Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Най-невероятната каръщинанови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано21.03.03 13:46



Хе-хе! По-каръшки ден де съм имал!

Онзи ден преди обяд ми спряха и двата телефона в офиса. Честито! Колегата получил сметката преди два месеца, но вместо да ми я даде, за да предвидя пари за нея, я пъхнал сред някакви документи на неговото бюро, без дори да я отвори. Бегом да се плащат телефоните!
Рано следобед ми спряха кабела на интернета. По същата причина - два месеца не сме плащали. Ми, забравил съм! Да изпращат по някое съобщение не могат ли, мамка им! В 5 ч. изхвърчах да си плащам нета. Платих го!
Прибирам се в обиталището, гледам има нещо в пощенската кутия. Заплаха, че ако не си платя кабелната, на другия ден щели да ми я спрат. Кръгом и бегом до кабелната. Айде-е-е, и там номера с излизането от джобовете.
Прибирам се в обиталището - ІІ серия. Влизам в стаята, за да установя, че са ми спрели тока. Сутринта взимам пари назаем от съседите - бегом да си плащам тока. Да, ама не мога да платя и двете сметки, и нямало било да ми го пуснат. Грешка от моя страна - вместо да оставя по една висяща сметка на всеки от електромерите, аз съм платил и двете сметки на единия, а другия съм го оставил на произвола на енергоразпределение.
Голяма работа! Аз нали си пуснах ток от другия електромер!
А вчера следобед в офиса идва хазяинът, дошъл си от провинцията. Ходил в обиталището. И пита: "Абе, ти ли си чупил ключ във бравата на нашата част от къщата?" Значи, същия онзи скапан ден или по-рано вчера е имало опит за грабеж! Мамка му! Откъде този смотан късмет?!

По-каръшки ден не съм имал през живота си!
Оставаше само да дойдат от водоснабдяване със съдия-изпълнител и да почнат да описват имущество за неплатени сметки за вода!

Хе-хе! Голяма дивотия, нали! Станал съм толкова отнесен, направо като некво брауново движение съм! Но ще се стегна! Абе, вече направо съм се стегнал! Като от стомана съм станал.

А тук идва и мизерикордията за финансовите мъки! На моят приятел, колега и съдружник снощи починала майка му. И малкото пари, останали в касата, въупште, апцелютно и по никъф начин няма да стигнат да я погребем. Пак ще затъваме в дългове-е-е-е. Но, какво пък, свикнали сме.

Бъдете високи!


Тема Освен да се изнесеш на палатка...?!нови [re: ABe]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано21.03.03 13:54



Там поне ток и кабелна няма да плащаш, за телефона също грижи няма да имаш, щото я те лови обхвата - я не. Запролети се, стопли се, пък и малко сред природата ще си.
Само че,... с твоята каръщина, я крава ще ти опасе ризата, я на камион ще му изтърве ръчната и .. връз палатката.... така че...

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Най-невероятната каръщинанови [re: ABe]  
Автор Paдинa ()
Публикувано21.03.03 14:00



Е ,стига де...
На това карък ли му викаш???
Имал си пари-платил си,
имало опит,но няма обир....
Я по-ведро...
Чашата е до половина пълна,тъй де...

"По морето преминаха тръпки...."


Тема Re: Най-невероятната каръщинанови [re: ABe]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано21.03.03 14:07



Не си сам, на мен от години всеки месец ми спират тока и телефона. Домашния, щото за служебния бди секретарката. И сега убий ме, не мога да ти кажа кога трябва да се плащат.
Бъди над тия неща.



Тема Re: Най-невероятната каръщинанови [re: ABe]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано21.03.03 14:07



А... какво си умно момче, а - открий си разплащателни/банкови сметки. Нито ходиш, нито ти спират нищо, само от време на време ги "захранваш", но пък пестиш страшно много време (а така или иначе парите си ги даваш). Аз само за кабелната нямам, но трябва да ги питам сладурите дали не правят нещо по въпроса.

Ще те черпим едно питие довечера и ще забравиш ...

Виж това за приятеля ти е ... тъжно.

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни. Кхалил Джибран


Тема Re: Леле, АВе....нови [re: ABe]  
Автор tartarianeyes (нищо ново!)
Публикувано21.03.03 14:14



кабелната......
Иийй, днес е петък, ще ме резнат, а сетне в къщи ще ме довършат...

Добре, че се сети да го пишеш... имаш черпене другия път


Мммм, сега си мисля - бе платих ли телефон?
АВе, разби ме, ще трябва да проверявам сега






Тема Абе, освен да взема да се ...нови [re: AK47M]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано21.03.03 14:17



оженя, та да има кой да бди за тъхпите дати за плащане на тъхпите сметки! То, така и така си трябва, че ша зема ерген да остана, ма поне неква файда да има.

Бъдете високи!


Тема Re: извод.....нови [re: AK47M]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано21.03.03 14:19



земи си секретарка и за къщи....

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Re: братчед, ти откри топлата вода бе...нови [re: EЛБИ]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано21.03.03 14:21



ми нали тая малка подробност - ЗАХРАНВАНЕТО обръща колата...

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Не щат от банките скапани! [re: EЛБИ]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано21.03.03 14:22



Всички сметки в къщата са на различни имена. Единият електромер - на името на хазяйката, другият - на името на бивш наемател, единият телефон - на сина на хазяите, другият - на дъщеря им, водата - на хазяина. Кабелната - на мое име, но там пък не приемат плащане по банков път. И в банките ми казват да ги пиша всичките на едно име, пък тогава щели да ... Или да открия отделни разплащателни сметки за всяка от партидите! Егати тъпотията!

Бъдете високи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.