Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 28.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вибрации в купетонови  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано30.10.07 23:07



От известно време ми се появиха вибрации при движение-досущ като при "крива" гума,но странното е че ги има само когато подавам газ!Отнема ли газта и вибрациите веднага спират.При ниска скорост(до около 70км) не се усещат.Най-силни са,когато изкачвам не много голям наклон на 4 или 5 скорост с около 80 км.ч.
Не съм съвсем сигурен,но "ефекта" май е още по-силен,когато има пътник(товар) на предната седалка до шофьора.
Някой има ли идея от какво се получават тези вибрации?
Има един лагер на предно ляво колело,който вие доста силно,но едва ли ще е от него!Пък знам ли!?!
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

...само вълци не съм пасъл


Тема Re: Вибрации в купетонови [re: mouldmaker]  
Автор Paola ()
Публикувано15.11.07 10:55



Направи си баланс на гумите, и ако вибрациите продължават смени лагера. Но баланса е задължителен.



Тема Re: Вибрации в купетонови [re: Paola]  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано15.11.07 13:06



Преди 5 дни смених гумите със зимни,като ми направиха и баланс,но вибрациите си продължават.Освен това вече се чува и едно глухо почукване на всеки оборот на гумата.
Ходих да се консултирам с двама майстори и единият изказа мнение,че вибрациите са от скъсан тампон на двигателя,а другия каза първо че било от крива гума,но след като ме изслуша заключи,че е каре!!!Нито един от двамата не се качи да направи едно кръгче да види за какво иде реч.И според двамата няма начин да е от лагера!!!???
На кого да вярвам?
Тампон,каре,лагер-нито един от трите ремонта не е финансово безобиден.Овен това съм склонен да сменям само проблемната част,а не всичко наред-пък от което излезе!

...само вълци не съм пасъл


Тема Re: Вибрации в купетонови [re: mouldmaker]  
Автор Paola ()
Публикувано15.11.07 13:52



За да провериш дали е лагер, трябва колата да се повдигне цялата / на крик/ и теста е леко разклащане на гумата, ако лагер при разклащането на гумата, усещането е,м че гумата не е закачена достатъчно добре и се чува едно съвсем тихо потропване.
За да провериш дали е каре- когато завиваш / или правиш обратен завой и си на ниска предавка/ трябва да се чува шум, подобен на скърцане.

Редактирано от Paola на 15.11.07 13:55.



Тема Re: Вибрации в купетонови [re: mouldmaker]  
Автор JQ (Running Free)
Публикувано27.11.07 07:22



Ако се окаже че е лагера, един съвет:
Не сменяй само лагера а всичко.

Аз смених лагер, след месец се оказа че и оста се е скапала, хайде пак лагер+ос,
след това и леглото на оста, та накрая отидох до първата морга и след половин час ровене и избиране си взех цяла главина(легло+ос+лагер) на половината от цената на лагера, и вече две години няма грижи. 4 винта се развиват за да се смени - става по-лесно от смяна на резервна гума.
Така направих и със друг лагер който се разби преди година.

--------------------------------
Fast. Good. Cheap. Pick any two.


Тема Re: Вибрации в купетонови [re: JQ]  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано28.11.07 19:12



Благодаря за съветите,ще имам впредвид твоя опит при следващ проблем с лагер.
Конкретно лагера за който споменах го смениха в сервиз,всъщност смениха главина+лагер и сега гадното метално стържене,което направо ми стържеше директно в мозъка го няма,но...вибрациите продължават

.
На всичкото отгоре изскочи още една версия за причината-полуоска!
Писна ми вече да сменям каквото трябва и каквото не трябва.
На всичкото отгоре всяко влизане в сервиз ми коства поне 100лв.

...само вълци не съм пасъл

Тема Re: Вибрации в купетонови [re: mouldmaker]  
Автор JQ (Running Free)
Публикувано30.11.07 09:29



Така си е. Истината е че е супер трудно да се открие качествен сервиз, в който разбират и не си правят експерименти.
Аз също дълго време попадах на какви ли не измислени майстори сръчковци всичките уж препоръчани.

Факт че са изключително малко хората, които наистина имат опит и са наясно какво се случва, и са честни да те препратят на място където биха ти свършили работата по-добре, вместо да гледат само да ти вземат парите.

В един голям супер-мупер известен сервиз, препоръчан, освен че ми разглобиха целия нов, неотварян двигател, докато установят че причината за прекъсването е частично изгоряла бобина, накрая изтървали една етажерка върху колата и беше грозно надран задният калник. Сега заради скапаната бобина съм с омазнен двигател и одран калник. Разбира се че повече няма да стъпя там, макар и да ми направиха някаква мижава отстъпка след голям зор докато си признаят че е станало при тях.
Аз съм си виновен че съм се набутал там, но би било добре след като давам една шапка пари които не са паднали от небето, да има и някаква доза лоялност и компетентно направен ремонт,а не да излиза така че си плащам тройно, за да ми пре***т колата.
Масова практика е и да карат клиент да си плаща части, които те са скапали по време на ремонта поради некадърност!
Абе загубена работа. На човек да не му се налага да влезне в сервиз на днешно време.

--------------------------------
Fast. Good. Cheap. Pick any two.


Тема Re: Вибрации в купетонови [re: JQ]  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано02.08.08 13:18



Вдигам отново темата,защото се оказа,че и други имат подобни проблеми!Оказа се,че причината за вибрациите са разбити карета на полуоската.Вариантите бяха да рециклирам карета,да купя нови,да взема нова полуоска или да взема стара,но рециклирана.Впредвид общото състояние и годините на автомобила реших да взема рециклирана полуоска за 160 лв+15 лв за смяна.С това проблема беше решен.



Тема Re: Вибрации в купетонови [re: mouldmaker]  
Автор tankov (новак)
Публикувано07.08.08 10:06



На моята Фиеста го имам същото и досега никой не каза от какво е. Майстора ми твърди, че не е от карета, длуг казва че е от реглажа на предница и т.н.
Значи когато се движа на скорост с натиснат педал на газта около 80 км/ч, при малка неравност на пътя когато колата забива и изправя предницата, се чува едно ррррррр ррррррр което тресе купето. Когато отнема газта или изключа от скорост този проблем го няма. Аз също считам че е от карета, защото полуоските и каретата са под тяга.
Я кажи кои карета сменя, има външни и вътрешни, леви и десни
Кое точно.
Ако не ти представлява трудност направи снимка на старото каре, да добия представа какво представлява, и ми ги прати на мейла tankovbg@dir.bg
Благодаря предварително

Редактирано от tankov на 07.08.08 10:15.



Тема Re: Вибрации в купетонови [re: tankov]  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано07.08.08 11:57



Смених цялата дясна(по-дългата) полуоска с рециклирана.Всъщност я купих от приятел,който продава авточасти,та той ми каза,че е рециклирана,иначе по нищо не и личеше(дори беше в нова опаковка).Сега си спомням,че беше 120 лв,а не 160(160 бяха чисто-новите).Каретата бяха разбити и вътрешното и външното,но вътрешното беше много зле.Просто като разклатиш полуоската с ръка и се вижда дали има луфт в карето.
Снимки не мога да ти обещая по-рано от началото на септември,защото фотоапарата не е при мен в момента,а другата седмица мисля да излизам в отпуск и да ходя на почивка някъде,но при първи удобен случай ще ги снимам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.