Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 15.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблем с Ескорт  
Автор dreidrei (непознат)
Публикувано29.12.05 18:15



Здравейте,

от скоро съм собственик на Форд Ескорт 1,6i 16v от 95г.
Забелязах два (засега...) проблема, които се появяват когато е студена колата.
1. Веднага след като запаля ако изфорсирам да речем до 3000 оборота, след като освободя педала на гаста оборотите падат и колата гасне.
2. Задните спирачки (барабанни) първите няколко пъти стържат странно, след два три светофара всичко се оправя (до следващото изстиване на колата...)

Някои знае ли на какво се дължат тия проблеми (че още не мога да намеря време да я занеса да я погледне майстор)

Благодаря!



Тема Re: проблем с Ескортнови [re: dreidrei]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано30.12.05 08:58



Честита придобивка!
По първият ти въпрос- струва ми се, че имаш някъде нехерметичност и засмуква въздух.
По вторият- замърсени повърхности или некачествено феродо. Но може да е и от спирачен цилиндър. Замърсена спирачна течност



Тема Re: проблем с Ескорт - решеннови [re: dreidrei]  
Автор dreidrei (непознат)
Публикувано10.01.06 16:28



Е, приключих с Форда, ама не по най-добрия начин... :(

Миналата седмица тръгнах за Силистра (там нали знаете какви са ледове през зимата?) ама малко преди Тутракан катастрофирах... За жалост колата е за бракуване (тя така и не стигна до Силистра), за радост - няма пострадали...
За известно време пак съм без кола (докато не самерем пари за следващата ;))

Пожелавам на всички ви безаварийно шофиране!

Редактирано от dreidrei на 10.01.06 16:32.



Тема Re: проблем с Ескорт - решеннови [re: dreidrei]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано10.01.06 16:52



Добре, че няма пострадали. Кола се купува, свиркай си



Тема Re: проблем с Ескорт - решеннови [re: Щ-3O4]  
Автор dreidrei (непознат)
Публикувано10.01.06 17:09



Точно така! Важното е, че няма пострадали...
Така че за мен това е полезно преживяване - натрупване на опит, разбираш ли

И един съвет към всички (се едно аз откривам топлата вода :)) - "вълшебни" коли дето на лед да са стабилни няма, просто трябва да се кара мнооого предпазливо... А най-добре -ако е възможно избягвайте да карате на лед (примерно Силистренско през зимата)
(аз се подведох по това, че до момента на първото (и последното) поднасяне на колата нямаше дори и намек за притеснение, а към 400 км. бях изминал (към 300 предната вечер и още 100 на сутринта)...



Тема Re: проблем с Ескорт - ами сега?нови [re: dreidrei]  
Автор dreidrei (непознат)
Публикувано17.01.06 15:29



Имам нужда от съвет.
Та да ви питам - какво бих могъл да правя с остатъка от колата? Какви са алтернативите? В смисъл има ли шанс да продам каквото е останало (явно за части) и изобщо - пазарът какво ми предлага...? Какво да очаквам?... Как се постъпва в такъв случай?
(Катастровата беше челна та всичко отпред е заминало, както и предна дясна врата, останалите части са здрави...)

Редактирано от dreidrei на 17.01.06 15:33.



Тема ами сега?нови [re: dreidrei]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.01.06 16:16



1. Пускане на обяви и чакаш някой да я купи в това състояние цялата;
2. Бракуване и продаване на автоморга, колкото дадат.
3. Ако има къде да я държиш, ако имаш нерви и време, бракуване и разпродажба на части чрез обяви. За 5 години може и да остане само скелета.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.