Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 28.09.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема Една сутрин бодър, бодър ...нови  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано06.12.04 22:51



... се качвам на Форда Фиеста, давам на контакт и се ослушвам за познатото "прибръмване" на помпата от резервояра - тишина (поне аз знам, че е от там). Опит да запаля - не ще. Двигателят върти, та се къса (прясно зареден акумулатор), а навън студ - около нулата, замръз. Пак пробвам - няма. Оставих я и пеша на работа. Вечерта, времето затопли - проба - запали. От тогава е нямало такъв студ и засега пали.
Питам аз ;-)) това бъзззт, дето го чувам, когато дам на контакт от къде идва?
- от помпата;
- от някаква машинка около двигателя, която намествала нещо си;
- друго.



Тема от помпатанови [re: nqkojN]  
Автор DigiPro ()
Публикувано06.12.04 23:46



и аз съм с Фиеста и доколкото знам като дадеш на контакт бензиновата помпа избръмчава

Ford Fiesta 1,1i, 91г.


Тема Re: Една сутрин бодър, бодър ...нови [re: nqkojN]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано07.12.04 13:55



Не карам Форд, но би трябвало "прибръмването" да е от помпата. На мен веднъж ми се случи подобно нещо и се оказа, че релето дето пуска помпата, от студа му се изкривяват контактите и нема ток на помпата. Другия вариант е да се е събрала много вода и да е замръзнала в помпата - това се лекува с добавка/спирт в бензина.



Тема Това е бензиновата помпанови [re: nqkojN]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано08.12.04 10:22



Като дадеш на контакт и бензиновата помпа се включва, за да създаде нужното налягане за бензина. По-принцип тя работи нон стоп, когато двигателя работи, но не се чува от шума на мотора - а при подаване на контакт само вдига налягането. При тебе най-вероятно е имало вода в бензина и съответно в бензиновата помпа и е замръзнала - другото нещо, което може да е е да се е получил конденз на релето, което е за помпата и да е замръзнал - тогава леда образуван на контакта играе ролята на изолатор и релето не подава ток на помпата




Тема Re: Това е бензиновата помпа [re: brock]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано08.12.04 13:42



а при мен на мондеото като пусна климатика имам чуството че се пуска втора помпа отзад. сега като сви студа не се чува изжужаване отзад като дам контакт но колата пали от раз.....

you bring light in...


Тема Re: Това е бензиновата помпанови [re: Psychoiho]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано08.12.04 15:39



???????????????????
Ти да не си с дизел?!?!?!?!?




Тема Re: Това е бензиновата помпанови [re: brock]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано08.12.04 16:49



bensin 2.0

you bring light in...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.