Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 19.04.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не пали при ниски температури...нови  
Автор vi4444o (непознат )
Публикувано10.12.08 21:47



Здравейте приятели , имам едно проблемче и реших да го споделя с вас! Та моя проблем е следния - като е топло времето над 10 градуса нямам проблем , стартера си върти като луд и пали лесно , но когато температурата доближи нула градуса , стартера ми върти малко по бавно и колата не пали и само прикюфква от време на време и като кюфне спира да върти за малко , акумулатора ми е нов , когато започна да не пали първото което направих беше да си купя нов акумулатор. При съвсем леко бутване и пали много лесно. След като запали веднъж и поработи минута две после няма проблем с паленето. Става въпрос за Форд Ескорт , двигателя ми е CVH 1.6 карбуратор без делко 92 год. , пробвал съм да я паля и на бензин и на газ , резултата е един и същ - не пали като е студено! Имам чувството че като е по студено и стартера върти малко по трудно и токовете нещо не стигат и няма качествена искра. Възможно ли е това да е от моторното масло , то е Приста ЛИДЕР 10W-40 полусинтетика , ама може и да не е нещо читаво , и ако маслото е малко по гъстичко и затова да не може да завърти добре стартера и да запали. Стартера го свалих и занесъх на майстор и той ми каза че е наред. Незнам какво да правя , но май ще взема на първо време да сменя маслото , какво ще ми препоръчате , мотора е на доста километри и доливам малко от смяна на смяна. Свещите ми са на 4-5 хил. км. , а кабелите не съм ги сменял. А иначе като запали си върви горе долу нормално като разхода ми не е много висок- около 10 литра газ на 100 км. основно карам извънградско.

Редактирано от vi4444o на 11.12.08 02:58.



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор fordride (непознат )
Публикувано05.01.09 21:26



колега аз съм с абсолютно същият проблем,моя форд е 1.4...ако си намерил разрешение на проблема,моля те сподели да ми помогнеш и на мен



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор kokokna (непознат )
Публикувано06.01.09 08:05



Аз имам абсолютно същия проблем. Автомобила е ФИЕСТА 1.4, 91г. карбуратор.Сутрин пали само със включен токоизправител. Акумулатора и стартера са в ред, на бутане не съм пробвал.След като запали работи идеално.



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор fordride (непознат )
Публикувано06.01.09 20:13



аз сега разпитвам и по други форуми,но ми се струва че скоро ще свалям пак стартера...ако реша проблема ще пиша та да помогна и на вас.моля ви за същото



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: fordride]  
Автор vi4444o (непознат)
Публикувано07.01.09 09:59



Моят Ескорт вече при минус 6 градуса пали без да се замисля , само че на бензин , на газ не съм го пробвал и нямам намерение да го мъча ! Проблема с паленето така и незнам точно от къде се оправи но мога да кажа какви процедури направих:
1. Смених свещите с марка "Моторкрафт" каквито се полагат за моя мотор от "Мото Пфое" Бургас.
2. Направих сериозен ремонт на стартера - смяна на включвател и четкодържател и четки и почистване. /а ми бяха казали че стартера е наред , след ремонта стартера взе да върти мнооооого по бързо и леко /
3. Имах една блокировка на запалването останала от липсващата аларма на колата , блокировката беше премахната!
4. Има едно кабелче което е закачено за динамото с една особенна ябълковидна кабелна обувка /незнам точно за какво е/ , беше много хлабава , почистих я , напръсках я със един специален шпрей , стегнах я с клещите и сега влиза трудно и стегнато , преди да я стегна беше започнало да ми присветва лампичката за зареждането съвсем леко и при палене когато върти стартера ми се чуваше някакво реле да чатка , след профилактиката върху това кабелче лампичката за зареждането не присветва и релето не чатка при въртене на стартера.
5. Вече имам и нов акумулатор "Монбат" 50Ач Мейтенансфрии , ще го видим що за стока е!
И така дано да съм отстранил проблема и вече моят красавец да пали от половин оборот в студовете, както тази сутрин! Вече имам страхова невроза от това непалене което го имах при ниски температури.



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор fordride (непознат )
Публикувано07.01.09 16:37



аз бях с монбатски акумулатор 4 години и нямаше ядове сега почна да не държи ток и го смених...
иначе сега и аз съм свалил стартера и го пращам на профилактика...записах си какво си сменил по твоя та се надявам и аз да се оправя:)



Тема Re: Не пали при ниски температури... [re: fordride]  
Автор vi4444o (непознат)
Публикувано08.01.09 07:39



Дано си разрешиш проблема , пиши какво е станало! Успех! А иначе аз си паля вече при тези отрицателни температури , но на бензин без никакъв проблем !

Редактирано от vi4444o на 08.01.09 07:41.



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор Paolo Rosi (Бъдете добри!)
Публикувано27.02.09 14:35



Сложи акумулатора вечерта на топло и пробвай! Ако има същия проблем виж за някоя лоша връзка по елинсталацията или сложи срес с нисък вискозитет на втулките на стартера!



Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: vi4444o]  
Автор TheBrainless (uncle fucker)
Публикувано01.03.09 14:04



Имам Форд Орион 91 карбуратор, абсолютно същия проблем. Накрая се оказа че аспуха е запушен, отидох на сервиз, майстора каза, че това е много срещан проблем при фордовете, ставало дума за кондензация, при която се образува влага и вътре всичко замръзва при ниски температури... Направи една дупка отдолу и действително изтече доста вода. Надявам се съм бил полезен





Тема Re: Не пали при ниски температури...нови [re: TheBrainless]  
Автор Paci ()
Публикувано03.03.09 01:12



В отговор на:

това е много срещан проблем при фордовете, ставало дума за кондензация




Ти автомобил без ауспух виждал ли си?
Всички образуват кондез там (и не само там) при тези условия.
Аман от калъфи по сервизите
Тоя поне ти решил проблема.

Fiesta '97 1,4 Zetec-S


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.