Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 17.05.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема Проблем с токовете и запалванетонови  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано15.04.05 10:18



Здрасти клубари! Голяма мък а с Ориончето тези дни. Имам проблем с запалването. Значи от месец насам долу в блока с релетата и предпазителите прещракваше едно реле когато си поиска и по време на това прещракване направо забиваше муцуна колата и веднага се оправя. И това е когато си поиска. Онзи ден обаче тотално се скапа системата и не запали Фордака. :((( Проверихме релето на което пише Engine Control - OK е. Искра въобще не дава. Опитах. Комутатора Motorcraft EDIS4 си бачка. Гледам че бушона на EEC IV модула е изгорял. Колата е Форд Орион 1.4 CFI CVH 1992g. Някой може ли да ме насочи къде да търся проблема. Благодаря.

---- live and learn ----


Тема Re: Проблем с токовете и запалванетонови [re: Slack©]  
Автор kEFi (...)
Публикувано15.04.05 16:14



Имах почти същия проблем. Оказаха се студените спойки на блока с бушоните - някои бяха частично разрушени. След презапояване (МП) проблема изчезна. Възможно е също проблема да е свързан донякъде и с алармата - щракащото реле може да е в нея. Провери и ако е така - ще се наложи смяна. Успех!



Тема Re: Проблем с токовете и запалванетонови [re: kEFi]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано15.04.05 18:17



Подкрепям това за студените спойки. На моя Орион е правено преди да го взема.

=====




Тема Re: Проблем с токовете и запалването [re: Slack©]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано16.04.05 01:46



Смени бушона за, който казваш, че е изгорял и кажи да е запалила колата. Ако не е ще разкажа накратко как се борихме в събота с един Ескорт и DIS модул.
Успех!

Orion 1,4 8V >1.8T 16V



Тема Re: Проблем с токовете и запалванетонови [re: Ceдмия]  
Автор бeз лицe (непознат)
Публикувано17.04.05 23:04



пробваи дали и на място прахи така ако не го прави гледаи някде за хабава маса иаче таблото с бушонште както колегите казват



Тема Re: Проблем с токовете и запалванетонови [re: kEFi]  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано18.04.05 15:21



Благодаря ви за отговорите. Проблемът бе отстранен още в Петък. А ето и верният отговор: Прекъснало мостче между 2-те платки на блока на релетата. Казаха ми че това бил проблем на всички Фордове от 90 до 97. Разглобихме го почти на 100% този блок само че счупването на мостчето остава скрито между 2-те големи платки които са свързани в краищата чрез спойки и между тях има пластмаса.

---- live and learn ----


Тема Re: Проблем с токовете и запалванетонови [re: Slack©]  
Автор kEFi (...)
Публикувано18.04.05 16:36



Радвам се за тебе! Както казват бакшишите - лека и безаварийна!

Ама при мен докато разбера кое ми прави проблема......две години си пилих нервите




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.