Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 06.10.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема dvama bulgari  
Авторbulgarka (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 10:29



vzeti za zalojnici v Irak.Ministur Pasi niama da promenia vunshnata politika na stranata zaradi pohitenite...dali da ne mu smenim fizionomiata na tozi ministur-ubiec?



Тема Re: dvama bulgariнови [re: bulgarka]  
Авторflo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 11:06



Ако трябва да се сменя нечия физиономия,то не е на министъра,а на гадните араби-терористи! Ако се съобразяваме с всичко ,което искат значи да им играем по свирката и да позволим да ни извиват ръцете и в крайна сметка ще излезе , че щом приемаме техните условия , значи сме като тях!
Естествено това не означава , че трябва да се жертват нашите хора - дано им се размине! Дано има начин веднъж за винаги да се спрат тези болни , фанатични мозъци,които имат нужда не от смяна на физиономиите , а от заличаването им от лицето на земята!

Късмет за българите и дано ако има жертви,то това да не са те,а тези които го заслужават!



Тема Погрешно...нови [re: flo]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано09.07.04 17:10



адресирах отговора си. Извинявай!

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 09.07.04 17:10.



Тема Основният принцип...нови [re: bulgarka]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано09.07.04 17:14



в такива случаи е: "С терористи не се преговаря."

Или се преговаря само за спечелване на времето, нужно за подготовката на освобождаването на заложниците, на арестуването/убиването на терористите.

А ти "разсъждаваш" малко първично, струва ми се.

Бъдете високи!


Тема Re: dvama bulgariнови [re: bulgarka]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано09.07.04 17:38



Ако си роднина на някой от похитените, те разбирам. Доколкото чета насам-натам виждам, че почти сигурно ще ги убият... Виждам и също така, че никой не седи със скръстени ръце от страна на кабинета или на опозицията, като че всеки прави, каквото може.

Agent of Change


Тема не се извинявайнови [re: ABe]  
Авторflo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 18:30



беше ми приятно...

пък и щом си разсеян,простено ти е



Тема Re: dvama bulgariнови [re: Ecнaф]  
Авторbulgarka (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 20:58



Ne sum rodnina s dvamata bulgari.Fakta,che sa moi sunarodnici me kara da gi chuvstvam kato takiva.Kakvoto i da se sluchi s tiah, shte go prema kato lichna drama. Viarvam,che po-dobrata chast ot tozi izstradal narod misli i se moli za tiahnoto izbavlenie...
Esnaf, udivena sum kolko tochno ti priliaga nik-a.
Drugia niama da go komentiram.Toi(tia) kazva,che bil shtastliv(a)...Dokoga li?



Тема Re: dvama bulgariнови [re: bulgarka]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано09.07.04 22:05



опитвах се да избягам от тази тема... щрауска история

чувствам се обречена всеки път, когато чуя за заложници, няма значение дали са българи или не.......
защо ли трябва да крия емоциите си, защо така са ме учили
рева, да.. рева в момента,
телевизорът работи....

пп. не си права за Еснафа. Той просто е много логичен.




ALL RIGHTS reVERsed

Редактирано от tartarianeyes на 09.07.04 22:07.



Тема Альоууууууууууунови [re: flo]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано10.07.04 04:46



Ти си оная, дето е фен на Кайзерслаутерн, нали?
Или бъркам.

П.П. Малиииии ако си "оная" що се не обадиш, бре душо.

П.П.2 И ако си "оная" пак си си такова люто "зло коте".

Разумът е като парашута - действа само когато е отворен.


Тема Re: Альоууууууууууунови [re: Mag]  
Авторбълrapka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 07:42



Не позна Маг.Не съм оная,но мога да бъда на мястото на всеки,който е изпаднал в сериозна беда,без да я търсил.Аз или моите близки,ти или твоите,вие или вашите-всеки един от НАС!!!
Добро утро 40-50!Спахте ли спокойно?



Тема Re: dvama bulgariнови [re: flo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.07.04 09:07



Жалко,
Насилието ражда насилие.
Колко трябва да страдаме за да разберем тази проста истина.
Още по- жалко е че на разбралите тази истина не им се дава възможност да я прилагат в практиката. Разбраното от нас е затворена страница за нас.
Забелязвам, че едни и същи случки в обществото различно развиват индивидите от същото общество.
Просто търся някакво обяснение, не ми се иска да повярвам в мизерията на този наш свят.



