Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 10.05.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема мондьо не е на кеф понякоганови  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано23.08.05 19:03



става дума за мондео'94
понякога като дам газ върви, ще изрови асфалта, мощност на ниски обороти, набира, абе слънце
друг път не мога да я позная. Система не съм хванал - гориво винаги на една станция, извън софия, винаги ОМВ ( и пак по редовните маршрити на една и съща станция)

като не е на кеф и я опъна 50 км със 140 и се очовечва. но пак, има сутрини в които със врътването на ключа е супер, има сутрини от рода "да не бях ставал днес"

какво да гледам? МАФ сензор, ламбда сонда, какво още може да е

you bring light in...


Тема същия случай...нови [re: Psychoiho]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано24.08.05 11:18



Абсолютно същото поведение... само дето мойта е '98... Даже на последната среща (в неделя) се оплаквах...

Мен ми е направило впечатление, че след кат я покарам когато е в "лошо настроение" и я оставя да престои час-два на паркинга и се оправя "настроението" и почва да тича...

Приятели ме убеждават, че всичко това се дължи на моето настроение и физическо състояние... дали съм уморен, бодър и т.н... това ме карало да чувствам колата по друг начин... глупости на търкалета... <-- моето мнение по въпроса :)

Ако и откриеш лекарството свиркай :)

Поздрави,
la4o

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: същия случай...нови [re: la4o]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано24.08.05 12:17



мда, не им обръщай внимание
това са явно хора които не си усещат колата

чух че имало някакво устройство което контролира газовете които се връщат, мирча ми ги разпряваше тия :) та някой да се е занимавал с това устройство и да може да каже доколко разваля вървенето

и също имам ли разни стъпкови моторчета и други такива бъзикни които може да клеясат, да им се замърсят клемите и какво ли още не

you bring light in...


Тема Почти същото и при мен... [re: Psychoiho]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано24.08.05 12:27



Почти същото и при мен ... само дето не е понякога, ами почти винаги като е на бензин не върви добре ... казаха ми запушени дюзи... имаше някъде из форумите такава тема, ама не можах да я намеря ... някой може ли да ми каже къде го правят това ... тези "бани" на инжекторите



Тема Преди тованови [re: legato]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано24.08.05 12:57



мисля, че е хубаво да включиш на бензин, и да отидещ на диагностика. Тъй като за газ и за бензин настройките са различни, може би едното ти е отишло за сметка на другото. Или поне ще си сигурен че причината е в дюзите.

Редактирано от Щ-3O4 на 24.08.05 12:58.



Тема Re: Преди тованови [re: Щ-3O4]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано24.08.05 21:57



Прав си, но мисля, че само те (дюзите) останаха непокътнати: сменял съм свещи и кабели, бензинов филтър и за това си мисля, че е от тях. Преди известно време сипах STP в резервоара и тръгнах по магистралата на бензин ... в началото голям зор - повече от 120км/ч не иска ... постепенно започна да се отпушва и стигна до 140км/ч ... но и това е малко ... предвид мотора (2-литровия)... на газ 180-190 си ги вдига (само така за пробата съм ги вдигал, иначе 140 си ми е перфектно).
Диагностика като правих март месец (на бензин - в МП) ми казаха за свещите и кабелите - смених си ги, както си му е редът. А проблемът си го имаше и тогава, но не откриха нищо.
А на газ си е добре



Тема Re: мондьо не е на кеф понякоганови [re: Psychoiho]  
Автор muko (непознат )
Публикувано25.08.05 12:17



При мене е абсолютно същото. Това, което съм хванал до сега е че е свързано с МАФ сензора - като започне да тъне - спираш и му изваждаш буксата - всичко се оправя, дори и само с едно ифорсиране и после тръгва, но си връщам буксата за да не му се разрасне апетита. Правих чистене на термо резистора на МАФ-а - без особен ефект. Като че ли се влияе от влажността и надморската височина, но не съм съвсем сигурен. Със сигурност ако загрее малко без натоварване /на място/ има по-малка склоност да се разсърди. Забравих да кажа, че ако човек бърза се оправя и с изфорсиране в движение, но ако не е на кеф междинните обороти са му мъка.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.