Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 27.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигател  
Автор steffy (познат)
Публикувано02.11.07 14:20



и се колебая между:
FIAT PANDA 1.3 16V Multijet JTD DYNAMIC,
Opel Corsa 1.3 CDTI ECOTEC®55 кВт /75 к .с и
Ford fiesta 1.4 Duratorq TDCi 68 кс.

Най-изгодна е цената на фиата, излиза 21 500 лв. с климатик. Опела е най-скъп към 23 500 без климатик, форда е по-средата... За мен цената и екстрите не са без значение. Нямам наблюдения за фиата, нито за форда. Някога - през 80-те години, родителите ми имаха опел-кадет и редовно се разваляше. Моля, споделете вашето мнение.



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигателнови [re: steffy]  
Автор Paola ()
Публикувано15.11.07 10:54



Препоръчвам ти фиестата. Като качество и дизайн е най-красива. Като разход на градско в София е 5/100. Освен това е пъргава, и удобна и за дълъг път.



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигателнови [re: Paola]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.11.07 20:30



А можеш ли да ми кажеш нещо повече за цените на резервните части. Също така ме интересува като стане примерно на 25 хиляди километра трябва ли задължително да сменя определени части и ако е така, какви са те и каква е цената на оригиналните части. Благодаря предварително.



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигателнови [re: steffy]  
Автор Paola ()
Публикувано15.11.07 22:02



Първата година или след 20 000 км се сменя масло филтри, малко под 200 лв излиза с всичко, на втората година се сменя спирачната течност и цената е 200лв.



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигателнови [re: Paola]  
Автор steffy (познат)
Публикувано17.11.07 15:08



Благодаря ти много, а имаш ли някаква информация за това рено - symbol - 1,5 dCi, 70 к.с. за 23 000 лв. с климатик и доста поче екстри от форда, а и е по-голямо и по-бързо, и харчи средно 4,5 на сто, градско - 5,5, извънградско - 4,та се чудя дали да не вземем него...



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигателнови [re: steffy]  
Автор Paola ()
Публикувано17.11.07 19:36



На това рено му се разтропват пластмасите много бързо, след около 10 хил км, ще ти тропа. Отделно има голяма вероятност да шпосещаващ и сервиза по-често.Тези рена макар и нови се развалям и е въпрос на късмет да попаднеш на такова, което няма да ти прави проблеми. Всъщност и аз мислех да си взема такова рено, имаше оферта -това лято,за бензиново с всички екстри вкл. и парктроник, цвят металик, безплатно каско за 1 г., но се отказах.и не съжелявам.



Тема Re: Чудя се между 3 марки нови коли с дизелов двигнови [re: Paola]  
Автор reychal (Ивайло)
Публикувано24.12.07 15:17



Ъхъ май фордката е най-хърби макар че и Фиятчето не лъже което е малко по височко за пътя към лозята и плажа влизал съм в купето му много е тесничко докато фиестата къде къде повече е кола за асвалт и по Аутобана е иделно с нея Пандата става то те компетентните хора казват че тя Пандата е Планиннски катерач но за Фиестата преди всичко готина е няма забележки Фиеста твърдо -ДА с голям багажник става и за семейна кола +++++++++++

дали са и най-висока оценка от класа й а бензиновота кола излиза 2-пъти по ефтина за подръжка спрямо дизела! А и + туй дизеловото гориво по скъпо от бензина . Дизелова кола все едно си купуваш Трактор . .................. за Клиото недей

и щях да забравя Късмет най-вече!!! Весели празници .

Редактирано от reychal на 24.12.07 15:20.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.