Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 22.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мондео-2000,95  
Автор mamamu (непознат )
Публикувано02.07.05 18:39



Здравейте.Досега само четях, сега нека попитам.Имам ве4е година Мондео, 95, 2000к.см.и доста екстри. В сравнение с предишните ми возила въри малко по-добре от мерцедес.Тествано е до 200 км/ч, и се държи много прилично, обаче нервите на жената свършват .....Единствените забележки до сега са, че примерно на втора/трета /четвърта скорост при равномерно движение със подадена 1/4 от хода на газта се получава едно придърпване /чуди се да тръгне или или да се върне/ което изчезва с леко подаване на газта.Така го взех, така го и карам.Понеже виждам доста фенове навътре с материала, мряло ли му е на някой такова?Имам чувството, че е свързано с положението на педала...Другата забележка са биелетните щанги отзад...едва се чуват, ако ги следи6.Да ви кажа и разхода, не знам защо ме гледат учудено всички, но градско/селско държи 10л, а на дълго 0коло 7, ако успееш да го държиш около 100-120.Климатика не променя съществено нещата..Много ли се изхвърлих?И на края, когато взех Мондеото, моите приятели ми направиха колекция от бисери за ФОРД.,,Коза и форд да не ти влизат в двора,,.,,Кон и форд мрат на пътя отведнъж,,.Добавете ако имате нещо интересно по въпроса.Иначе колата на мен си ми харесва.



Тема Re: Мондео-2000,95нови [re: mamamu]  
Автор Mircha ()
Публикувано04.07.05 19:50



Здрасти,

Доста време си чакал докато се обадиш.

Да караме нещата подред. Това с придърпването винаги ли го имаш или само докато загрява. Аз съм имал същия проблем, но докато кората не е загряла. Ще ти се стори смешно, но сега ще ти разкажа от какво мисля, че е и как реших проблема.

Отзад би трябвало да си с две гърнета свързани помежду си с тръба. Тръбата се пада малко по-ниско от гърнетата. Тъй като това е най-отзад и там вече газовете са студени, парата кондензира и остава в тръбата. При мен се стигна дотам, че през зимата, след няколко кратки прехода, явно се натрупа доста конденз и после замръзна. Ефекта беше все едно са ми забили царевичен кочан в ауспуха. Като се постопли времето и успях да запаля, колата стана като джет. Щом я форсирам, отзат излита струя вода. Аз така я и изчистих. На Цариградско на 3-та с 6000 оборота, докато изхвърли всичко. От тогава и придърпването ми изчезна. Ти можеш да пробваш да разединиш тръбите - свързва ги една скоба.

Друг вариант е да ти е запушен катализатора.

Относно биелетите - провери първо предните. Понеже се движиш изглежда, че тропа отзад, но всъщност са предните. Изпитал съм го на гърба си. Задните, доколкото съм ги оглеждал е много трудно да се прецакат.

Разхода и при мен е толкова 9.5-10.5/лято-зима. Извънградско 8-8.5 (мен не ме свърта да карам със 100)

Вицове за Форд не знам много, та не мога да добавя нищо. Знам, че повечето майстори не обичат Фордовете, защото са с доста усложнена електроника, а пък в твоя/моя случай, както си забелязал, в коша няма къде игла да пуснеш. Това значи че трябват специализирани инструменти или повече майсторлък. А пък в повечето случаи поне едното липсва.

Успех и безаварийно.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Мондео-2000,95нови [re: mamamu]  
Автор mamamu (непознат )
Публикувано07.07.05 22:04



Mersi приятел, но мисля, че не е баш това..има едно точно определено положение на педала, при което го прави.А тоя проблем с водата го имам с Фиата.понеже е на газ,Падне ли под -10 градуса зимата, карам само Форда..и чакам да излезат кокичетата и всичко се оправя само когато се разтопи.А както сам каза, Мондеото става само за гледане и каране, не и за правене, и понеже не пречи кой знае колко. аз само карам, бензин и масло..това е.И още един лаф за Форда, без да обиждам абсолютно никой..просто звучи добре, макар, че за мондео не е верен, нали?Зимата навън, на -20 градуса пали от четвърт, и изобщо не се чуди...Та лафа-,,През зимата циганин/ром, кой както ще да се казва/ и Форд не работят...



Тема Re: Мондео-2000,95нови [re: mamamu]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано11.07.05 12:33



Здравейте,
аз имам същото мондео но комби. И при мен го има проблема с придърпването на ниски обороти когато колата е студена. Като позагрее ефекта вече го няма. В parkers.ko.uk пишеше че в 1те коли мондео - до 96 година това си го има като проблем който 96 година е отстранен. Нямам идея на какво се дължи ... Аз в момента съм с газова уредба и като включи на газ - при 65 градуса изчезва. На бензин същото при тази температура.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.