Тема Re:Маг,съжалявам,нови [re: Mag]  
Авторбълrapka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 10:31



но едва сега видях,че постинга ти не е бил отправен към мен.Недоглеждането от моя страна, се дължи на напрежението около съдбата на Кепов и Лазов,на тревожните въпроси зададени от детето ми в чата тази сутрин.Обичайното ,,Как сте?" беше заменено ,,Какво ли става с нашите хора?"
Маг,ако поне мъничко отговаряш на ник-а си,направи,моля те, този свят и неговите обитатели по-добри...



Тема Re: Альоууууууууууунови [re: Mag]  
Автор KMETA HA HETA (Коли мия всякак)
Публикувано10.07.04 10:54



Баш си е Поли:)) Такава устатница, друга няма :)))

Съобразявай се с кого говориш!Ти също!!!


Тема насилието ПЪТниконови [re: ПЪTниk]  
Авторflo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 11:13



РАЖДА не само насилие,а и много други и все лоши отрочита.
Когато има акт на насилие,следва - наказание!
Трудно ми е да си представя как сварвайки крадец в къщата си,ти го черпиш с бира. Ако някой краде , убива , изнасилва - отива в затвора(ако е в нормална държава разбира се).Затвора също е форма на насилие.Ето ти :престъпление -наказание т.е. насилие - насилие. Не трябва да се позволява на хора да упражняват насилие срещу други хора ,само защото са решили,че са богоизбрани или защото фанатизма им пречи да използват мозъците си по предназначение.Ако мислиш,че трябва да стоим и да чакаме на терористите да им проблесне , че не са прави да се отнасят така с нас - мирните и добри хорица - грешиш. Така,както 500 години сме чакали на турците да им проблесне,че не сме рая,а жив народ.На тях наистина им проблесна , ама чак след като сме грабнали пушките!
Знам,че няма да се съгласиш с мен,но ако някой ми удари шамар,аз не бих му предложила и другата си страна,защото съм сигурна,че ще поиска и още и още............и то поради простата причина,че му позволявам.А ако някой ден се намери начин да се противопоставяме на насилието,не с насилие,то аз ще бъда щастлива. Но за сега.....

Извинявай за многословието и приятен ден!



Тема Re: Альоууууууууууунови [re: Mag]  
Авторflo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 11:21



съжалявам,но ме бъркаш с "оная"
не съм фен на Кайзерслаутерн,но пък наистина съм "люта" и "зла"


наистина не се познаваме.....за съжаление



Тема Re: За съжалениенови [re: bulgarka]  
Авторфapмepa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 12:00



единственното положително в постинга ти е съчувствието към двамата наши сънародници и то изразено по изключително неадекватен начин.По добре си задаи въпроса какво ще стане ако се изпълни някакво искане на такива /а и не само с религиозни подбуди/ похитители. Ако не можеш да си преставиш мога да го кажа само с една дума " апокалипсис" . Нали всяко "куцо , сляпо и сакато" ще почне да отвлича да иска откуп и всякакви други претенции.
Не бива да се допуска някакви си лумпени или други луди да поиставят цивилизования свят на колене.
А между другото те са там за пари а всеки си носи риска .Държавата няма нищо общо с това .



Тема Re: За съжалениенови [re: фapмepa]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано10.07.04 12:05



преди малко не можах да влезна с ника си. Да не си помислите , че пиша като Тая неизвестна " латинска българка"

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Редактирано от farmer на 10.07.04 12:06.



Тема Да, бе - разбрах.нови [re: бълrapka]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано10.07.04 14:36



Говорих с нея - по това време е била на бар.

П.П. За съжаление моите прогнози се сбъднаха - ония мръсници изобщо не са предвиждали в плановете си преговори. Виж, че още мълчат а 24 часа отдавна минаха. А мълчат нарочно за да засилят ефекта на страха от най-лошото. Защото неизвестността е най-страшна!

Разумът е като парашута - действа само когато е отворен.


Тема Не е била нашата floнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано10.07.04 14:41



Била е другаде но не и в нета.

