Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Поискана тема (уф): дебат за невежествотонови  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано30.10.03 23:08



Значи, това е тема, която е предназначена да си мерим ... нали, способността да защитаваме теза. Уф предложи някъде аз да я пусна, макар че настоявах тя да избере оръжието. Тя спокойно можеше да ме срази тутакси с нещо, свързано с художествена и др. литература или с риболов или с ПР или .. неизброими други възможности. Тя предполага с пълно основание - макар да не го е казала, но пък аз го предпредполагам, - че единственото, от което разбирам, е ... възпроизводството.

Допускаме, че не обичам завършени експерти и наистина няма област, в която да не може да се научи повече.

Оценявам нейното благородство и избирам неутрална тема, примерно:
ролята на невежеството за развитието

Оставям на нея или друг пожелал да състави есето, необходимо за оформяне на терен.

За прегледност, предлагам да озаглавяваме постингите си с ключови думи, подсещащи за съдържанието в тях.

За арбитър предлагам този, който се самоопредели като най-възрастен. В един момент той трябва да обяви: "стоп" и да публикува решението си и мотивите.

Правило: не се взимат предвид аргументи, извадени от други теми, писани когато и където и да е.
Това е. Ръкавицата е хвърлена.

(ако темата е тъпа, предложете друга)

Agent of Change


Тема Питаненови [re: Ecнaф]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано30.10.03 23:11



Темата е много готина, ама можи ли да попитам.
Вие двамата ли ще спорите само?
А ние ще ви гледаме?
Че аз знаеш ли ква устата ставам след полунощ?
Пу да не пиша аз есето.



Тема ППнови [re: Ecнaф]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано30.10.03 23:12



От утре наистина ще съм малко претоварен, което може да доведе до забавяне на мои отговори - но, надявам се, не по-късно от около /след/ 19 ч.

Agent of Change


Тема питане 2нови [re: Ecнaф]  
Автор Molly ()
Публикувано30.10.03 23:14



кой ше дефинира понятието невежество

аз щото не мога
както и да пиша есета също не мога
обаче мога да чета



Тема Re: Питаненови [re: Marina]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано30.10.03 23:15



О не, нормално си е отворена за всички (освен ако уф няма предвид нещо друго, все пак идеята е нейна). Арбитърът, избран по някое време от всички нас, сам определя критериите за "победител". Предполагам, че победител може да е всеки (т.е. не само аз или уф).

Agent of Change


Тема Re: питане 2нови [re: Molly]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано30.10.03 23:16



е, някой трябва да се потруди да го направи, аз специално предполагах това да е уф, но може да си е легнала вече.

Agent of Change


Тема Re: Поискана тема (уф): дебат за невежествотонови [re: Ecнaф]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано30.10.03 23:18



"...Чуй това, което ще ти разкажа за различните видове разбиране и решителност в съответствие с областите на материалната природа. Разбирането, въз основа на което човек знае какво трябва и какво не трябва да върши, от какво трябва да се страхува и от какво не трябва, кое обвързва и кое освобождава е в областта на доброто. Разбирането, което не прави разлика между религия и безверие, между действие, което трябва да се извършва и действие, което не трябва да се извършва е в областта на страстта. Разбирането, което приема безверието за религия и религията за безверие, което е под влияние на илюзията и мрака, което винаги насочва в погрешна посока е в областта на невежеството. Непоколебимата решителност устойчиво поддържана , и която по такъв начин контролира дейностите на ума, живота и сетивата е решителност в областта на доброто. А решителността, с която не могат да бъдат преодолени сънят, страхът, скръбта, мрачността и илюзията - тази не интелигентна решителност е в областта на мрака..."

^Главното не е фактът, а отношението към него ^


Тема Re: Поискана тема (уф): дебат за невежествотонови [re: Ecнaф]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано30.10.03 23:26



Не зная тази тема продължение на какво е, пък и нямам време да изследвам, та може ли да отговоря по темата исамо по темата, абстрахирайки се вашия спор, от който имам бегла представа.

Невежеството е основен фактор за развитието, особено в сферата на търговията. Благодарение на невежеството на част от субектите, другите търпят развитие и преживяват просперитет. Ако и двете страни в една търговска операция са еднакво добре информирани, то тогава стоките и услругите ще се продават по една и съща фиксирана цена, и няма да има конкуренция и развитие съответно.
Ако всеки знае точната стойност на всяка операция в детайли, тогава откъде ще дойде и принадената стойност грубо казано.



Тема Самостоятелна е тематанови [re: kakata]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано30.10.03 23:34



не търси произхода й. Искаме да спорим за нещо абстрактно, наистина. Спорът не е започнал още и се надявам това да стане тук. Спор за самия спор - това е идеята. Да го наречем игра.

Това есето ли е? Може ли да го направиш по-неконкретно, в смисъл, примерно, да не е точно търговия или право (за да няма професионални предимства) - макар и като пример. Тук, в есето. После, като аргументи, би било може би нормално.

ПП: само не знам как ще се поддържа огънят, би трябвало темата да е някак по-отпред в продължение на няколко дни поне)

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 30.10.03 23:36.



Тема Re: Самостоятелна е тематанови [re: Ecнaф]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано30.10.03 23:37



Какво есе по това време на нощта? И ако седнем да спорим с есета, ще станем егати Камарата на лордовете.
Основната ми идея, значи, е че невежеството на едни е основен фактор за развитието на други. По-абстрактно от това не мога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.