Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 25.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фиеста - Центровка клапани  
Автор Dikata (непознат )
Публикувано16.10.05 23:51



Здр,
Някой да знае какво е разстоянието за клапаните и кобилиците. Двигателя е 1.1 HCS '91. По книгите на Haines ги дават изпускатели - 0.30мм а за смукателни - 0.25мм. Ефекта бе по лош. Трака като дизел при всякаква температура.
Моля за експертни отговори.



Тема На ново :-)нови [re: Dikata]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.10.05 08:25



Междина смукателни клапани, мм (in) 0.20-0.25 (0.008-0.010)
Междина изпускателни клапани, мм (in) 0.30-0.35 (0.012-0.014)

Провери си състоянието на разпределителния вал



Тема Re: На ново :-)нови [re: Щ-3O4]  
Автор Dikata (непознат )
Публикувано18.10.05 05:41



Да, така и направих. Веригата ми е нова и вала си е ок. В момента съм ги регулирал на 0.25 и на 0.30. Като се замислия ми се струва че кобилиците са ми направили легла. На всичкото отгоре са 8 (по добре от 16). Сте действам докато ми хареса.




Тема Re: На ново :-)нови [re: Dikata]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано21.10.05 14:02



Така и така си подхванал темата, можеш ли да ми кажеш как провери състоянието на разпределителния си вал? Това не е ли единствено възможно като се извади двигателя поради факта че вала е разположен долу?

При всики положения ме интересуват и цените на въпросните услуги - отваряне, затваряне, смяна на верига и т.н. Вал е ясно колко струва в МП.





Тема Re: На ново :-)нови [re: GlN]  
Автор Dikata (Dimiter)
Публикувано24.10.05 21:24



Ми защо да му гледам састоянието парво на парво. Това сие едно крива ексцентрична траба (масивна) нали това е идеята на реглажа.Ако се е износила малко да обереш луфта. А едно такова нещо изкарва 3 коли на гарба си. Вариантите са два. Разбити лагери тогава и да правиш реглаж при развартане напред назад ще имаш разместване. Другото е да е скасан, лесно се познава.

Цени не знам,всичко сам си правя,само части купувам.

Ако за нещо друго ме питаш питай

-----------------
Dikata
-----------------


Тема Re: На ново :-)нови [re: Dikata]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано25.10.05 14:38



хехе, питах понеже:

> Веригата ми е нова и вала си е ок.

а пък за да си сигурен че е ок май е най-добре да си го виждал. понеже на смотаните фиести май не им е от най-издръжливите детайли. нерядко се говори за износен разпределителен вал, като в моя случай на един от клапаните резервата за регулиране на хлабината е изчерпана (образно казано). ремонта + самия вал отиват към 500 кинта което си е болна работа да се прави на такава кола. та се чудя как да процедирам, не може тъпата му смяна да е 200 кинта иначе на драго сърце бих се заел.



Тема Малко не по тематанови [re: GlN]  
Автор stanjovy (непознат )
Публикувано25.10.05 15:37



Имам въпрос, ще бъда много благодарен за отговор

Предлагат ми за покупка Форд Фиеста 1.3i Ghia, края на 1994 от Италия

Никъде не мога да намеря информация дали автомобилът е с ангренажна верига или ангренажен ремък, а съм доста бос за да знам предимствата и недостатъците на двата варианта

Редактирано от Щ-3O4 на 25.10.05 15:57.



Тема Re: На ново :-)нови [re: GlN]  
Автор Dikata (Dimiter)
Публикувано25.10.05 18:01




Трудно ми е да повярвам че вала е по слаб от кобилиците или пък повдигач. Всашност какви са ти симптомите от оплакването.Може да ти се е вкопал клапан ама това е направо невероятно. Защо си се загледал във вала.

-----------------
Dikata
-----------------


Тема Re: Малко не по тематанови [re: stanjovy]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано26.10.05 11:30



с верига е, само 1.4 е с ангренажен ремък



Тема ами...нови [re: Dikata]  
Автор GlN (погромист)
Публикувано26.10.05 11:48



Хавата при мене е следната -> Fiesta 1.3i 1995, ~130000km, като я купувах тракoляха клапаните обаче моя съветник каза че е почти нормално и дори след реглаж за 10-20000km пак се разтракват. Та взех я, и скоро след това я дадох на 1 гаражни майстори - резултата беше че шума от тракането се промени, и стана по-нарядко (по малка честота), а обяснението беше че винтчето за регулиране е било натегнато на max за някой клапан и той ще продължава да трака - трябвало да се отвори и да се провери, "крив" повдигач или износена гърбица на разпр. вал. Дори ми предлагаха да "наваряват материал" на повдигача за да се компенсира износването.

При това нещо аз се пораздразних и отидох при едни двигателджии на Горубляне дето ми ги препоръчаха, и те направиха нов реглаж, при което колата много утихна - обаче казаха че според тях вала е за смяна и са го регулирали "със зор".

Сега 10000km по-късно тракането почва лекичко да се завръща и се чудя какво да предприема. Нов вал в МП е 260лв с поръчка и чакане, а онези горублянци заявиха че смяна е 200лв понеже е съпроводено с вадене на двигателя + че като се прави това е добре профилактично да се смени ангренажната верига и обтегача.

Това е, можеш ли да ме посъветваш нещо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.