Разумът е като парашута - действа само когато е отворен.


Тема Re: Не е била нашата floнови [re: Mag]  
Авторфлo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 15:06



"не е била НАШАТА...."
айде сега,пак наши и ваши

и като съм "чужда" няма ли да ми говориш ?



Тема Re: Не е била нашата floнови [re: Mag]  
Автор KMETA HA HETA (Коли мия всякак)
Публикувано10.07.04 15:14



Разбрах аз, ама все пак не ми пречи да я нагрубя довечера

Съобразявай се с кого говориш!Ти също!!!


Тема Re: Държавата няма нищо общо,нови [re: farmer]  
Авторбълrapka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 15:53



само тогава,когато ти ,,адекватния" ядеш доматите с коловете.Във всички други случаи, тя е тази,която трябва да помага на своите поданици,когато са в беда.Премиерът ни обещава,че българското правителство ще направи всичко възможно,за да освободи двамата българи,а Филипините, за да спасят живота на техния гражданин,приеха решение за изтегляне на контингента им от Ирак...
На теб ,,известни" псевдобългарино с латинското farmer ти е лесно-листа от тикви в гърлото е къдеее,къде за предпочитане,отколкото нож опрян в него...



Тема Re: И какво излиза...нови [re: бълrapka]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано10.07.04 16:12



Да си вземем обратно контингента..много умно ..
Днес контингента а утре могат да поискат например да им опростим дълга, после да направим паметник на Бен Ладен пред Александър Невски , след това тук някои ще отвлече детето ти..... И земи се регистрирай ...
Но какво ли може да се очаква при такава интерпретация/т.е. разбиране/ на приказката за доматите коловете и тиквите..между впрочем тя е пряко свързана с исканията на терористите.


Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Обещанията на ТВОЯ премиернови [re: бълrapka]  
Автор дeдo Aндpo (познат бе!)
Публикувано10.07.04 16:12



ги чухме на 6 април 2001. От тях нито едно не се осъществи. Филипинското правителство нареди на своите граждани да не пътуват в Ирак и изтегли оттам всички цивили, но не и военния си контингент.
Това сам защото в постинга ти прозира силна надежда, че правителството ще направи нещо. Фактите обаче за съжаление са други: нито правителството има начини и механизми да стигне директно или индиректно до диваците, нито пък би намерило насреща си разсъждаващи хора, а диви и подивяли фундаменталисти, които нееднократно доказаха примитивността си. НИКАКВИ ПРЕГОВОРИ С ДИВАЦИ!

Впрочем да те подсетя, че поданиците са народът, принадлежащ на монарх. Засега, слава Богу, България все още е република, а след трите години неуспехи на оксиморона "цар-премиер" не вярвам все още някой в тази държава да споделя силно монархическата идея.

Благодаря ти за вниманието! И приятен край на седмицата!


Я познай, кой съм аз?!

Редактирано от дeдo Aндpo на 10.07.04 16:19.



Тема Съгласен съмнови [re: farmer]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано10.07.04 16:33



С мнението на правителството и в частност на министъра на външните работи.
Но явно Паси не е изучил езика на дипломацията, защото думите му прозвучаха като "Ей, вие двамата, я си ебете майката! А и вие техни роднини още от сега започвайте приготовления за опело."

П.П. Майната му на Паси! За тези му думи. Иначе ми е най-симпатичният министър в това шибано (щях да пиша "ебано" ама се въздържах) правителство.

Разумът е като парашута - действа само когато е отворен.

Редактирано от Mag на 10.07.04 17:34.



Тема Re: Обещавамнови [re: farmer]  
Авторбълrapka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 16:42



да си имам свой ник.Трябвало е.Сега гледам,че в клуб ,,Войната в Ирак" има пусната същата тема,също на латиница,също подписан с българка ...
Ако го знаех,щях към българка да прибавя 40-50,защото съм на толкоз,а и харесвам този клуб...



