Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дали тази тема е за ТУК?нови  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано22.07.01 13:37



Т.е. за клуб 40-50? Не знам ама я пускам. Пък да чуя мнението ви.
В клуб "Фантастика" са започнали един спор за противопоставянето на технологизациятя и човечеството с неговата ДУХОВНОСТ. Няма да пиша толкова философски неща. Друг ми е въпросът: Какво ви е отнел Интернет и какво ви е дал?
Вярно, едно от нещата е ОБЩУВАНЕТО. Но общуване от РАЗСТОЯНИЕ. Понякога, невиждайки ЧОВЕКА срещу себе си си проявяваме някои от не най лицеприятните черти на характера си. От друга страна сближаването "по жицата" води и до сближаване в РЕАЛНОСТТА. Пък и обратното.
И друго нещо. Преди време като не знаех нещо вземах някоя енциклопедия или справочник. Не веднага ми ставаше ясно, но постепенно научавах достатъчно. Сега си викам "влизам в нета и пускам търсачка". Пускам я и ПОРОЙ от информация. Голяма част от нея напълно безполезна и пусната там направо с комерсиална цел. И пак стигам до енциклопедията и справочника. Не винаги, разбира се.
Та това ми е въпросът КАКВО НИ ДАДЕ (И ДАВА) И КАКВО НИ ОТНЕ (И ОТНЕМА) ИНТЕРНЕТ?

И който не работи трябва да яде!


Тема Re Хубава ти е темата,нови [re: Mag]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано22.07.01 14:50



дори само за това, че е нова, че колко народ отаря клуба и чака нещо ново.
Ми какво ми е дал нета, знам ли, досат ново познание, а ми е отнел възможността за добиване на познания с други средства.



Тема Re: Дали тази тема е за ТУК?нови [re: Mag]  
Автор Vrooom ()
Публикувано22.07.01 19:53



То е ясно, че докато човечеството не свикне с Интернет, така както е свикнало с ТВ например, подобни въпроси ще бъдат задавани, както са били поставяни и при масовото стартиране на същата онази ТВ. Както и философските разсъждения за Духовността няма да секнат лесно. Всичко това може би е нужно, не знам, не мога да погледна чак толкова от високо за да видя, но според мен си е излишно.
Лично за мен как стоят нещата. С прости думи - много ми дава Интернет и не виждам какво ми взема.

1. ОБЩУВАНЕ
Много лесно мога да попадна в СРЕДА, в която не бих могъл в реалността поради доста причини, като например най-очевидните ... разстояния, пари, време. СРЕДАТА сам си я избирам и тя не може да ми вземе нищо, защото винаги когато искам мога да използвам Alt+F4, нещо също невъзможно в реалността. Общуването е пряко, често мислите и чувствата са синтезирани и незамърсени от участието на "другата" страна. Ето - аз сега съм седнал да ти отговарям без изобщо да ми пука кой си ти и как би реагирал на думите ми. Сладка работа :) Казваш "невиждайки ЧОВЕКА срещу себе си си проявяваме някои от не най лицеприятните черти на характера си". Изобщо не общувам с такива. Няма как да си покажа рогата :) Всички с които подържам виртуален контакт са хора, които харесвам и които бих харесал и в реалността. Тук се сещам, че за мен е почти задължително да не се запознавам с тях, така че няма да мога да се срещна с теб на партия бридж да те видя колко си добър както твърдиш :) А когато някой виртуален "изчезне" го няма чувството, което изпитвам когато някой познат или роднина престане да съществува.

2. ИНФОРМАЦИЯ
Ползвам Интернет почти откакто има такова чудо на света. Сега имам достъп 24 часа в денонощието. Научил съм се да намирам бързо и лесно адекватната на нуждите ми информация. Не ми се е случвало да опра до хартиен справочник или енциклопедия. Всичко намирам.
Да не говорим колко МНОГО музика съм изтеглил, музика която няма откъде да си намеря, а и дори да я има на пазара - СТРУВА пари. А аз се храня с нея, жизнено ми е необходима.

3. ПОВЕДЕНИЕ
Може да ти се стори странно, но Интернет ме променя. И то в добрия смисъл на думата. Знам и защо. Както и да е - искам да кажа, че се разбирам доста по-добре с хората (и със себе си), отколкото в дните преди да стана редовен посетител на този различен свят.

4. Ами доста набързо пиша сега, но съм сигурен, че точките са поне 10.

Отначало си мислех, че Интернет ми взема разни неща. Време, контактите "наживо", пари (когато плащах за това) ..и пр.
Сега вече ми мина параноята :)) и разбрах, че за да получа същите неща от РЕАЛНОСТТА ще трябва да платя много по-голяма цена.
Не ме разбирай грешно - аз не живея в Интернет. Имам адски много познати ..колеги ..роднини и достатъчно приятели, без които не бих могъл да съществувам. Той е алтернативен начин на живот. Живея в двата свята, а се надявам опитите ми този живот да бъде пълноценен и на двете места да бъдат оправдани :)



Тема Re: Дали тази тема е за ТУК?нови [re: Vrooom]  
Автор Hoвa ()
Публикувано22.07.01 20:11



Тук се сещам, че за мен е почти задължително да не се запознавам с тях

Защо?



Тема Благодаря! От сърце!нови [re: Vrooom]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано22.07.01 22:52



Във всичко това съм съгласен с тебе! Ама безапелационно.
Но имам чувството, че и нещо ми отнема.


И който не работи трябва да яде!


Тема Re: Дали тази тема е за ТУК?нови [re: Vrooom]  
Автор Molly ()
Публикувано22.07.01 23:38



като цяло съм съгласна ... с малки коментари , но това е неизбежно , като имам предвид че са съсвен субективни и лични
1. Въпреки Alt+f4 понякога ми остава един горчив вкус ...обаче това си е нормално , за мен е полезно поне , допълвам си ако щеш сетивата и възприятията , поради това и държа с определени хора и лично да се запозная - някак си продължавам да си сверявам по тоя начин личните преценки
2. за музиката и литературата - спор няма ... всичко останало може да се намери - е, вярно че не толкова бързо и лесно ...
3, за последните 5-6 години определено в посока на добро ме е променило явлението Интернет - станах по-толерантна
4. и по-рано си пишех точно толкова бързо , само че на фонетична кирилица
като цяло смятам че съм го преболедувала вече - е, не лесно и ми отне доста време , но е факт

Open mind for a different view


Тема Re: Благодаря! От сърце!нови [re: Mag]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано23.07.01 00:30



Наистина много точно го е написал.
А на теб какво ти отнема ли?Ами съня,защото докато синковците ти ти отспъпят място...



Тема Re: Дали тази тема е за ТУК?нови [re: Hoвa]  
Автор Vrooom ()
Публикувано24.07.01 18:19



Ама как ме цитираш само. С това синичкото думите ми направо се набиват на очи. Голям кеф. Че къде другаде би ми се случило :))



Тема Re: Молянови [re: Mag]  
Автор Vrooom ()
Публикувано24.07.01 18:26



Не знам. И аз имах такова чувство. Хората се менят, нета също - няма да се учудя след време пак да си мисля, че ми отнема нещо...
Какво мислиш, че ти отнема? Дали време ...заради синковците :)



Тема Re: Дали тази тема е за ТУК?нови [re: Molly]  
Автор Vrooom ()
Публикувано24.07.01 18:29



Как ще ми разясниш това сверяване на личните си преценки, че нещо не схванах




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.