Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Обирджии - бърз удар!нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.02.05 10:55



Миналата събота се нанесох в новото жилище. Видели са, че се внасят компове, телевизори, уредби... Засекли на кой етаж се пренася всичкото имущество... И направили удара!

Само че са сбъркали апартамента. Разбили са съседа, а той, горкият, след като две години е бил безработен, почти всичко е разпродал. Оставил си е само един старичък радиокасетофон.
Задигнали му аванса, който е получил онзиден. И радиото му свили... Обърнали къщата нагоре с краката в търсене на скрити пари и бижута...

Най-смешното е, че са му задигнали и голяма тенджера с ядене. Сготвил си, човечецът, джоланчета с картофи. Да има ядене за 3-4 дни напред... А те му го задигнали! Заедно с всичко, което са намерили в хладилника.

Дадох му един патрон с ключове (имах изостанал от предишни квартири), дадох му и малко пари, та да изкара до заплата. Поканих го на вечеря.

Ченгетата дойдоха чак към 2 през нощта. И ме събудиха да съм се разпишел на протоколите им като поемно лице. Така се запознах и с другия съсед на етажа - и той поемно лице. Поредна балканска смехория: да се запознаеш със съседа си, подписвайки протокола за обира на друг съсед. Голяма простотия!

На прощаване едното ченге каза, а и аз ви казвам:

"Купувайте си касови брави!"

Тези патрони много лесно се разбиват с клещи или с течен азот.

Хайде, чао! Отивам да си купя касова брава!

Бъдете високи!


Тема Ами слагай си опис на вратата!нови [re: ABe]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано04.02.05 11:58



Салгай си опис на имуществото , да не плачат пак съседите!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ами слагай си опис на вратата! [re: valsodar]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано04.02.05 12:10



Забравяш основния принцип на разбойниците "Има няма, ние сме длъжни да проверим":) Сетих се от Радичков - с бележките по вратите, че няма нищо ценно, ама недобросъвестни собственици пишат, че няма нищо ценно, пък то ....:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Имаше един [re: valsodar]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.02.05 12:15



разказ на Радичков...

На вратата пишело, че няма нищо ценно, да не разбиват пак бравата и касата, ама обирджията дописал на бележката: "Има-нема... ние требва да проверим.
И се беше подписал, май... "Алито".

Не помня, много отдавна съм го чел.

Бъдете високи!


Тема Хубав... [re: xипoтeнyзa]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.02.05 12:17



разказ беше.



Бъдете високи!


Тема Re: Хубав... [re: ABe]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано04.02.05 12:23



"Всички и никой":)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Обирджии - бърз удар! [re: ABe]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано04.02.05 13:39



ами нагласа френд, българите сме така ,почваме железни решетки на прозорците,блиндирани врати със шипове, аларми по коли и апартаменти, с една дума "Война като на война" ,ама в мирно време.........логика и то железна си имаме и така!!!!

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Сакън- не си давай парите!нови [re: ABe]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано04.02.05 17:26



Преди пет години, когато опитаха да ми разбият стария офис (неуспешно по едно щастливо стечение на обстоятелствата), след като цели осем години преди това той стоеше абсолютно необезопасен и необзпокояван, реших да взема мерки за новия офис, където предстоеше да се местя след месец! Тогава проведох един разговор с представителя на охранителната фирма, който още помня!

"Ние просто се лъжем, че сме се заключили! Съвременните крадци нямат нищо общо с онези които знаем от миналото с огромната халка със шперцове! Те сега имат един най-обикновен гладък ключ с мъъъничък ключодържател. С лекота влиза във всички ключалки, ключодържателят представлява мини-компютър който за 8 секунди разгадава кода на вашата ключалка и го отваря..."

И още един съвет - лично от мен!

Винаги поддържай в хладилника си тенджера с манджа с вино!
Като се опият - може и да забравят за какво са дошли!




Тема Re: Сакън- не си давай парите!нови [re: Peйчъл]  
Автор тopбa ()
Публикувано04.02.05 17:42



Тази сутрин намерих предното стъкло на колата си простреляно с куршум.

Застраховка нямам. Смятах, че е ненужна измишльотина...

Колегите ми ахнаха, като видяха дупката.

Ремонът ми струваше 200 лв. с менте-стъкло. Цял ден съм разстроена, не можех да мисля, да се съсредоточавам, още ми е лепкаво.



А можех и да съм вътре в колата, когато е свирнал куршумът...

В коя държава живея?



Тема Re: Сакън- не си давай парите!нови [re: тopбa]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано04.02.05 17:45



Басси ...

Верно в коя....

Ама ти се е натрупало ...!

Как е изгореното?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.