Тема Така си енови [re: bulgarka]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано10.07.04 16:48



Еснафите не бият министри, които при това си вършат добре работата

Agent of Change


Тема Re: Умното бешенови [re: farmer]  
Авторбълrapka4O-5O (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 17:22



да не се допуска кракът на български наемен войник в Ирак.Щом си толкова против оттеглянето на контингента ни,смени си мястото с един от нашите заложници там.Хайде,farmer,не се опъвай,не се страхувай.Искам да те видя и чуя тогава...Не ти стиска,нали?
Какво ли толкова?Една отрязана глава...нали не е моята...Това ли се опитваш ни кажеш???



Тема Re: Ама моля вииииинови [re: bulgarka]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано10.07.04 17:42



не се нахвърляйте така върху "българка 40-50".
човек не винаги може да разсъждава логично и безстрастно в подобни ситуации.
Жената си изплака чувствата, а вие я нападате.
Ама работа, А.....


ALL RIGHTS reVERsed

Тема Re: Неееееееее,нови [re: Ecнaф]  
Авторбълrapka 4O-5O (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 17:45



когато призовах да сменим физиономията на министър Паси,мислех за неговата смяна,не да го бием...Пък дори и да му ударим един шамар.Нека се опомни малко кои сме,къде и как живеем..
Дано да успеят да измъкнат нашите хора.Дано се спре тази кланица там -между християни и мюсолмани.Животът е еднакво ценен за всички ни.



Тема Тарти, ...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Aнaл_Фaбeт (Тарантула)
Публикувано10.07.04 17:49



аз пък обещавам да не се нахвърлям на тази българка при никакви обстоятелства.
Алогично ще бъде

Слънце Сурия блести.
Ти си аз и аз съм Ти!
"Песен за Бхагават"


Тема Re: Умното бешенови [re: бълrapka4O-5O]  
Автор milka ()
Публикувано10.07.04 17:51



Даа, написала си правилно..."наемен войник". Никой не е отишъл там по силата на заповед, щото го имаше и това време, когато качваха войничетата на танка и айдеее...
Аз също много съжалявам за отвлечените българи, съжалявам и техните семейства. Но отиването в Ирак е бил един риск, който те са поели доброволно и надявам се добре обмислено.
И нека не се оправдаваме все с това, че няма пари и затова хората рискуват. То бива, ама да си играеш на руска рулетка... с фанатици... не, не мога да го разбера



Тема Re: Тарти, ...нови [re: Aнaл_Фaбeт]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано10.07.04 18:01






ALL RIGHTS reVERsed

Тема Re: dvama bulgariнови [re: bulgarka]  
Автор insomnia (непознатa)
Публикувано10.07.04 18:04



Прочетете "Иншаллах" на Ориана Фалачи,ако не сте я чели.И ще разберете,че е безмислено да се води война с фанатици.



Тема Re: Неееееееее,нови [re: бълrapka 4O-5O]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано11.07.04 16:35



ама наистина не виждам с какво пък минисърът е виновен



Тема Re: Неееееееее,нови [re: ъ]  
Автор KMETA HA HETA (Коли мия всякак)
Публикувано11.07.04 17:30



Абее турям го и на министъра ти и на президента чак.Хората са отвлечени на 29.06 още...Тея двамата мълчат като гъзове и само казват "Благодаря за вниманието" а отговори никакви.Ще им го начукам и на тихата им дипломация чак...аййй че ....

Съобразявай се с кого говориш!Ти също!!!


Тема Re: насилието ПЪТниконови [re: flo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.07.04 21:36



Разбирам мисленето ти, логично е. Такова е мисленето на не по малко от 80% от човешките общества и ти го знаеш, че е така. Но още по- логично е резултата от такъв начин на мислене ( мисленето е действие) да е такъв какъвто е в момента.
Виж, за знаещите е лесно да определят начина си на мислене и поведението си за всеки отделен случай, като спазват принципите за причини и следствия, знаейки кое какво поражда без да им се налага да расъждават логично виждайки външния образ на нещата.
Много природни закони действат така, че ако ти само веднъж направиш опит да претърпиш насилието то никога вече няма да ти се случва, такъв човек вече може да неутрализира насилието, да го трансформира. Самото насилие като енергия отбягва такива хора и просто няма да ни се налага нито да се борим с насилници, нито да ги черпим с бира. Така постъпват знаещите. Такива хора знаят още, че насилието е част от въздействието на материята върху нас и че то никога няма да изчезне от този материален свят, нито ще прекъсне действието си върху всички нас.
Всичко това само при условие че не си мислиш, че всичко се случва случайно.
Нямам намерение да те убеждавам в нищо и едва ли бих могъл.
Само споделям различно мнение от твоето.



