Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 14.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фиестата не иска да вървинови  
Автор @Borko (Аз)
Публикувано18.12.04 16:39



Здравейте
Даите моля ви идея какво да сменям и да гледам

Фиестата /1.3моношнжекция 93 г./ вдига максимум 100 км. като стигне до 100 км независимо дали подавам минимално газ или съм натиснал до дупка газта то все си върви със 100 км само малко дето увеличава бученето.
Ужасно е тромава и въобще не иска да набира - - както преди набирах на 5 скорост сега така набира на 2 скорост. Онзи ден един камион ме направи на луд и се отказах да го изпреварвам - идваше ми да се застрелям.
Свещите съм ги сменил преди 3 месеца със шампион.
Клапаните ужасно много чукат, имам чувството че имат поне два пъти повече разстояние от нормалното.
В следствие на това и си гори доста /абе множко /
мерил съм компресия и тя е по 12 атмосфери на 4 те цилиндъра.
Махнал съм катализатора и съм със нови 3 гърнета.
има си инерция колата което елиминира възможността да не върви от това.
Също така колата въобще не прекъсва което говори че си влиза нормално гориво но май е множко това гориво дето влиза или не го гори както трябва защото и ауспухът е черен и от време на време смърди на неизгоряло и на гадост голяма.
Даите моля ви идея какво да карам майсторите да гледат че нали знаете, ако не им кажеш къде е проблема то те нищо не првавят.
Възможно ли е да не върви и да гори заради разцентровани клапани.
и дали е възможно от центровката да бера ядове и въобще аз имам ли на моята кола делко - чукче - наковалня и така нататък.

Благодаря ви предварително за съветите



Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: @Borko]  
Автор DigiPro ()
Публикувано18.12.04 16:52



Предполагам знаеш че нашите стари моноинжекциони правят доста проблеми. Незнам дали ще помогне но все пак си погледна МАП сензора, датчика за положение на дроселната клапа и всички други от тоя сорт които дават информация на компа.
Тя и мойта Фиеста не е първа хубост ама по равното успява да вдигне 140

Ford Fiesta 1,1i, 91г.


Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: DigiPro]  
Автор @Borko (Аз)
Публикувано18.12.04 17:00



Преди два три месеца ходих до Бургас и отиване и връщане съм държал постоянно 120-130 км. тогава я пробвах и вдигна и 170 и после ме достраша и се отказах - е не съм сигурен дали можеше повече но по принцип колата си върви много - примерно ако реша да я понастъпя на 3 та вдига без проблем 100 и набира като самолет но сега на трета като я настъпя до край и имам чувството че ще я надбягам пеша и като стигне 80 просто спира да набира повече - просто колата си върви много защото е доста запазена но имам някакъв гаден шибан проблем и датова ви питам



Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: @Borko]  
Автор Liya ()
Публикувано18.12.04 18:23



Не зная дали ще ти помогна особено, но нещо ми напомни на неотдавнашен проблем с моята Фиеста.
Освен това на изразяването ми не обръщай внимание!

Преди месец моята така загубваше мощност и се чуваше лекичко почукване от отпред. Отбивам, спирам, изгасям и пак си тръгва нормално. Отивам на най-близкия майстор в квартала, возя го и НЕ ЩЕ - пред него не ще да покаже какво й има. После пак продължи да го прави по веднъж на ден.

И си отивам при мой близък, шеф на сервиз, казвам му за проблема. Той нареди смяна на два филтъра /сещай се кои - май въздушен и не знам какъв друг/ и смяна на маслото.

Аз обаче си останах с впечатлението, че основното, за което съм отишла, не ми го е "излекувал"! И спирам един съсед, който се води за добър майстор, и му обяснявам за този номер, който ми върти Фиестката. Той ми заговори за некакви бутала и т.н. и като си казах за смяната на маслото, ми каза, че постепенно съвсем ще се оправи. И наистина този шум и губенето на мощност се проявиха още 1-2 пъти и изчезна проблема.

Дано това не е съвсем неадекватно спрямо проблема ти. От жена толкова!

Привет!




Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: @Borko]  
Автор potrebitel (крем за сърце)
Публикувано18.12.04 18:33



все едно себе си слушам на запис отпреди 2 мес.
когато си смених съединителя,само че аз съм дизел
и не можех да вдигна 80 на равен път.Многото опити
с много газ доведоха до надиране на огледалния диск.
Купих си ново феродо и капси(18),наковах стария,
пружините бяха добре(не превъртат),шлайфнах
си диска(10) и си купих само лагера (35) щото беше заминал.
Смяната в сервиз беше 60,но ги спестихме с аверите.
Лети кучката му с кучка,но и мен ме е шубе при повече
от 120.



Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: potrebitel]  
Автор @Borko (Аз)
Публикувано18.12.04 18:59



И аз си мислех за съединителя.
Няколко майстора ми казваха и пред тях правих опити и ми казаха че съединителя е ОК - а опита беше като дръпна ръчната и на пета като отпусна съединителя да огасне колата - и разбира се тя си гасне. Но наистина все едно боксува съединителя така се получава но си мисля че не е от това



Тема нямам представанови [re: @Borko]  
Автор potrebitel (крем за сърце)
Публикувано18.12.04 20:08



какво точно е при теб,но симптомите ти
на мен лично ми приличат на износен
съединител.Първото нещо което ми направи
впечателение беше някакво гадно придърпване
и придрусване на предницата при потегляне,
независимо колко плавно отпускаш съединителя.
Така карах около месец,почти свикнах,но колата
просто все по-зле вървеше и така се навих да го
сменя.Все пак дано не е съединител.
Кушия си е смяната,ако не си свикнал да ходиш по сервизи.
Успех.
Според мен на пета и на ръчна няма да угасне,само ако силно е
прегрят притискателния и пружините са посинели и умалели
и нямаш грам феродо,ама грам...Аз лично не одобрявам такива
методи на диагностика.Най-добре е да се свали и да се види,
но както ти казах това струва 60 лв. в Стара Загора.



Тема Е те сега се връщам [re: @Borko]  
Автор S@sel@ ()
Публикувано19.12.04 18:05



от Пловдив със СЪЩОТО оплакване!!!

Колата се движи все едно е натоварена със 10 чувала картофи и 2х100 пътници на задните седалки!!! Педала на газта натиснат до край и 100! ТОЛКОЗ! 5 км. яко газ за да мина от 100 на 110!!!

Басси... Преди 2 месеца със 140- 150 съм я карал (за проба на магистралата) и не и беше предел- беше моят предел.

КОНЕТЕ ИЗБЯГАХА!!!! къде са???

Фиеста 1.1 i `94
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!


Тема Re: Фиестата не иска да вървинови [re: @Borko]  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано22.12.04 22:45



Ако проблемът е в съединителя не трябва ли колата да вдига обороти, при което да не набира скорост.
Ако оборотите съответстват на включената предавка и на скоростта, би трябвало да не е износен съединителят.
Ако колата е с големи обороти и не вдига скорост, може би съединителят превърта.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.