Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Предизвестен ужас?нови  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано25.10.02 09:33



Смятате ли, че хората в Московския дом на културата въобще имат някакъв шанс?
Терористите са 50 души, не може и да става дума за щурм отвътре, сградата е минирана - съответно не може да се щурмува отвън.
Колкото повече напредва физическото изтощение, толкова по-неадекватни ще стават похитителите, които и без това не блестят с особена интелигентност и са практически зомбирани. Преговорите вървят трудно, а терористите поддържат връзка с някакъв команден център някъде, една дума от там е достатъчна за да се взриви сградата.
Ако не се вземе бързо решение, съдържащо най-вече приемане на условията им и то най-късно до утре, мисля че хората са обречени.

               



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
Автор Sunny_k ()
Публикувано25.10.02 09:45



Политиците с техния двоен стандарт забъркват кашите, а невинните хора стават жертви на терора Сега трябва да се приемат безусловно исканията на чеченците. Броят на заложниците е внушителен и ми се иска да не вярвам, че могат да ги рискуват, заради някакви политически или икономически игри и експерименти...



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: Sunny_k]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано25.10.02 09:59



Тази война е много непопулярна в Русия. хората не искат да си дават децата за пушечно месо. По-миналата година излъчиха един документален филм, от който ми се запечата всеки кадър. Първоначално помислих, че става въпрос за някакви кадри от съвремененен филм за Втората световна - войници влачат трупове на жени, майки прегръщат окървавени деца. След това дикторът каза- това стана преди месец... И от там нататък- ужас без край. Снощи до късно гледах една руска програма. Показаха кадри от парламента с изказвания на Жириновски и Митрофанов, които се пенявеха с искания Кавказ да се сравни със земята. Абе тия терористи не случайно не ги хващат тия, никой няма да се застъпи за тях. Каквото и да се говори, опасността за заложниците е огромна. дори да се щурмува театъра, ще загинат мнозина.

               



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
Автор Peйчъл (пак аз)
Публикувано25.10.02 10:09



Нищо чудно....


"In June 1995 more than 100 hostages died when fighting broke out between Russian commandos and rebels, following a hospital seige in Budennovsk.

In 1999, Chechen guerrillas invaded the Russian republic of Dagestan and radicals were blamed for a series of blasts in Moscow and other cities which killed nearly 300 people.

Despite US diplomatic efforts to try to calm the region, the violence continues. Most recently, a rebel missile brought down a helicopter in August, killing 118 Russian servicemen. "


Бог да ги пази...



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
Автор Hoвa ()
Публикувано25.10.02 10:13



Ако щурмуват, ще настане касапница наистина. Не мисля, че ще го направят - цял свят ги гледа. Даже само за това няма да го направят, даже и да им се иска.

Всъщност има ли друг изход, освен да приемат исканията им? Имам предвид изход, при който да не пострадат заложниците.



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
Автор Sunny_k ()
Публикувано25.10.02 10:23



Да, войната е страшна, ужасяваща, независимо къде и кога се води. Лошото е, че тези, които я финансират, печелят много... от всяка една жертва. Това е гавра. Но както се казва "интереса клати феса" И точно този интерес не им позволява да залавят терористите, а точно обратното - подготвят такива кадри като машини-убийци, финансират ги и после става страшно за обикновения човек.
Права си, даже и да щурмуват театъра, твърде малко хора ще се спасят



Тема следя събитията в gazeta.ruнови [re: kakata]  
Автор magnet (лято)
Публикувано25.10.02 10:50



ето ви един линк оттам.
понякога една снимка казва повече от хиляди думи.
ето вижте





Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
Автор Sunny_k ()
Публикувано25.10.02 11:11



В 11 ч бълг.време ще има митинг с близките на заложниците. Обещали са да освободят поне децата!



Тема Re: Предизвестен ужас?нови [re: kakata]  
АвторДpeбнoтo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 11:31



Да, наистана е ужасно това, което се случи в Москва. На 11 септември хората от Световния търговски център поне не знаеха какво ги очаква. Което не означава, че е по-малко ужасно.
Не зная дали има шанс за спасението на всички. Сутринта в новините на "Хоризонт" чух, че терористите са обещали да освободят чуждите граждани. Но каква вина имат обикновените руснаци, за да заплащат с живота си.?
Като гледам репортажите от Москва и видя какви деца в униформи участват в акцията - направо ми настръхва косата. Някои казват: "Те участват само като кордон на мястото на проишествието." Какво значи това? Та те са там, по тях могат да стрелят, да ги убият. Та това може да са нашите деца - нали и нашата армия все още не е напълно професионална.



Тема Ах тия Холивудски бози ...нови [re: kakata]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано25.10.02 12:27



Не искам да изразявам отношение по ситуацията - несериозно ми изглежда да давам сериозно мнение, тъй като съм един прост лаик. Но!

Как ли е изглеждало Априлското въстание в очите на законната власт на Османската империя, ами в очите на обикновените турци.

Какво си е мислил средния селянин, чиито градини са опустошени от ордите, съставени от негови работници по време на Септемвриското въстание.

Как са се чувствали близките на затрупаните в църквата през 1925 година?

На младини водих стажанти от СССР и Полша на екскурзия из България - Плевен, Габрово итн ... В Плевенския музей поляците категорично отказаха да влязат. Оказа се, че доста от тачените от нас руски генерали са учавствали в окупацията на Полша в средата на 19ти век и доста народ са избили ...

Та искам да кажа, че с правилно подбрани и тенденциозно поднесени доста малки истини, може да се съшие голяма лъжа!

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.