Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 01.07.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема И аз да се оплача от Мото Пфоенови  
Автор tonyt (новак)
Публикувано04.07.05 11:06



Ако някой се чуди дали да ги посети зауслуга ИСКАМ ДА ГО РАЗОБЕДЯ!!!
Отидох в петък за диагностика(по принцип съм доволен от колата, някой път оборотите на празен ход играят)
След два часа и половина обикаляне на 3-4 човека около колата и гледане на апаратурата следната диагноза:
"Работата е сериозна ламбда сонда за смяна, свещи за смяна, необходимо прочистване с препарат на инжециона (моно)и резервоара та общо с труда ~450лв"
Аз направо хлъцнах, ама какво да се прави щом е сериозно, Случайно имах едни пари педвидени за други покупки и ги дадох(за което сега много съжалявам много прибързах) И резултата от влижението е =0 т.е. НИКАКВА ПРОМЯНА , оборотите пак са променливи от време на време
Днес им я върнах за рекламация и сега ми звънят " Всичко си и е наред на колата, няколко пъти я тестваме стабилна си е колата... има за смяна на сензор на въздуха и някакъв , но си е наред..."
Е сега какво да правя???
Да се ядосвам или....



Тема Re: И аз да се оплача от Мото Пфоенови [re: tonyt]  
Автор tonyt (новак)
Публикувано04.07.05 11:11



А и отношението им е все едно съм им длъжник или защо точно сега трябва да ги безпокоя???
Защо не ви слушам аз че са.....
(за младост става въпрос)



Тема съчуствам ти... (-)нови [re: tonyt]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано04.07.05 11:18







Тема Re: И аз да се оплача от Мото Пфоенови [re: tonyt]  
Автор kEFi (...)
Публикувано04.07.05 11:59



...ти да не мислиш, че в другите им сервизи са по-добри???

www.clubford.org


Тема Re: И аз да се оплача от Мото Пфоенови [re: kEFi]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано04.07.05 16:13



Ако бяха читави сервизите нямаше да ги има форумите...

SW Explorer


Тема Развръзка, ако ви се четенови [re: NlKJAMa]  
Автор tonyt (новак)
Публикувано07.07.05 11:55



Прилагам ви част от второто писмо което пратих до МОТО ПФОЕ

"...
След двудневна нередовна работа на двигателя, както споменах без промяна на след ремонта извършен от вас на 01.07.05г. Върнах ви я за рекламация на 04.07.05г..След 2 уверения, че автомобила си е наред (по телефона от приемчика ми - наричам го мой, защото той е човека с който аз контактувам от вашата компания) Аз си взех автомобила, наистина имаше промяна:оборотите на ПХ не се колебаеха 500-900 об/мин, а 300-2000 об/мин (тази аномалия е потвърдена от приемчика ми!!! , за малко да ме обвините че си измислам) Малко е плашещо като спреш на светофара и оборотите да се качват! Не мисля, че това е наред, но ако според вас това е нормална работа???
Да, вече съм със старата ламбда сонда и със старите 500-900 об/мин.

п.п. Не знам защо човек все се опитва да изкара, че другия му е виновен? Мисля, че всеки човек запознат само с фактите (аз съм вече и емоционално обременен):
-преди ремонта с неработеща сонда - колебаещи обороти 500-900 об/мин
-след ремонта с новата сонда - колебаещи обороти 300-2000 об/мин, по-трудното палене, не съм споменал за да не прозвучи като заяждане.
Би си задал следните въпроси:
-Дали проблема е бил открит от теста или просто профилактично са направени вече споменатите процедури???
-Дали продавате качествени части - по нестабилна работа с новата сонда???

..."


Желая на всички приятен ден!!! И по малко посещения по сервизите!



Тема Само така! [re: tonyt]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано07.07.05 12:17



Да знаят, че са контролирани и нямат насреща си балъци!



Тема Re: Само така!нови [re: Щ-3O4]  
Автор stangen (Fiesta 1.1mi)
Публикувано07.07.05 14:36



Всичките сервизни центрове са 1 дол дренки ..........ама за 200-300 лева заплата, как да задържат читави сервизни специалисти ?



Тема Да разкажа и аз.нови [re: tonyt]  
Автор boris (минаващ)
Публикувано07.07.05 16:38



Все не идваше сгода да спомена но тук му е мястото и времето.
Зимата закарах камиончето че имаше теч от долу. МИслех сам да го отремонтирам но оправдания всякакви и в крайна сметка го закарах в Младост Мото пфое. Прие го човека казва ясно няма грижа ще го оправим..само че опс..няма гарнитура на долният капак на картера. както и да е поръчак докараха 2(така казаха от англия). сложиха я казаха тествали са я не капе вече. Да ама не както е казал Петко Бочаров. Та..отивам аз и викам нищо не е станало к'о шъ праим. приемчикът(Но.1) казва колега т'ва ще да е от семеринга от към скоростната кутия. Съгласих се свалиха я казаха че са сменили семеринга и всичко било тип топ. Да ама не..отново.. отивам пак тоя път при другия приемчик(Но.2) освирках го едно хубаво , хората взеха колата подържаха я 2 дена и ми я върнаха и този път наистина беше добре. естественно за тяхна сметка си беше ремонта и 2-рата гарнитурка замина за мойто двигателче и за нея не съм плащал. Интерестното беше че след 1 месец няк'ви супервайзори ми се обадиха да ме питат дали имам забележки по рекламацията си. Значи има някакъв контрол все пак и това е добре.
Малее толкоз писане през живота си не съм писал . Лека и безаварийна на всите.
Поздрави



Тема Re: Да разкажа и аз.нови [re: boris]  
Автор tonyt (новак)
Публикувано08.07.05 16:38



Е, на мен не ми я оправиха, но ми върнаха парите за сондата(но ме изкараха злонамерен и, че си измислям...
Добре е, че все пак са оправили твоята:):)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.