Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: а теб те няма...нови [re: Shakespeare in love]  
Автор HиK (оцеляваща)
Публикувано08.05.04 19:38



А ти не се отчайвай и не я предавай!
Ще те огрее тя с немирни пръсти във пладнето на лунен ден :)

Дойде ми мисъл в главата ... не завари никой и си отиде!


Тема Re: а теб те няма...нови [re: HиK]  
Автор Shakespeare in love (непознат)
Публикувано09.05.04 02:26



Няма я Ти знаеш ли къде е? Ще попея още малко.


There were nights when the wind was so cold
That my body froze in bed
If I just listened to it
Right outside the window

There were days when the sun was so cruel
That all the tears turned to dust
And I just knew my eyes were
Drying up forever

I finished crying in the instant that you left
And I can't remember where or when or how
And I banished every memory you and I had ever made



(контабасът подгизва от сълзи)



Тема Re: а ти нали си тук...нови [re: Shakespeare in love]  
Автор HиK (оцеляваща)
Публикувано09.05.04 10:30



Недей рева, че почвам са ядосвам!
Какво щи стане да почакаш? Докато успее да дойде. Не знам къде е, но предполагам къде би искала да бъде - на балкона :))
От мен да мине, спри да пееш. Говори си с мен, докато чакаме (някои със затаен дъх, щото давидимквошестанепо-нататък, хехе)

Дойде ми мисъл в главата ... не завари никой и си отиде!


Тема Ама ти си оревал орталъка, бе!:)нови [re: Shakespeare in love]  
Автор Бeзпaмeтнo (полупозната)
Публикувано09.05.04 16:49



Поне да подозирах кой си:) Появяваш се в гръб изневиделица. После почваш да се чудиш къде, с кого и що съм, после пък аз се връщам, чета тук разни хлипове и се чудя дали да не взема да пусна сушоара си включен във ваната ти, но се отказвам, защото ми се струва отблъскващо неелегантно.

Бе, глей сега. Знам, че не съм права. Сигурно много трябва да ти се радвам... Може би се очаква и щастие да изпитвам?! Проблемът не е в теб. В мен е. Знам със сигурност, че НИКОГА няма да изпитам щастие от типа пакпакпак патица някаква. Само при самата мисъл ме обзема пренебрежение към самата мен.
Знам, че не съм права. Тва мъжете сте били много нежни, бе. Стресиращо деликатни. Поне някои. Напрао не сте за този свят. Като от отвъдното, някак... Сигурно винаги подаваш ръка на слизащите дами от трамвая. Вероятно не забравяш и кога имат рождени и имени дни. Не пропускаш да им кажеш колко ги харесваш. С което искам да кажа, че може би си от добрите момчета:) Ъх...

Найш ли кво се питам?
Абе.. няа значение!... Карай, да е весело.
Стига рева. По-хубаво пееш:)


Косата ми дзилена, очите ми редки


Тема Я, НиК:)))нови [re: HиK]  
Автор Бeзпaмeтнo (полупозната)
Публикувано09.05.04 16:50



Радвам се да те чета, утешителко на плачещи Шакеспеаровци.

Дишай спокойно, завърнах се. Буааахахахахаха....

Косата ми дзилена, очите ми редки


Тема Ох, бе, Шакеспеаре, ревльо...нови [re: Shakespeare in love]  
Автор Бeзпaмeтнo (полупозната)
Публикувано09.05.04 17:19



Напрао ми дожаля за теб... Да ти разкажа къде бях ли, що ли?!

Поразръшках се по празниците, че отдавна ме теглеше на път, а инерцията ми се оказа по-силна от обичайното. По балкАни (да не се бърка с балкОни) бях малко. В Лопушанския манастир, за разтуха, уж. Пък то...

Чувал ли си за Лопушанския манастир? А за връх Копрен? За язовир “Огоста”, по-известен като яз. “Монтана”? Ходил ли си натам?

Красив е пътят дотам, лъкатушещ. Зелено, зелено, зелено. На отиване небето беше с особен цвят. Мастилено-син. На Петрохан ветровито, но колкото да си изпиеш кафето – става.
Пристигаме в Монтана. Срещи, прегръдки, целувки, радост, разходки из централния им парк. Фонтан. Весел, мнооого разхитителен откъм вода, разхлаждащ. Да ти се похваля! Видях най-сетне кое дърво е магнолия. За пръв път. Жалко, че цветовете бяха прецъфтели. И пак на път. До манастира. Стар манастир, църквата е строена през 1853 година. Пред вхова и расте една секвоя. Четирима души, хванати за ръце едва ще обхванат ствола й. Величествена. Църквата силно напомня главната църква на Рилския манастир. Бедна е откъм стенописи, но пък какъв иконостас!!! С невероятно богата дърворезба. Казаха, че там е имало килийно училище през Възраждането. И Вазов обичал да престоява там. На плочата на църквата пишеше, че там е писана част от романа “Под игото”.

