Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 27.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с оборотите  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано20.10.04 18:33



Здравейте колеги. Имам следния проблем с моя Ескорт 1.8 16V 1995 г. Оборотите при студен двигател падат ако не си държа крака на педала на газта и двигателя гасне. Оправя се след като загрее малко. От няколко месеца пък понякога оборотите не искат да падат под 1200-1300 при загрят двигател. Предполагам, че двете явления имат връзка по между си. Някакви идеи от какво може да е? Смених така нареченото моторче за празен ход, което всъщност не е моторче, а един електромагнитен клапан. Ефект никакъв. Дали може да има някакво запушване на дупките в смукателния колектор от които електромагнитният клапан взема сигнал?



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Sasho_Forda]  
Автор fo fen (непознат)
Публикувано21.10.04 08:49



Тези 1200-1300 оборота кога се поддържат - когато колата е на място или когато е в движение изключена от скорост.



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: fo fen]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано21.10.04 10:55



И в двата случая.



Тема Имах подобен проблем.нови [re: Sasho_Forda]  
Автор Mircha ()
Публикувано21.10.04 13:05



Не си спомням обаче дали на студен двигател бяха ниски. Иначе високите си бяха точно 1200-1300.

Както писх тогава - проблемът беше в прекъснат кабел на датчика за налягане на кормилната рейка. ECU-то си мисли, че рейката е натоварена и поддържа обороти за да й вдигне налягането.

Провери си всички кабели. Едно прочитане на грешките също ще е от полза. Ще покаже, ако има някой датчик не наред.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема ...а газово имали?нови [re: Sasho_Forda]  
Автор kEFi (...)
Публикувано21.10.04 15:35



Не че е от голямо значение, но би насочило малко дискусията...



Тема Re: ...а газово имали?нови [re: kEFi]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано21.10.04 19:23



Да се е@а в глупака! Сложил съм стария клапан. Утре ще сложа новия и се надявам всичко да е ОК. Иначе газово има, но не мисля че е от него



Тема Re: ...а газово имали?нови [re: Sasho_Forda]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано21.10.04 20:38



Стават грешки казал таралежа и слязъл от телената четка
Слагай и дано всичко е ОК.



Тема В такъв случай...нови [re: Sasho_Forda]  
Автор kEFi (...)
Публикувано22.10.04 09:05



...сипи си 30-на килца бенц, сложи му една опаковка STP за почистване на инжекторите и покарай 200-300км само на бенц. Желателно е на инжекторите да се подава голям дебит т.е. подходящи са извънградските маршрути, пък е и по-дълго време. Май си караш почти само на газ. Има запушване на инйекторите и при студен двиг не могат да подават необходимото количество гориво. Предполагам проблема с гасненето изчезва след 5 минути.
Относно другия ти проблем - аз го имах същия, но се оправи (сега се случва много рядко, но пък това го правят всички EFi-та). Как се (го) оправих - точно не знам. Пипнах доста неща и не мога да кажа кое (кои) отстраниха проблема...Иначе оборотите си падат като спреш - в смисъл активираш хидравликата (или натиснеш малко по-рязко спирачката)

Редактирано от kEFi на 22.10.04 09:08.



Тема Re: Проблем с оборотитенови [re: Sasho_Forda]  
Автор alexbg67 (Lost Soul)
Публикувано22.10.04 19:17



Какви парички я купи тази джаджа? И помогна ли?

Ford Rider

Тема Re: В такъв случай...нови [re: kEFi]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано22.10.04 23:12



Да, почти само на газ карам, но винаги паля на бензин и превключвам след около 2-3км. Мисля, че и двата проблема се дължат на електромагнитния клапан за празен ход. Като го сменя ще пиша дали са се оправили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.