Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Зимата отключва депресиитенови  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано25.01.05 12:01



БНТ, "По света и у нас", 24.01.2005:

Днешният 24 януари е най-лошият и депресиращ ден от годината - съобщи БиБиСи. Това показало изчислението на преподавател от университета в Кардиф, което отчело ролята на сезона, дълговете, данъците и очакваната заплата. Нашите учени отказаха да коментират изчисленията на англичаните. Но потвърдиха с абсолютна сигурност - януари е най-депресиращият месец от цялата година.

Никой в България не е правил сериозно проучване. Но е абсолютен медицински факт - зимата отключва депресиите. Януари излиза най-лошият. Но не заради сметките за парно, данъчните декларации, пропилените заплати около празниците. А заради късите дни.
Когато сънят ви прекъсва и се появяват кошмари, когато настроението ви е винаги лошо и влагате неимоверни усилия дори да дъвчете закуската, когато сте вечно уморени и нямате интерес дори към секса, когато сте се затворили за приятели, децата ви дразнят и лесно избухвате. И всичко това - заради по-малкото количество на един хормон - мелатонин.
Обикновено казват - "Абе, лош късмет, кофти период, в дупка съм". А то си е истинско разстройство на организма. Нещо, което трябва да се лекува, нещо което масово не се лекува. А отнема радостта от живота, разваля отношения, семейства, унищожава като алкохола. А става дума за обикновено биохимично разстройство на мозъка.

И понеже не боли и не кърви, на никой не му хрумва, че това си е болест. И никой не отива на лекар за това, че е неудачник. А засяга 14% от нас. И понеже сме в разгара - имайте две наум. Няма черна магия, няма лоша орисия. Питайте психиатрите.



Тема Re: Зимата отключва депресиитенови [re: Ecнaф]  
Автор Kvazer (_el)
Публикувано25.01.05 12:48



..........и си хапвайте шоколади и сладолед.



Тема депресиитенови [re: Kvazer]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано25.01.05 12:54





Находка на Мими&Лили

Редактирано от Ecнaф на 25.01.05 12:54.



Тема Re: Зимата отключва депресиитенови [re: Ecнaф]  
Автор spunk (капризна)
Публикувано25.01.05 12:58



И кво се прави? за набавяне на мелатонина? - щото кофти, лошо настроение, псуваш безпричинно, но без сех? - ааа - не!! не може така!! Казвай за мелатонина, щото купона тече!!



Тема Re: Зимата отключва депресиитенови [re: Ecнaф]  
Автор Лин (...)
Публикувано25.01.05 13:23



Отделянето на мелатонин май беше свързано със слънчевото греене.
Ако е така... скоро няма да ни огрее, като гледам от прозореца.


Не съм и чула да продават слънце на хапчета, таблетки, капки, сироп и дори на инжекции...

Кво праим тогава, питам???

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: депресиитенови [re: Ecнaф]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано25.01.05 14:41



Това е снимка на Спешъл от Фото-Форума бе!

Имаш ли разрешение за публикуване, а?

Там всичко е със запазени права!



Редактирано от Peйчъл на 25.01.05 15:08.



Тема Re: Ами секса за ........нови [re: Ecнaф]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано25.01.05 14:45



............................кво е,да ги заключва и помен да няма от тях...........ама от онзи здравия,дето се изпотяваш при минус 25 градуса- пример давам само,да не си помислите нещо

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Няма месец в годината,нови [re: Ecнaф]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано25.01.05 14:54



.... и нямате интерес дори към секса,...

в който да нямам интерес към секса!

Жена ми е свидетел!

Ако още някой иска да бъде свидетел ....

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: Няма месец в годината,нови [re: Oптимиcт]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано25.01.05 15:02



не е ли по-добре да си участник, аз поне така си мисля де

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: Зимата отключва депресиитенови [re: Лин]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано25.01.05 15:09



Лин, ако е свързано с прякото слънчево греене, дали там зад полярните кръгове за 6 месеца ще трябва се изпонатръшкват от депресии, или пък страдат от нещо от сорта на циклофренията:) ... Сигурно е правено някакво такова изследване... Но съм напълно съгласна с тезата ти, че слънцето зарежда, аз например обожавам да се припичам като гущер на слънце, но не плаж, а просто така, да застана срещу слънцето със затворени очи ... особено пък ако съм върху стоплен от слънцето камък... зиме и лете, няма значение, даже зимно време е по-хубаво, белият сняг става синкав от толкова светлина
Май нито котка, нито кучка съм, а съм си обикновена рептилийка:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.