига си избивал комплекси... с фотогалерията... с чуждите жени... /твоята си е най-подходяща за тебе.../....
с лансирането на дърдоранки и бърборанки.... с много думи да се казват неща от които няма смисъл... нещо като разговори на пейката пред блока... то хубаво, ама - на тебе мясат ли ти? ....точно на тебе ?....
... хайде и аз те зарязвам, че ме чакат по-важни дела от това да чета на пенчо глупостите и твойте донкихотски прояви... като се върнеш се обади, за да се прозейна отново....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.