Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Клеймото на миналотонови  
Автор RichEd2O.DLL (гад някаква)
Публикувано01.05.02 16:43



Имам едно питане, дето даже не мога много да го формулирам, но се надявам да ме разберете от обърканите обяснения.
Всичко почна оттам, че бившата ми съпруга и дъщеря ми ми минаха на гости почивните дни. До тука нормално - живели сме заедно 10 год, разведени сме от 7, мръсната вода е изтекла - в момента сме просто родители на една попораснала (13 год) дъщеря.
Но усетих промяна в отношението на оная незараснала червенокоса рана, с която уж от месеци не ходим. Тя се нацупи, почна да вдига скандали за щяло и нещяло..
Поговорих с кръстницата си - умна жена, но малко пристрастна защото наскоро се разведе след 21 год връзка
И ето какво ми каза тя, над което все още размишлявам:
"Ти, а и по принцип разведените мъже на твоите години, са на 2/3 изписан лист. Това, че се харесваш на млади жени, че ходиш с тях, че те се местят да живеят при тебе е защото си чаровен, можеш да водиш разговор и превъзходаш до известна степен мъжете на тяхната възраст дето мислят само за пиене и за чукане.
Но като поживеят с тебе разбират, че не могат да те променят, че по този лист може да правят зачерквания и поправки, но основния текст си стои.
А като чуят с каква любов говориш за бившата си жена и жените преди тях си дават извод, че е по добре да вземат един празен лист и да си го попълват според тяхното желание"
Аз се замислих дали наистина позицията ми е неправилна.
Не можах да се науча да мразя хората. колкото и да съм се карал с някого, след време като мине всичко си оставаме познати.
Положих много усилия да останем родители на това дете, въпреки че сме поели по различни пътища със съпругата ми.
На дали това клеймо на миналото вече е сложено в/у мен? Дали оттук нататък, а и сигурно доста от преди са ме преценявали по това което ми се е случило, а не по това което съм?
Вие какво мислите по този въпрос?!

Българска литература



Тема Re: Клеймото на миналотонови [re: RichEd2O.DLL]  
Автор deivi (nova)
Публикувано01.05.02 17:16



ПРАВ СИ.......пък дали младото гадже,ще те разбере - трудна работа,поне според мен........не виждам повод за ревност - аз бих те ревнувала от нови връзки,не от бившата и дъщеря ти.... в края на краищата ти си баща на това дете,независимо дали си женен ,носиш своите отговорности,имаш своите задължения към това дете.Лесно е да си гадже,но когато се сблъскаш с отговорностите на човека до теб,с т.н. сенки от миналото...не винаго ще намираш разбиране - зависи от човека до теб......реакцията не ме учудва и аз се сблъсквам с подобна - "АМА нали вече сте разведени.".абе ние сме разведени,но не с детето си и сме длъжни независимо дори дали сме забравили старите огорчения , да поддържаме контакт.....защото сме родители ...пък дори и затова че сме нормални хора и приемаме разделите по нормален начин......така че,няма да ти е лесно...но си си прав



Тема Re: Клеймото на миналотонови [re: RichEd2O.DLL]  
Автор deivi (nova)
Публикувано01.05.02 17:19



Пък и не съм много съгласна с твърденията на "кръстницата" - защо празния лист да е по-интригуващ,от този на който е писано?.......това ще е вярно само за хора,на които написаното не им харесва,ама то....празни листи има....колкото искаш,така че правото на избор?.....ясно,нали?



Тема Наистина са ти объркани обяснениятанови [re: RichEd2O.DLL]  
Автор Aнaл_Фaбeт (тъмен субект)
Публикувано01.05.02 17:23



Но има две неща, които са валидни за всички случаи.
Едното е, че няма човек без минало. Това,че някой те иска с "бели петна", си е негов кахър. Но такова желание крие риска утре и за него да си с частична амнезия.
И второто е, че детето ти не ти е нито съпруга, нито любовница, за да бъде въвличано в такива отношения.
А ти защо се страхуваш от дамгата на миналото?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"


Тема Очевидно си искреннови [re: RichEd2O.DLL]  
Автор Stefan (пионерче)
Публикувано01.05.02 17:25



и достатъчно целомъдрен за годините си... А жените искат да ги лъжат - особено младите - момичето може просто да те провокира, за да й кажеш точно това, което иска да чуе. Женска им работа... Хванали са ти цаката, че много ти пука и започват да ти вадят душата. Не им се вързвай! Този живот е за по-безцеремонни типове - но като те чета - ти май не си от тях... Имаш вече опита си - може да ти е за късмет! А пък и можеш ли да ги разбереш жените - уж една майка ги е раждала, а пък няма две да си приличат по нищо.

Стискам палци: Стефан от Бургас

Знам, че четеш трудно, затова ти пиша бавно...


Тема Re: Клеймото на миналотонови [re: RichEd2O.DLL]  
Автор milka ()
Публикувано01.05.02 17:45



Бяхме разведени вече 10 години, когато бившия ми съпруг почина. Бях огорчена и обидена и въпреки това преживях смъртта му много тежко. И сега като се сетя, че вече го няма си поплаквам.
Никога не можеш да избягаш от миналото си. По-добре се научи да живееш с него. Можеш да имаш много жени, но за първата има запазено место в сърцето.



Тема Re: Клеймото на миналото [re: RichEd2O.DLL]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано01.05.02 17:48



Никога няма да разбереш жените, както белият човек никога няма да разбере индианеца. Пак повтарям /щото и някъде другаде сипах умнотии по въпроса/, жената не се интересува нито от секс, нито от любов, нито от пари. Интересува я само властта. Само дето тъпата патка властва над мъжа си, а по-умната - чрез мъжа си. Не им се връзвай и умри в самота като пич.



Тема Re: Клеймото на миналотонови [re: AK47M]  
Автор milka ()
Публикувано01.05.02 17:52



Ейййййййййййййййййййй, ама ти наистина много си се разкривил.
А аз докато оправям форумите си изгорих баницата



Тема Ха...нови [re: AK47M]  
Автор Peйчъл (замечтана)
Публикувано01.05.02 17:53



... коя е тая жена бе?...


Ей, ама днес наистина ти е много лош ден.... комай като живота ти...



Тема Re: Ха...нови [re: Peйчъл]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано01.05.02 17:56



Супер си ми е животът. Не съжалявам за нито един ден от него. Особено в казармата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.