Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 01.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за прегряване на двигателнови  
Автор bithunter (непознат )
Публикувано17.08.06 13:00



От известно време Sierra-та ми изхвърля антифриза (той вече е само вода след доливанията..). Дали само аз така си мисля но това ще да е от гарнитурата на главата. Мисля, че някъде изпуска и вкарва газове в охладителната течност. Вие какво мислите? Някой има ли идея? Или съм в грешка тотално !?!



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигателнови [re: bithunter]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.08.06 14:00



От къде изхвърля?
При каква температура на прибора на таблото?
Вентилаторите на радиатора включват ли....



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигателнови [re: Щ-3O4]  
Автор bithunter (непознат )
Публикувано17.08.06 14:07



Изхвърля през разширителното казанче. И няма отношение към температурата. Като настъпя малко педала дори и на студен двигател изхвърля доста. И Температурата се вдига понеже намалява охладителната течност. Като долея и заспива до следващото изхвърляне. Понякога доливам 3-4 литра ако съм задържал високи обороти за по-дълго време.
Вентилатора не е електрически. Монтиран е на самия двигател, така, че се върти непрекъснато.



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигател [re: Щ-3O4]  
Автор bithunter (непознат )
Публикувано17.08.06 14:12



Лошото в случая е, че маистора при който ходя от време на време го няма до средата на другата седмица. Опасявам се ако е от гарнитурата да не се съсипе още нещо покрай нея. Я главата я блока. Не знам какво да правя. Не ми се ходи в първия видян някъде сервиз.



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигателнови [re: bithunter]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.08.06 15:42



Значи не е "Въпрос за прегряване на двигател"
Щом ти изхвърля антифриз, тогава
може и от капачката на казанчето да е, ако искаш смени първо нея.
Но струва ми се, че трябва да смениш гарнитурата. И то веднага.

Редактирано от Щ-3O4 на 17.08.06 15:59.



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигателнови [re: Щ-3O4]  
Автор bithunter (непознат )
Публикувано18.08.06 06:48



Гарнитура. Натам отиват нещата.
Благодаря за мнението !



Тема Re: Въпрос за прегряване на двигателнови [re: bithunter]  
Автор Zarhi ()
Публикувано19.08.06 08:38



Ако пробие гарнитурата между цилиндър и водната система при залапване и отворено разширително казанче ще има мехурчета в казанчето. Освен това на празен ход ще смуче вода в цилиндъра и тоя цилиндър просто няма да работи, защото ще мокри свещта.

Развий свещите ( на студен двигател! ) и ги сравни на външен вид. Ако е пробила гарнитурата една от свещите видимо ще е различна.

В случай ще двигателя работи стабилно на празен ход и няма мехурчета в разширителното казанче, то по-скоро се насочи към водна помпа, маркучи или радиатор ( не забравяй парното ).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.