Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано12.01.05 10:05



та:
има конкурс за "Устройствена концепция за развитието на Варна"... -
и съм един от тези серсеми, които ще се млатят, за да влезат за малко под полите на таз морска красавица...

и:
към всички, които имат мнение, особено ВА - имам два въпроса:

1. Какво не му харесвате на града? Онова, което трябва да се ликвидира, преустрои, спре...

2. А какво му харесвате? Онези ценности, които трябва да се запазят, развият и в бъдеще...



Благодаря предварително - черпенето при нашите бъдещи срещи - очи в очи...

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 12.01.05 10:12.



Тема Re: какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови [re: ceлянинът]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано12.01.05 10:23



Абе аз че съм красавица - така си е!

Ама ако ще ми влизаш под полите само за малко - що ша биеш толкоз път за един път!

А по въпросите ще помисля! Има мноо хубави неща, има и мноо грозни!
Доста се направи напоследък - определено! Премахнаха се един куп кичозни бараки дето грозяха централните части, забраниха паркирането по централните улици и те станаха доста по-достъпни, абе градът в общи линии стана по-просторен.

А ти конкретно ли искаш или в общ план?



Тема бе -нови [re: Peйчъл]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано12.01.05 10:29



аз да вляза веднъж под политееее... ох, само да влязааааа...

а иначе - Варна е един от НАЙ-динамично развиващите се градове... това обаче може и да е за добро, а може и да е за лошо - ако не се канализират и насочват правилно инвестициите...

а и друго е интересното - с какво е по-различна от Бугас - и конкурират ли се двата града...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови [re: ceлянинът]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.01.05 10:34



Не харесвам:
1. ужасно многото бензиностанции под път и над път
2. отеснелите улици
3. строенето "на парче" - всеки докопва някъв парцел и строи някакви смешни блокчета
4. разрушаването на детските площадки
5. алуминиевите магазнинчета по тротоарите
6. липсата на осветление по страничните улици

Харесвам:
1. Морската градина
2. озеленяването на по-старите квартали (макар, че и там взеха да строят безогледно)

Това на прима виста.



Тема Re: какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови [re: ceлянинът]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано12.01.05 10:46



И аз да кажа:
има едно "лайно" на пъпа на града , в пешеходната зона едни бараки, бара4ки, не ти е работа...
ама теб те интересуват не толкова дребни неща а концептуални , така че моето мнение не би ти помогнало.
Впрочем имам си едно виждане -наи важното е морето, а това като че ли не се чувства много много -а то си е гвоздея/ да не ми се разсърдят варналии-те
са хубави хора ама нали не са направени с ръце и акъл а с ...../

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Re: какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови [re: ceлянинът]  
АвторKoнcтp. (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 10:56



Морето през зимата. Бях във Варна на Свети Валентин/Трифон зарезан миналата година. Час след като пристигнах, вече бях на плажа. Беше много студено, духаше силен вятър ... пясъкът на метър от водата беше замръзнал...

беше красиво и спокойно...



Тема Re: какво и е толкоз хубавото на тая Варна -нови [re: ceлянинът]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано12.01.05 11:08



Търси уникалното не само за България, но и за света. Едно нещо, не 20, което (ще) се помни. Аз бих тръгнал в посока, да е номер 1 в черноморския басейн (което всъщност е и основния фактор за сегашния й растеж). Съответно, търси някакъв символ ако го няма, аз лично не се сещам да има.



Тема Има!нови [re: Ecнaф]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.01.05 11:23



Делфинариума. Един на балканския полуостров.
Църквата на центъра - да видиш през нощта как е осветена!!!
Алеята от х-л "Черно море" към входа на Морската - стана велиолепна.
А аспаруховия мост се вижда още като качиш баира на Девня.

Може би....трябва да се направи нещо на входовете на града - магистралите от София и Бургас... нещо не толкова грандиозно, но запомняшо се. Сега като влизаш от към София виждаш магазина на мерцедес и джип и технополис.



Тема Re: Има!нови [re: Smile]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано12.01.05 11:30



Трябва 1, не 4 символа на града. Ето, Аспаруховият мост е уникалното! (всеки има осветени църкви, алеи или може да си направи делфинариум - има ги стотици по света).
Ако архитектите "подпрат" моста с елементи и цвят, че и някоя огромна статуя във вид на морски фар да речем... После и като сувенирчета ще се продават макети на моста за туристите

Може и да се играе по името на моста. Защо Аспарухов - и т.н.

Редактирано от Ecнaф на 12.01.05 11:31.



Тема Ооооо, Фарм! [re: farmer]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано12.01.05 11:42



Време ти е да наминеш към Варна....

Бараките отдавна ги няма....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.