Тема Re: Не е била нашата floнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор flo (zlo kote)
Публикувано12.07.04 23:29



Я се съобразявай

Functional Lifelike Organism


Тема Re: Альоууууууууууунови [re: flo]  
Автор flo (zlo kote)
Публикувано12.07.04 23:38



ми да се запознаем..
приятно ми е - фло

инак и аз не съм фен на Каизерслаутерн, ама не ми вярват

Functional Lifelike Organism


Тема Я, злото коте се показанови [re: flo]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано13.07.04 00:38





Жива и здрава да си дъще.

Разумът е като парашута - действа само когато е отворен.


Тема Re: Я, злото коте се показанови [re: Mag]  
Автор flo (zlo kote)
Публикувано13.07.04 00:39



ти си виновен

вместо да си пиша доклада за четвъртък... се блещя тука...


Functional Lifelike Organism


Тема май трябва да се извинянови [re: flo]  
Авторflo (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 17:49



за дублажа,който предизвика малко объркване

незнаех,че тук има друга фло,аз си ползвам този ник от години и влизането ми тук беше инцидентно

нямах лоши намерения
зная,колко е кофти да прочетеш нещо писано от друг с твоя ник - сорри

изглеждате ми свестни
бъдете здрави!



Тема Re: май трябва да се извинянови [re: flo]  
Автор flo (zlo kote)
Публикувано14.07.04 00:44



ама пиши си бе, аз нямам възражения :)

нека се шашкат :)

Functional Lifelike Organism


Тема Re: насилието ПЪТниконови [re: flo]  
Авторпparмaтичнa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 02:45



Да бе, ама до тук в нашите къщи никой не е влизал, ние се изсипахме в тяхната и ги учим как да си я подредят и как да живеят. Не мисля, че Паси или някой друг е виновен - българските шофьори като свободни хора имаха право на избор и го направиха - е съчувствам им че изборът им не е бил добър, желая им да се измъкнат, ама ..... това си е техният избор. Виж испанците нямаха избор, те си пътуваха във влака в тяхната си държава към техния си дом или към тяхната си работа и им се случи.... Мисля си, че ако в резултат на външната политика на управляващите ни започнат терористични актова на наша територия /а възможността не е незначителна/ тогава наистина държавата ни е виновна, защото ние които сме в България нямаме избор - това си ни е мястото. А и освен това - не съм сигурна дали това е точно тероризъм може пък да е героична съпротива срещу окупаторите, а? Като руснаци и французи и англичани на времето, може пък и да е така..



Тема Re: Умното бешенови [re: milka]  
Автор dimana_ (непознат)
Публикувано15.07.04 11:26



Да си играеш на руска рулетка казваш,не бивало...
А ако не дай си боже стене нещо подобно като в Мадрид?Как ще оправдаеш еврейчето и сие..всичките сателитчета на Америка които ни управляват в момента?!?!
Защо е нужно да се залъгваме и да не наричаме нещата с истинските им имена?Какво търсим ние в Ирак?
И кои всъщност са терористите..или агресорите..наречи ги както искаш





Тема Re: Умното бешенови [re: dimana_]  
Автор tartarianeyes (Вейхайвей - ARR)
Публикувано15.07.04 12:03



кои....
терористът няма родина, няма принадлежност


ALL RIGHTS reVERsed

Тема Re: Не е била нашата floнови [re: flo]  
Автор KMETA HA HETA (Коли мия всякак)
Публикувано15.07.04 14:14



Аз ако взема една гьостерица, така хубаво ще те съобразя тебе...Ти що не си пишеш доклада, м? И не лъжи, че се казваш Фло

Съобразявай се с кого говориш!Ти също!!!


Тема Re: Не е била нашата floнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Cюзън (учителка)
Публикувано15.07.04 22:48



Споко! тейк ит изи!
Верщанден?

мир и спокойствие да има :)

и доклада си го написах, изнесох, че даже и ми го одобриха!

та няма к'во да се пенявиш не ти отива на образованието

Functional Lifelike Organism



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.