Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 29.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нещо интересно си мислянови  
Автор l_m_b (непознат )
Публикувано07.02.05 08:21



Значи проблема сега е (ако това е проблем изобщо), че нямам музика в колата. Даже едно радио няма, да не говорим за други екстри. Мислех си някоя MP3-ка да си купя, но ще си е доста голям харч.
Затова видях на един БГ сайт един интересен продукт. FM трансмитер на 8 възможни честоти. Пъха се в запалката на колата и има стандартен мъжки жак, съответния женски се намира на всички mp3-ки, дискмени, уредби, касетофони, телевизори и т.н. Струваше около 60 лв. Та аз имам портативна mp3-ка, пъхам жака и това чудо почва да излъчва на зададена честота това, което си play-ва mp3-ката.
След това си купувам едно доста по-евтино касетофонче, може дори и на старо, изискването за което е единствено да има хубаво радио и нормален усилвател. И си имам интересна mp3-ка на много ниска цена. Освен това като слеза от колата си прибирам в джоба малкото животинче и музиката продължава, когато съм на два крака. И освен това, ако се поразтърси човек може би ще намери такъв трансмитер и с презареждащи се батерии (виждал съм такова нещо по чужди сайтове), което ми дава възможност да го използвам на много други места - например отивам някъде, където има уредба и го оставям отстрани и почвам да слушам музиката си през уредбата.
Или вариант 2 който е повече от забавен - спирам до някой мерцедес, чиито голям водач слуша Азис по радио веселина и му пускам каквото пожелая .
Някой правил ли е такова чудо и според вас струва ли си да си поиграе човек?

Форд Фиеста
1.3 mi
'94



Тема Re: Нещо интересно си мисля [re: l_m_b]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано07.02.05 10:08








Тема Не е лошонови [re: l_m_b]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано07.02.05 12:36



предложение, но при положение, че си имам вече MP3 в колата няма смисъл... А ако има ентусиасти ето една страничка:

.
Направи си сам MP3 плейър с FM трансмитер!
На страницата има всичко нужно за да си го направите! Мисля, че в БГ ще излезне не повече от 50-70 лв. Остава да си купите CF flash card!
Успех!

Orion 1,4 8V >1.8T 16V


Тема Ето как изглежда на картинканови [re: l_m_b]  
Автор l_m_b (непознат )
Публикувано07.02.05 13:16



Едно МНОГО бързо търсене в обедната почивка. Естествено, събота и неделя ще има и бавно търсене за да разбера точно за какво иде реч, но уредчето изглежда така, както е на долната снимка. В US струва около 30$. Захранва се от ААА батерии. Жака го пъхам в mp3-ката и настройвам радиото на колата или домашната уредба. Проблема ми се струва в това, че има много малко незаети честоти в спектъра.... Но специално това, доколкото прочетох по диагонал, можеш да му задаваш точна честота по твой избор, за разлика от повечето, които пристигат с предефинирани честоти.





Тема Re: Ето как изглежда на картинканови [re: l_m_b]  
Автор tonyt (непознат )
Публикувано08.02.05 09:45



"Проблема ми се струва в това, че има много малко незаети честоти в спектъра..."
Kакво ти пука??? То е с много малък обхват и само ти ще го слушаш(евентуално и съседа, борчето в съседната кола)
Аз съм си купувал такоа , (аналогово), и не можеше точно да се наглася честотата, а и беше моно, но беше готино! Дори и да на точната честота в/у друга станция я заглушава, е става въпрос за 10-тина метра
Ако такова на снимката го продават в Бг бих си го купил за 45лв(30$)
Ако някой е видял да каже!!



Тема За това на картинкатанови [re: tonyt]  
Автор l_m_b (непознат )
Публикувано08.02.05 14:57



Фирмата Гейт е официален представител на Belkin за България. Звънях на човека и го питах - има ли или няма такова нещо. Не знам дали ме излъга но в общи линии ми обясни че точно това все още не се продава в Европа, но ми каза че може би март или април ще има в наличност. Честотата ти си я определяш, настройваема е и има памет за 4 честоти. Очаква цена от около 30 - 35$ с ДДС. Много готино - дано не ми мине мерака до тогава и не ме е излъгал разбира се.

При всички случаи номера с борчето ще е голяма забава, само за това си струва.



Тема Re: Нещо интересно си мислянови [re: l_m_b]  
Автор adis_78 (dam-dam)
Публикувано08.02.05 21:01



http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=2_228_365&products_id=9708&osCsid=0212b1083a679c86de1d2b2d9f5836ac




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.