Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 28.04.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови  
Автор lcoM (непознат )
Публикувано17.10.05 16:28



Колеги, имам Форд Мондео комби 94 - 1,6 90кс.
Въпрос1:Когато съм на 1-ва или на втора скорост и пусна съединителя се чува странен шум - все едно че нещто метално чука отдолу. Водих го на майстор - твърди че шумът се чува от предното гърне. Възможно ли е или имам някой скъсан тампон на двигателя или на скоростната кутия?
Въпрос2:Трудно включва 1-ва скорост - не знам от какво.
Въпрос3:Майстора ми каза че съединителя не е саморегулиращ се - възможно ли е?
Въпрос4:Чувам странен шум отпред-отдясно / смених лагер, карета и тампоните на носача / но шума си остана прилича като от ексцентрик - има ли някой идеч от какво е. Посъветваха ме да обърна гумите - направих го - шума намаля но не изчезна - някой имали идея от къде може да идва този тъп шум.
Въпрос5: От 2 дни започна да ми свети лампичката за ръчната спирачка. Като натисна крачната - угасва и след време светва пак - някой знае ли от какво може да свети?
Випрос за СД: Купих си китайски плеър - ELITE - освен всички останали кабели има един с голям бушон на който пише MEMORY - някои знаели къде трябва да се включи тази проклетия.



Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови [re: lcoM]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано18.10.05 21:47



5. "Memory" се връзва към ПОСТОЯННИ 12V за да може да запомня настройките (станции, ниво на усилване и т.н.)
4. ?!?! може да е от гуми - изчакай, идва зимният сезон и като сложиш зимните гуми виж дали има разлика.
3. Не е вярно - механизма обикновено се намира във педала на съединителя
2. Странно - в движение или на място? Ако е в движение - нормално да изчакаш да падне скоросста на автомобила и тогава да сменяш (намаляш) предавката. Ако е на място - лостовата система система е виновна (Мондеото май е със жила а не лостове, не съм сигурен)
1. Немога да кажа... само на първа и втора... по-вероятно е да е от скоростната кутия (дано не е късмет!)

Поздрави!
P.S. :ако искаш сам да се грижиш за автомобила се, свали си всичко от следващият линк - това е нещо от сорта на старите книжки "Аз ремонтирам ХХХХХХ" само дето е на английски и има много по-добри илюстрации:




Orion 1,4 8V >1.8T 16V


Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови [re: lcoM]  
Автор lcoM (непознат )
Публикувано19.10.05 13:15



Благодаря за съвета.
CD-то го свързах - проблема беше че нямах постоянни 12 волта на куплонга, но намерих един изгорял бушон 7,5 А и още един 15 А - смених ги и работата се оправи / ама къде са ги наврели тези бушони /.

Остава да ме притеснява светещата лампичка на ръчната спирачка ...

Ако някой има информация от къде в Пловдив мога най изгодно да си взема зимни или всесезонни гуми 195/65/14 и стоманени джанти - ще му бъда благодарен ако я сподели.



Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови [re: lcoM]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано19.10.05 17:15



Лампичката за ръчната ти свети, защото нямаш спирачна течност. Отивай и я сменяй. Тъкмо ще ти прегледат и накладките.



Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови [re: legato]  
Автор lcoM (непознат )
Публикувано21.10.05 12:25



Не може ли само да я долея бе братче? Заштото така и направих. Лампичката спря да свети. Накладките ги прегледах - за сега са добре и предните и задните. Някой знае ли колко струват предни с датчик за износването и задни такива. и същия въпрос за свещите ???



Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-playerнови [re: lcoM]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано21.10.05 14:05



За предните накладки - имам някакви спомени, че ми излязоха към 80 лв с монтажа в МП (в Сливница, щото само там имали няква машина за прочистване)
Задните ги сменях в Д&Н в Младост - сложих Judit - 50лв и труд към 20лв. Но тогава сменях и цилиндърчета, тъй че може да не съм съвсем точен в цената.

Относно доливането на спирачна течност - не съм сигурен дали е полезно, нека се изкажат по-компетентните, но така или иначе ти трябва да си я сменяш на 2 години, тъй че по-добре е изцяло да я смениш .... според моето скромно мнение де



Тема Re: 5 въпроса за мондео и един за CD-player [re: legato]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано26.10.05 13:25



аз имам 3 от твоите проблеми
- за чукането и предното гърне - и аз го имам, има едно уплътнение на което му викат "леща" където се съединява двигателя с изпускателната система, то е заминало, но най вероятно също и тампоните които дърщат цялата изпускателна система и тя се люлее яко
- първа скорост - моя съединител е пътник леко, но съм чел че първите поколения мондео имат проблеми със синхронизатора. Аз вече година го карам така и нямам проблеми. Ескорта ми имаше същите проблеми. навик ми е първо леко да вкарам втора, така по лесно влиза първа
- спирачната течност - погледни под помпата на спирачките, твърде вероятно тече някоя от тръбичките на ABS-а. Аз доливам редовно, само гледай да не смесваш течностите, че някой колега преди време ни светна че може да има проблеми.

you bring light in...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.