Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 07.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сложих си газов инжекцион на Мондеотонови  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано17.07.05 15:40



след много мислене и гледане и след като BRC реагираха леко неадекватно реших да сложа ГИГ4

Любо - човека който е в основата на ГИГ-овете доста се намръщи на Мондю, защото са им неудобни за работа, и то си е истина. Близо 2 часа се гледахме първия път, доста си поговорихме, разбрах че въпреки че са кофти за раглабяне се е разправял със доста коли като моята (не се похвали, просто знаеше тънкости) а накрая дори бях тест пилот на едно BMW със ГИГ-3ка, абе доволен останах. Много подробно ми обясни за ГИГ 4, за инжекторите, абе ако не бързах сигурно още час-2 щях да убия.
От там нататък, отидох при другия Любо на симеон да ми сложи бутилката, останах много недоволен от него (не били мърлячи по принцип...)
и след това за ден и половина Мондеото беше готово.
дотук съм карал 20-30 километра градско, в момента е с малко газ бутилката (нали е нова) но всичко е много колтурно и честно казано не откривам сериозни разлики във вървенето, дори не разбирам като превключи. На ниски обороти е перфектна, леееко се ослушва като потеглям, но това е при положение че съм със стар въздушен филтър и свещи и кабели не съм пипнал.

Всичко излезе около 1500 лева, със тороидна ботилка 40 литра

като мина повече километри ще споделя ако има интерес, но дотук съм страшно доволен

you bring light in...


Тема Ха, честито! (-)нови [re: Psychoiho]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.07.05 18:32







Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: Psychoiho]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано18.07.05 11:12



Ще те помоля да споделиш впечатления като понатрупаш такива.
Аз бая се замислям да сложа газов инжекцион на моя Ескорт 1,8 Зетек, но отвсякъде ми казват, че ще имам проблеми, така че ще чакам да пишеш при теб как се държи. Също ми е интересно какво са ти казали майсторите за евентоални проблеми и т.н.



Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: SlMPLl]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано18.07.05 15:02



Добре дошъл в клуба :) Аз съм 1то мондео с ГИГ4. Вече съм на към 20 000 км и нямам особени грижи. Сичко е ОК :) А и Любо е супер готин пич - този с ГИГ-а. Иначе и аз бях недоволен от тия дето ми сложиха бутилката - беха ми сложили преебан клапан



Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: TheAnimal]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано18.07.05 22:44



кажи какви грижи си имал
че мен сега ме гони параноята, нали знаеш как е като пипнеш нещо по колата и после ти се струва че чуваш нови звуци :)

иначе любо ме предупреди единствено че някой ден инжекторите че се запушат от "хубавата" газ, но те са такива които елементарно се почистват

you bring light in...


Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: Psychoiho]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано20.07.05 14:39



ами оказва се че не е много вярно ако сипваш добра газ. Аз ходих да ми ги почисти преди седмица профилактично и се оказаха почти идеално чисти. аз сипвам само Лукойл и ОМV. Иначе проблеми нямам никакви. Единствено на светофарите от време на време падат оборотите и минава на бензин ... Иначе други оплаквания нямам. Бачка си ...



Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: TheAnimal]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано21.07.05 18:20



аа той ми каза за теб вчера, аз точно за инжекторите го питах :)
моя започна да няма сили на първа под 2000 оборота, вчера любо го пипна, сега е пушка като карам, никаква разлика с бензина, само на място и като паля леко му падат оборотите. но това го имах и преди газта - както си седя на кръстовището и за секунда друсва и продължава да си работи нормално, някой да е имал такива симптоми?

вече съм напълно сигурен че компютъра си се наглася със времето, но не реагира на промените веднага. моя поне реагира със 20-30 километра закъснение :)
та след още 50 ще видим дали всичко е съвсем 6

you bring light in...


Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеото [re: Psychoiho]  
Автор Bazil111 (непознат )
Публикувано26.07.05 13:44



Здравей приятелю, можеш ли да ми дадеш координати на този Лубо , че мисля да го посетя а на колкот места съм бил досега всички или ми отказват да ми сложат gas на Монди или без гаранция. и съм се видял в чудо с тея майстори та искам някои които има опит в газта на Мондео, за което предварително ти благодаря


Щ-304: Колега, пиши на кирилица.


Редактирано от Щ-3O4 на 26.07.05 14:07.



Тема Re: сложих си газов инжекцион на Мондеотонови [re: Bazil111]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано26.07.05 14:54



0888 450 085

you bring light in...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.