Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 22.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Каква добавка за бензинанови  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано05.07.05 14:23



Каква добавка за бензина ще ми препоръчате? STP, Redex ... а в МП продават някво Pro-Tec. Искам да си прочистя всичкото, каквото може
Карам на газ и съм чувал, че е добре от време на време да се кара на бензин с някаква добавка. Сега ми предстои извънградско каране и за това реших да направя този "подарък" на колата. Кое да избера?
Благодаря



Тема Re: Каква добавка за бензина [re: legato]  
Автор kEFi (...)
Публикувано05.07.05 14:31



Каквато ти е по джоба в момента. Аз предпочитам STP, но една тубичка е за 50 литра. Обикновено в резервоара ми се плацикат 10 до 20 най-много....така че става достатъчно голяма концентрация на добавката в еденица обем, а оттам се минимизират разликите в почистващия ефект на различните марки

www.clubford.org


Тема Re: Каква добавка за бензинанови [re: kEFi]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано05.07.05 14:38



Ще пътувам София - Сливен и обратно, така че километрите са доста, а от там и количеството в резервоара. Може би е по-подходящо само на връщане да карам на бензин, но ще видя. Преди карах около 100ина км с Редекс, но не забелязах някакъв ефект, сега ще пробвам с СТП.



Тема Re: Каква добавка за бензинанови [re: legato]  
Автор kEFi (...)
Публикувано05.07.05 16:35



Да! Едната посока ти е напълно достатъчна. Ама за да има по-силно изразен ефект е необходимо да осигуриш по голям дебит на инжекторите/жигльорите за по дълго време...

www.clubford.org


Тема Мъка, мъканови [re: legato]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано06.07.05 21:30



Сложих STP super концентрат или нещо такова. Слага се в резервоара и се кара 5000 км. Аз изминах около 400 км по магистралата (общо, в двете посоки).
В началото големи мъки - вдигам 120км/ч и толкова...натискам газта - нищо, нито оборотите се вдигат, нито ръмжи мотора - нищо...все едно всичко е запушено. По едно време се поотпуши и можеше да се кара със 140, но пак се мъчеше колата ... натисна газта и като, че нещо я спира ... все едно спирачка съм натиснал. На връщане подобна ситуацията ... едва малко преди София успях да вдигна 160 но пак с мъки ... тогава поне на 140 си вървеше добре ... чуваше се как си ръмжи двигателя ... казвайки, че може още много ...
Въздушният филтър го смених точно преди да тръгна. Бензина беше от ОМВ.
Мисля, че ако е било до дюзите - би трябвало да са се отпушили (или греша?).
Какво друго може да е?
Горивен филтър, катализатор? Нямам представа какво им е състоянието. Колата я взех преди 10000 км и не съм ги проверявал тези две неща



Тема Горивния трябваше вече...нови [re: legato]  
Автор tonyt (новак)
Публикувано07.07.05 11:40



Още като си взел колата трябваше да си го сменил, дори и да не е в него проблема смени си го :):)



Тема Re: Мъка, мъканови [re: legato]  
Автор kEFi (...)
Публикувано07.07.05 12:53



...???...
Кола, модел, двигател, запалване, откога на АГУ....все неизвестни!(с изключение, че е Форд...може би ;))

www.clubford.org


Тема Re: Мъка, мъканови [re: kEFi]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано07.07.05 13:05



Да, прав си ... Мондео, 94г., 2000, 136 коня. Колата е с газова от 4 години (внесена така от Холандия). Газовата е Виале, колекторите - пластмасови. Пали на бензин и веднага превключва на газ. Сменен изпарител (новия е Ловато преди 2000 км).



Тема Re: Мъка, мъканови [re: legato]  
Автор kEFi (...)
Публикувано07.07.05 14:33



Щом има подобрение - значи действа. Щом е недостатъчно - запушването е по-сериозно. Предполагам, че не си правил подобна профилактика. Ако е така - повтори или отиди да ти почистят инжекторите с ултразвук (мисля беше).... Лично аз не ми се е налагало досега - добавките си вършат работата.

www.clubford.org


Тема Re: Мъка, мъканови [re: kEFi]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано07.07.05 17:43



Да, но преди почистването искам да разбера дали е само от дюзите ... по-добре да сменя горивния филтър и тогава да пробвам пак




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.