Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 26.04.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Питане за форд ескорт 1.8Д  
Автор free_will (непознат )
Публикувано06.11.08 21:40



Здравейте колеги , исками се да си взема това дизелче .Какви са ви впечетленията от тази кола като здравина и подръжка ... Както най - вече ме интересува характеристиките на двигателя , колко харчи на това купе ...
как се държи здрав ли е , скъпи ли са частите за него ... и не напоследно място каква му е динамиката .. На едно място пише че е 60 к.с на друго 64 к.с , а на трето 70 к.с . Последно колко е ? говорим за чистия дизел .
говорим за моделите ескорт от 1983 до 1994 примерно .
Като по се съм се спрял на модела с гладките стопове след тези на ресни :)
Но приемам мнения и за другите .
Благодаря !



Тема Re: Питане за форд ескорт 1.8Днови [re: free_will]  
Автор ПEЛTEKA (непознат )
Публикувано21.01.09 20:11



Здр.,имам такова животно вече 5 години.Бавно ускорява, като небере даржи скороста и разхода на гориво е не повече от 5 на 100.За 5 години съм сменял само гуми,масло и нафта.



Тема Re: Питане за форд ескорт 1.8Днови [re: ПEЛTEKA]  
Автор free_will (непознат )
Публикувано07.04.09 22:20



Благодаря за мнението . Колко бавно ускорява ?
и има ли опция за слагане на турбо компресор към този двигател



Тема форд ескорт 1.8Днови [re: free_will]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано14.04.09 17:03



Здрасти,
имам подобна кола от около 4 години. моделът е CLX. Мощността е 64 к.с. за двигател 1.8 чист дизел. Колата се държи добре, ускорява прилично когато я караш в обороти, но определено не е състезателен автомобил. Според мен има нужда от около 20 к.с. отгоре. При използване на биодизел мощността чувствително се увеличава ... но трябва да се пазиш от боклуци.

Има доста екстри - например, ел. стъкла, ел. огледала, подгряване на предно и задно стъкло, хидравлика на волана, централно заключване, въздушни възглавници и др.

Икономична е - комбинирания разход е около 6,5 л./100, на извънградско ми дава около 5.5 л., но много зависи от карането, ако я щадиш пада до около 5 л./100
Поддръжката не е скъпа, въпреки че аз смених доста неща - ангренажна верига, ролки, предни биелети, спирачни челюсти за едното предно колело, прагове, ремонт на гредите, ауспух, акумулатор,преден капак, калник и маншон, а сега ми предстои планова подмяна пак на ангренажна верига и предни амортисьори.

Изключително съм доволен от големината на багажника (моята е хечбек) - мога да кача каквото си поискам вътре, а също така и от удобството на седалките и видимостта от купето.

Забележките ми към колата са основно към липсата на климатик, необходимостта от повече мощност и проблемите със запалването при температури под -10 градуса.

Цената на подобна кола в момента е около 3500 лв.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Редактирано от eFFeXX на 14.04.09 17:17.



Тема Re: форд ескорт 1.8Днови [re: eFFeXX]  
Автор free_will (непознат )
Публикувано14.04.09 22:46



Благодаря ....
Първоначално мнението ми беше за тея фордове - междинките дето им викат .
ходих да гледам един такъв дизел ама много изгнил ,чак гредите му изгнили .
Иначе двигателя беше ОК .
Та сега маи ще се спирам на по нови модели след 1990 г.
Но гледам тук 1995 - 1996 г . вървят по 1800 лв в мобиле бг - то .
Та за тях какво мислите , незнам твоята коя е .
Интересувам се само от хечбек или кобми и по - скоро второто .
Как е с гниенето това купе. Скъпи ли са частите и имат ли вродент ( от конструктора ) дефекти както фордовете от 1983 г.
Не ме интересуват никакви екстри .. нито климатик , нито ел стъкла или огледала нито хидравлика на волана .Колкото по - малкко , толкова по - добре .Трябва ми надежна и евтина за подръжка кола ... (като под подръжка слагам и горивото което трябва да изхарчи за изминати километри)
също ми трябва функционална семейна кола ,тоест да мога да слагам това - онова когато ходя на лозе.
Не желая гъзарии или спортна кола .
Искам кола с възможо по - малко глупости по двигателя ...
тоест никакви електронники само механика ако е възможо и допустимо в по - новите коли .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.