Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 16.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Страшно ли е?!нови  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано01.12.03 17:52



Преди време една приятелка сподели, че изведнъж познатият й стар часовник тръгнал назад. Спукахме я от майтапи, че е прекалила с червеното, че гледната й точка е била доста променена и такива дрънканици.
Обаче един ден като бях у тях, часовникът изведнъж цъкна и тръгна назад! В първия момент гледаш и мислиш, че така ти се е сторило. Продължаваш да гледаш и проклетата стрелка продължава да си цъка назад. Тогава изведнъж усещаш, че в душата ти има някакви тъмни ъгълчета и в тях внезапно се размърдват черни и неясни сенки. Някакъв неочакван първобитен ужас се надига и аха да помете цялата ти хай-тек цивилизованост. Накрая все пак успяваш да си кажеш нахакано "Баси часовника, кво ли му става!"
Та какво ще си помислите, ако старият ви часовник внезапно тръгне назад?

... От вратата ми почва пътека...


Тема Re: Страшно ли е?!нови [re: Malama]  
Автор ()
Публикувано01.12.03 18:01



Че никога не е късно. Че не съм закъсняла - за каквото и да е. Че нямам пропуснати шансове. Че времето ме обича. Че пространството може да направи същото като стрелките, но досега не е имало повод за това. Че стойностните неща, дори пропуснати на пръв поглед, не могат да не се случат. Че в часовника се е скрило едно малко дяволче, което ми намига и ми отпуска още една възможност да направя това, от което ме е страх, да изкажа това, което премълчавам, да мечтая за онова, което смятам за пропуснато... И в крайна сметка, че вървя право към съдбата си. Или тя право в мен.

Acropolis adieu


Тема Re: Страшно ли е?!нови [re: Malama]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано01.12.03 18:04



Че е приел исляма. Арабските часовници вървят обратно.
Има ли портрет на Кадафи в стаята?



Тема Re: Страшно ли е?! [re: Malama]  
Автор Keйт (energy)
Публикувано01.12.03 18:08



Бих се погледнала с трепет в огледалото,за да видя дали сьщото не става и с мен...и,ако няма промяна,ще вьздьхна радостно,защото и така ми харесва!



Тема На второ четене е така [re: yф]  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано01.12.03 18:11



Обаче в първия момент се обажда първобитният ужас от неизвестното, който хем те плаши, хем перверзно те привлича. Чудесно ще е, ако е това, което пишеш. Ами ако сме осъдени да срещнем същите неприятни хора, да направим същите тъпи грешки, да преживеем същите предателства и гадни моменти. Ако времето просто е зациклило като развалена грамофонна плоча?

... От вратата ми почва пътека...


Тема Re: Страшно ли е?! [re: Malama]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано01.12.03 18:11



а аз два месеца търсих такъв часовник
никой не щя да ми направи



Тема А вие чели ли сте [re: Malama]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано01.12.03 18:12



книгата "Игра на живот" от от Кен Гримууд (оригинално заглавие

) !?

Там има една концепция, как главния герой умира и после се "събужда" преди 20-на години и има възможност да си изживее живота отново (replay) при това знаейки историята до момента на смъртта си. И после, пак и пак.



Тема Има такива [re: Edna]  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано01.12.03 18:14



Обаче те постоянно си вървят само назад. В 6 и в 12 показват вярно времето.

... От вратата ми почва пътека...


Тема Няма [re: AK47M]  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано01.12.03 18:19



Съвсем банално православна е.
Това за арабските часовници вярно ли е или се будалкаш?

... От вратата ми почва пътека...


Тема Re: На второ четене е така [re: Malama]  
Автор ()
Публикувано01.12.03 18:19



Ако не мога да променя нищо във върнатото време, да поправя някоя грешка, да се опазя от провал, да взема друго решение в някоя ситуация, значи този, който си играе със стрелките е лишен от всякакво въображение. Ако аз си мисля, че при втория шанс съм застрахована от грешки, значи съм пълна глупачка.

Acropolis adieu



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.