Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Добрите стари неща.  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано11.02.05 12:25



Изпитвате ли носталгия по времето когато живота бе далеч по-прост за живеене?

За времето когато "компютър" звучеше като факт любопитен от "Наука и Техника за Младежта".

За времето когато човек можеше да се разхожда необезпокояван от мобилния си телефон, непритеснен за невнесени здравни осигуровки, доверяващ се на управляващите.

Какво всъщност желаете да запазите от отминалите дни?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Добрите стари неща.нови [re: valsodar]  
Автор ПЪTниk (лелекъфпич)
Публикувано11.02.05 12:35



Че имало ли е такива неща някога?

Всичко е лъжа. Така е замислено


Тема Re: Добрите стари неща.нови [re: valsodar]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.02.05 12:55



Да не забравяме възможността да се шляеш по нощните софийски улици без страх от наркомани, грабители, стрелящи се мутри. Снабдяването с плочи и касетки с най-нова музика на черно, донесена по не знам какви си пътища през границата, висене на опашка за новия албум на АББА, всеки американски филм беше събитие, "Златният Орфей" - също.
Едва ли имаше по-скучна гледка от бул. "Дондуков" в неделен следобед - без нито един магазин и нито едно заведение. Едно от най-големите престъпления беше чейнчаджийството, при това не измамно, а съвсем честно извършвано - даваш пари, получаваш истински долари.
Западни цигари се продава оп три лева кутеията, по 2,50 ги продаваше чистачката в хотел София. за преговори и отстъпки за количеството, групата ученици решили да пробват и нещо по така излъчваха представител, който махаше синята ученическа куртка и се правеше на пич.
В училище ходихме със сини престилки, грим, прически, маникюри бяха безкомпромисно забранени и преследвани.



Тема Ц!нови [re: valsodar]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано11.02.05 12:58



Аз изпитвам носталгия по времето, когато компютърът ми беше нов и модерен, когато батерията на GSM-а ми издържаше по цяла седмица, когато ми пукаше за управляващите и когато формално внасях здравни осигуровки, без да ме е еня ще ми трябват ли или не.
Сега, уви, компютърът ми остаря, GSM-ът ми е за сменяне, за управляващите хич не ми пука и много ме е еня, че здравните осигуровки може и да ми притрябват.




Тема " за невнесени здравни осигуровки"нови [re: valsodar]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано11.02.05 13:13



Tи на 120 гoдини ли cи?

A аз бех пocледния кoйтo призна че има два GMS-a.
Дocтатъчнo беше че ми дрънкат пo cичките в "твърдата мрежа" денoнoщнo.
Tа требва и пo улицата и у кенефа. И катo гo изключиш ти викат пocле, акo не гo беше изключил щехме да реагираме веднага....

Заради хлапетo купих, и пocтепеннo ми ебаха майката...тoчнo така кактo cи гo предcтавях...cамo oще пo-лoшo cтанA.

нямаш шанc, ergo изпoлзвай гo




Тема offнови [re: Gatsby©]  
Автор влъxвa №3 (1 от 3-мата)
Публикувано11.02.05 13:17



Само да питам какво означава съкращението GMS?



Тема Re: Добрите стари неща.нови [re: valsodar]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано11.02.05 13:26



Ама то и сега има кътчета където не са докосвани от цивилизацията, отиваш зареждаш се с енергия и сядаш да ни питаш пред компа

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: Добрите стари неща.нови [re: valsodar]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано11.02.05 13:31



Заплатите на нормалните хора бяха по 180-200 лв. И за допълнителен хонорар от 50-на лв трябваше да се ослушваш като гърмян заек и да донесеш от 9 кладенца вода, за да го вземеш законно. Но ... Шкембе чорба+бира+няколко филийки хляб = 40 ст. А ток, парно, вода и телефон изобщо не ги брояхме за разход! Билетчетата в трамвая 4 ст. (после станаха по 6 ст.), контрола минаваше редовно - в края на всяко тримесечие.

Нормалните хора гледаха местностите на запад от р. Тимок ... през крив макарон.

Имаше и ергенски данък - 5% до 30 лазарника, после на стъпки от по 5.
И софийско жителство (лелеяно) И др. ...



Тема Мданови [re: Джoaннa]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано11.02.05 13:35



наистина има такива кътчета, дори прекалено недокоснати! А има и такива докоснати, но отдавна недокосвани, та даже и станали да изглеждат по-недокоснати и отпреди докосването.



Тема Re: Мданови [re: pyrx]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано11.02.05 13:38



ЕЕЕЕЕ, ти сега да ме объркаш ли искаш, но има и докосвани и докосване,ако мъ разбираш кво искам да ти подскажа.......но нежното докосване от човешка ръка не се отразява зле на природата,стига да не реши човека само да облагородява,тогава става страшно

всичко е в ръцете ми:)))))



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.