Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 28.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Питане за гуми за Мондео  
Автор Bate Emo (непознат )
Публикувано03.02.05 14:31



Здравейте Фордмени,
Нуждая се от малко информация. В края на миналата година си купих Мондео комби, произведено юли 1996 г., Ghia, бензинов двигател 2.0 16V Zetec. Засега се държи много добре. Не мога да намеря върху колата официална информация за размера на гумите с които трябва да се кара и до колко атмосфери да се помпат. В момента съм с 205 на 15. Ще се радвам много ако някой ме светне. Ще съм благодарен и ако някой брат по съдба ми каже какъв разход да очаквам на градско и на път.
Благодаря предварително!



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: Bate Emo]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано03.02.05 15:04



Ето исканата информация



Още много информация за твоето мондео можеш да намериш във форума и на страниците на ФОРД Портал



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: Bate Emo]  
Автор Bate Emo (непознат )
Публикувано03.02.05 16:51



Много благодаря за информацията и линка.
Моля и за малко информация за разхода.
Благодаря



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: Bate Emo]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано03.02.05 17:51




ето тук >>






Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: brock]  
Автор mir4o_1.8d (Orion 1.8d Ghia)
Публикувано03.02.05 18:45



Искам само да уточня, че посочените налягания са за празна (ненатоварена) кола. При пълно натоварване разликата в наляганията е значителна особенно за задните. М/у другото като е комби не би ли трябвало по принцип леко да се различава налягането поне на задните от тва на останалите? Доста хора игнорират факта че като се качат 4 човека и 50 кг багаж трябва и да си понапомпят още (доста) гъмите....ама това си е за тяхна сметка...
Аз от доста време се каня да попитам: Защо на мондео 93-96 така гадно им потъмняват фаровете при това не целите?! Доста неприятна издънка на Форд и то в средния клас - най-конкурентния....поне на запад...



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: mir4o_1.8d]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано03.02.05 18:49



Всъшност комбито не е много по-тежко от нормалната версия. Да речем 50 кила, което аще не е основание да се допомпват гуми. Иначе при натоваренатаратайка мисля за комбитата има отделна графа с по-високо налягане. Поне така си спомням писанията в моята кнежка.



Тема Проблема с фаровете на МК І нови [re: mir4o_1.8d]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано04.02.05 09:32



Проблема с фаровете на МК І е разискан обширно тука





Редактирано от brock на 04.02.05 09:33.



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: NlKJAMa]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано04.02.05 09:38



На комбито няма нужда да се помпат повече гумите - поне никъде не се споменава. Иначе ето данните за допълнителното донапомпване на гумите на МК І при натоварена кола




Ще ме извинявате за големината, ама не ми се преработва снимката



Тема Re: Питане за гуми за Мондеонови [re: Bate Emo]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано06.02.05 15:58



да добавя че съм със 65/195/R15 което е извън нормата но всичко е ок и дори съм много доволен

you bring light in...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.