Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Аве, защо руснаците са като българитенови  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.10.02 13:52



Направят нещо голямо, велико, неповторимо, равняващо се с чудо, и се издънят в подробностите.
За какво им беше точно нервно-паралитичен газ, няма ли по-безопасни за хората "коктейли"? Къде беше противоотровата, която да се инжектира веднага след извеждането на хората, още по рейсовете? Къде бяха кислородните маски, медицинските работници. Тая огромна държава не можа ли да мобилизира всичките си сили - лекари, линейки, медикамети. Защо не ги караха с реанимационни, а с обикновени линейки.
Уф, ама че ми е мъчно, Концентрацията на газа е била най-висока там където са били децата. Та нали заради най-вече тяхното спасение спецчастите рискуваха живота си. А сега по болниците нелепо гинат повече хора, отколкото загинаха от куршума на терористите. Гинат от ненавременно и неправилно оказана първа помощ.

               



Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: kakata]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано27.10.02 17:04



Цялата работа намирисва. Никакви точни данни за жертвите, не се знае има ли убити командоси, един бивш командир от Вимпел твърди, че атаката е закъсняла с няколко минути... Мълчат. Вероятно им трябва време, за да изфабрикуват по-точна информация за "брилянтната" акция. Съвсем по съветски. Във всеки случай не ми се вижда много читаво да разстрелваш от упор спящи жени. Било то и терористки.



Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: AK47M]  
Автор KMETA HA HETA (Etnosite)
Публикувано27.10.02 17:25



Suglasen sum s teb.Mislq si 4e ste stane to4no kato s podvodnicata"Kursk" za sujalenie.Naposledak cqlata im rabota e takava

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът


Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: AK47M]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано27.10.02 17:32



Ами аз именно заради (едно от тях) снощи на какето й рекох, че съм с особено мнение - нямаше подробности а и сега се появяват на час по лъжичка...
А и още за "спецовете":
1. Консултирали ли са се с лекари как действа този упойващ газ на деца?
2. Консултирали ли са се какви остатъчни последствия ще има?
3. Защо не казват на лекуващите лекари какъв е съставът му?

Някои от заложниците твърдят, че от задушаване (от повръщане) са умрели на място няколко заложници.
Мамка им - помнете ми думата, че най-много ще пострадат децата.

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: Mag]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано27.10.02 17:41



Човешкият живот има други измерения в Совдепия. В Кремъл се късат от яд, че историята се разчу и трябваше да пазят що-годе заложниците. Както и при Курск, за разлика от десетки други подводници. Иначе близките на загиналите щяха да получат циркулярни писма от рода на - Уважаема госпожо, господине, другарю. Вашият син, съпруг, баща, дядо, зет загина, безследно изчезна, изгоря, удави се със смъртта на храбрите. Подчертай необходимото.



Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: AK47M]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.10.02 17:58



Не спящи, а в безсъзнание. Но това аз лично повече го оправдавам. На атакуващите бойци им е казано - убивай без предупреждение. Влизат, виждат ги, действат по заповед, въобще не е имало време да се съветват помежду си или с центъра. Ако бяха решили да ги пленяват, колко време щеше да отнеме обезвреждането им? Бойците надали са знаели, че жените са в безсъзнание, по-скоро са ги смятали за временно приспани, както смятаха всички.
А и каква жена е тая, която насочва оръжие срещу деца?

               



Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: Mag]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.10.02 18:01



В руските медии подозрително се мълчи. Мен ме усъмниха нещата още като казаха, че хората са в "тежко" състояние, в безсъзнание, с изцъклени очи и не могат да ходят. Повечето са млади между 15-30 годишни, гладни, жадни, преуморени, но не би следвало да не могат да вървят сами. Явно, не са казали на подсигуряващите медицинска помощ за какво иде реч.
Повисях в руски форуми, промъкнала се е информация за "ошибка" - вместо сънотворен газ за обезвреждане на тетористи е пуснат боен отровен, от онези, които са забранени в Конвенцията.

               



Тема И още нещо за руския (политически) тъпизъмнови [re: AK47M]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано27.10.02 18:06



Защо не се допитат до историци, социолози и т.н. специалисти тия руски политици.
А истината е такава:
За разлика от ингушетите и осетинците (по онова време са били една държава - по времето на монголското нашествие) прадедите на сегашните чеченци намерили убежище във високите части на Кавказ. След разпада на Златната Орда те започнали да се връщат. Но никога не се върнали към типично феодалния строи - не позволили никаква родова аристокрация. Не дай Боже и наследствена. Това не значи, че не са имали нещо като държавност, законност и т.н. - СЪЮЗИ. Военни, икономически и т.н. но РОДОВИ. Както шотландците (ше ми вика oh, че били паплач). Това е формирало силното чувство на СВОБОДА и СВОБОДОМИСЛИЕ в тоя горд планински народ, потомък на едни от първите арийски племена, тръгнали на Запад, но спрени от Хазарския каганат (те ВИНАГИ са били съюзници на древните българи срещу хазарите).
Та да си дойда на идеята - чеченец никога няма да се остави да бъде поробен.
Що не се махнат брат'чедите по славянска линия от земите им?
Други народи в руската империя надали ще последват Чечня.

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: kakata]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано27.10.02 18:08



Обезвреждането им трае пет секунди - да им закопчеят ръцете отзад. А акцията е отнела 40 минути. Бах ти бавните копелета. Сантасе ли са играли 35 минути?
Бе де да знам, аз спяща жена не мога да гръмна.



Тема Re: Аве, защо руснаците са като българитенови [re: kakata]  
Авторnbs (Нерегистриран)
Публикувано27.10.02 18:14



Ufffffffff.Ako znaehte(mozhehte da si predstawite), kakwa byrkotia i kakwa mizeria e sega w Rusia,hich niamashe da umuwate tuka.Wiarno....i za deca stawa duma ,ama neshtata sa bili 50 na 50!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.