Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Той е мой пациентнови  
Автор Hoвa ()
Публикувано31.01.03 22:02



сравнително отскоро, от около 3 години. Лекарите, дето работим от дълго време там, си имаме отдавна “свои” пациенти. Него не го познавах, бил пациент на колежката. Ама веднъж попадна при мен случайно и продължи да идва при мен. Разбирахме се много добре, говорехме си разни житейски неща, смеехме се...и така...И бях много изненадана, когато една сестра направи такъв коментар: Малеее, ама той при теб ли е сега? Ох, добре че се отървахме от него….Ама как, викам, той толкоз свестен…Бе как свестен бе, отврат е, само скандали прави...?...После, от съседния кабинет колегата – идва и вика – на тоз твоя със слушалките му направи строга забележка, много е невъзпитан...

И така – оказа се, че другите го познават и го коментираха – като скандалджията, мърморкото, с много претенции, тва-онва – а мен ме съжаляваха, че как ми се е “натресал” :-) Пък ние с него се разбираме просто чудесно...до такава степен се разбираме, че даже се караме понякога...ама ни минава и пак както преди… и понякога имам чувството, че точно щото така добре се разбираме – и затова му минават болежките – не от илачите или щото съм чак такава голяма работа, ами само щото ей така, щото нали аз съм му ги предписала и щом аз, то трябва да му мине непременно – и то минава :-)

Той е много беден, много. И има страшно много труден живот и изпада в депресии – и тогава двамата се хващаме за мустака му и теглим, теглим, заедно – и го измъкваме оттам – кога с добро, кога с лошо – аха – и с лошо...понякога също.

И е маниак на тема музика. Пред кабинета докато чака, стои със слушалките и слуша, обаче това не му пречи да прави скандали ( за това много пъти сме се карали), оказа се, че наистина прави скандали :-) щото българинът обича да се предрежда на опашка – и той се ядосва и не пуска, който иска да предвари...и ги сипе един такива люти и те му се връзват, не разбират, че той всъщност е добър – и му отвърщат и става скандала...И с колегата от съседния кабинет се скарал, щото, представете си, колегата му направил забележка да се премести по-към моя кабинет, да не седи точно пред неговия :-) и моичкият кат викнааал...и се скарали...абе скандалджия е наистина :-)

Та мисълта ми беше, че е все със слушалките. И много пъти ми е давал касети да слушам, с най-различна музика. Аз у тях не съм ходила, но той ми е казвал, че има една стая, само за неговите касети – които са около 5000, събирани през годините на живота...сега взема от тях и ги продава :-( и веднъж ме покани да отида у тях и да му видя касетите. Тогава не си дадох сметка какво всъщност ми предлага, казах, някой ден ще отида и така си остана. После жена му ми разказа, че той не пуска никого там , в тази стая, само той си влиза и си чисти и си прави, квот си прави...и че затова трябва да отида – щото просто – ще се засегне много дълбоко, да пусне някой в своята светая светих, пък този някой да не иска...

Ей това – да вляза там, в онази стая, е нещо, дето няма да забравя...

Та слушам от вчера последните касети, дето ми даде – латино музика, Висоцки и руски балади…всичко е по мой вкус, малко старомодно, ама такова си ми харесва - и много се изкефих, само дето слушалките ми едни такива кофти, ама нищо.
И той много пустосва жълтото правителство и цялата оправия – и се тормози, че не може да осигури нормален живот като преди, ами тънат в бедност – ама все вика – ех, квото и да се случи, само музиката да не ми вземат, че тогава вече наистина ще умра, просто ще умра. И като знам, че си продава касетите и направо...:-( Ама той вика – няма страшно, много са, пък и кат ми паднат касетки, презаписвам и тогава продавам...ох, ама колко можеш спечели от касетки...

Пък вчера го съкратили от работа и ТЕЛК му отхвърлил групата инвалидност...

Ми тва е. Просто исках да ви разкажа – за един съвсем обикновен, объхтан, смачкан човек. Обичам си го.



Тема Re: Той е мой пациентнови [re: Hoвa]  
Автор farmera (?????)
Публикувано31.01.03 22:36



Ами аз познавам още доста такива "изперкали" хора../преди да ми ''скочите"-обърнете внимание и на кави4ките.../
Какво да се прави -по-рано преди 15 години , като 4е ли имаше място и за такива- аз им казвам "природни неудачници"- под слънцето- сега нема

Изкушенията-това е живота


Тема Re: Той е мой пациентнови [re: Hoвa]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано31.01.03 23:42



Голямо сърце имаш, миличка...
Отдавна не бях писала, макар, че чета от време на време...
Твоята тема ми стопли Душата..., затова се и включвам...

Бъди си все такава каквато си сега
човечна, мила, топла и добра...
Лекувай не телата а Душите
най-ценно е невидимото за очите

Това стихче е за теб, вдъхновено е от теб...
Бъди здрава...и се грижи за себе си...

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)


Тема Re: Той е мой пациентнови [re: farmera]  
Автор Hoвa ()
Публикувано01.02.03 10:56



Ми - оказахме се различно приспособими и гъвкави, затова и животите ни закриволичиха в различни посоки. Но трябва да се продължава напред, въпреки криволиците, нали казват, че съдбата ни поднася само това, дето можем да понесем...Хм...

Пък иначе човекът си бачка нон-стоп - от сутрин до вечер, събота, неделя...

Редактирано от Hoвa на 01.02.03 10:59.



Тема Re: Той е мой пациентнови [re: White rose in the he]  
Автор Hoвa ()
Публикувано01.02.03 10:58



ааа, и телата трябва...:-)

Много мило, че си ми написала стихче :-)
Благодаря :-)



Тема Re: Той е мой пациентнови [re: Hoвa]  
Автор mig (кратък)
Публикувано01.02.03 11:02



хора като теб са от изчезващите видове
радвам се, че още ви има

Не е работата в целта, а в мига


Тема Re: Той е мой пациентнови [re: mig]  
Автор Hoвa ()
Публикувано01.02.03 11:19



Благодаря ти - обаче....то не за мен става въпрос...ами...за човека, дето смачкан такъв, обрулен, (а такива има много) - но си запазил доброто...(а такива май не чак толкоз)...хората стават зли, когато ги налегне тежък товар...



Тема Re: Той е мой пациентнови [re: Hoвa]  
Автор mig (кратък)
Публикувано01.02.03 11:29



Моля, обаче не омаловажавай твоето поведение в случая

Не е работата в целта, а в мига


Тема Винаги съм твърдял [re: Hoвa]  
Автор дядo Koлeдa (вярващ в чудеса)
Публикувано01.02.03 13:45



че проблемът на здравеопазването ни е че нямаме ДОКТОРИ ... ЛЕКАРИ - дал Господ .. понякога си мисля че аз изпитвам повече състрадание към заразен от вируси компютър отколкото лекарите към пациентите си ... не знам .. може би времената са такива ... всъщност знам .. но това е без значение .. важното е че се намират все още ДОКТОРИ ... така че браво Докторе .. моите уважения

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема шапка ти свалям Нованови [re: Hoвa]  
Автор manka (онази)
Публикувано01.02.03 13:52



добър човек си.....
което е сигурно 100 пъти по-добре...от това да си добър лекар




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.