Умълчани свещеници пресичаха понякога двора, две кучета въртяха дружелюбно опашки на всеки, който ги наближеше. Спокойно, красиво, тихо, лястовички творяха архитектурни чудеса с формата на гнезда под стряхата на балкона. Усещане за покой и бавен ход на времето. И донякъде за завръщането на търговците в храма.
“Знаем, че всички сме бедни, обаче...” И ти вземат 10 лв за легло, а то дори закачалка няма в стайчето. Надпис на вратата на банята “Моля, преди ползване на душа спускайте завесата”. Брях, казваш си, ред и порядък цари. Пък то ни бойлера работи, ни завеса има... Ех... Що така не намериха сполучлива форма за припечелване тез наши манастири. Някак лош вкус остава в устата от тва неспирно оплакване от нямане на пари и вечната просия в манастирите. Тук поне го правеха по-прилично, да си призная. Завишават цените на услугите. За разлика от наблюденията ми лятоска в Араповския, в който икономът, препасан с пистолет на кръста (?!?), откровено правеше опити за сплашване, разказвайки за някакви обещали дарения хора, позабавили ги и сполитащите ги нещастия... По тази причина, естествено:( Пфу...

Както и да е, отклоних се. На другия ден поехме за вр. Копрен. Знаеш ли, имаше още сняг там. А слънцето така прежуряше, че сега в лицето съм зачервена като скандинавка, заспала на плажа в Слънчев бряг през август. И пари, пущината. Но да не се оплаквам.:)))

Иначе какво още да ти разкажа... Хубаво си ми попял тук, в клуба. По времето, докато си изплаквал мъката си нощя, аз съм стискала душа в дзъпки, щото посетихме едно заведение в околностите на манастира, тип “луксозно”. С ди джей, да не повярваш. Назначение, напълно излишно, мен ако питаш, щото нон-стоп чалгата, която ни заливаше като цунами поради волюмето на мах, спокойно можеше да помине и без вещото натискане на бутони от спец. На отчаяните ни молби за рок, блус, метъл, поп, бе квото ще да е друго, само не и чалга, ди джеят отсече: “- Разбирам ви, бе, ама нямам друга музика. Пък и това е по настояване на клиентелата.”
– А ние какво сме? – учудихме се. Не сме ли от клиентелата?
...Тъпа усмивчица, хитричко намигане и неясно обещание. В резултат – Слави Трифонов и Ку-ку бенд с “Назад, назад, моме Калино”. Нда!

Та така, Шакеспеаре... Отняма ме, побях нейде си, върнах се.

А ти (освен, че пореваваш) как си?


Косата ми дзилена, очите ми редки


Тема Re: Ама ти си оревал орталъка, бе!:)нови [re: Бeзпaмeтнo]  
Автор HиK (оцеляваща)
Публикувано09.05.04 20:10



Еееее, Безпаметно, стига с тва пеене бе. Поне разбираемо да пееше, нали момъкът нашенец. Ай сега да поговори малко, а?

Дойде ми мисъл в главата ... не завари никой и си отиде!


Тема Re: Ох, леле...нови [re: Бeзпaмeтнo]  
АвторBritnespears in love (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 20:12



ти си като инструмент с ужасно много струни
/бас държа, че сам не знаеш точно колко/


Дръж го баса здраво, моме, с много длъги струни щом е!



Само дето басовете са с 4, 5, 6, 7, 8, 12 струни най-много

:РРРРРРРРР



Тема Айде,нови [re: Britnespears in love]  
Автор Бeзпaмeтнo (полупозната)
Публикувано09.05.04 20:16



още един опошлител

Това се превърна във всичко друго, но не и в любовен постинг

Косата ми дзилена, очите ми редки


Тема Ми...нови [re: HиK]  
Автор Бeзпaмeтнo (полупозната)
Публикувано09.05.04 20:22



Да поговори. Аз не съм му забранявала друго, освен ред сълзи, ред хлипове

Косата ми дзилена, очите ми редки



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.