Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 23.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Привет/моля за съвет!  
Автор fpower (непознат)
Публикувано10.10.04 11:55



Здравейте фенове
От скоро съм в София и съм в пълно невидение относно добри(коректни) сервизи и магазини за резервни части.Моделът, който аз притежавам е Fiesta 1.1 91г.
Та проблемът ми е следният предницата ми е в окаяно състояние предстоят ми следните процедури:
-смяна на шарнири
-смяна на фтулките на носачите
-смяна на накладки
-смяна на спирачни дискове
-и да не забравя реглаж на предницата
Бихте ли ме посъветвали към кои сервизи мога да се обърна за да ми направят тези манипулации (без да ми свалят кожата от гърба)
А също и от къде мога да си закупя необходимите ми за това части на достъпни цени.

Предварително благодаря!



Тема само като насока...нови [re: fpower]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано11.10.04 10:56



Добри магазини за Форд има на ул. Козлодуй в участъка между Мария Луиза и ж.п.надлеза към Хладилния завод. По Симеон също е бъкано с магазини. На ъгъла на Симеон и Димитър Петков има магазин МоторКрафт...
Сваляш търсената част и тръгваш по нея :-) Определяш средната цена и купуваш според съдържанието на портфейла :-)
За сервизи....
Добър, коректен, евтин... май несъвместими неща.
Но лично бих ти препоръчал "Дунев" .
По външният вид на сервиза, могат да се направят много изводи.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Само да ти кажа, ченови [re: fpower]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано11.10.04 11:30



по принцип ако някъде взимат скъпо, това ама в никакъв случай не гарантира, че работят добре! Вярвай ми, изпробвал съм го на гърба си.

Fiesta '94 1.8TD

Тема За сервиза и магазините.нови [re: fpower]  
Автор boris (минаващ)
Публикувано11.10.04 11:44



От давна ми се върти тази идея та сега съм малко в настроение да я споделя. Значи аспектите са два.
пурво за сервизите: Много е относително това дали е добър или не. Както се вицфа Щ-то ти препоръчва Дунев ама не казва какво са му правили там и защо е доволен..може пък да са дружки с Дунев и за тва да го препоръчва може и да са го обслужили перфектно. Аз лично не бих отишъл пак при дунев . Поне при мен нещата не се развиха добре..оставиха ме без кола за една седмица като с най-голямо нахалство ми препоръчаха сам да си търся часстта!!!! После ми счупиха един детайл и се опитаха да ме накарат да го платя.. Изводи сами си правете.
Аспект Но 2.
магазините. Прави известно впечатление как се плюе по Мото пфое че взимали скъпо. От друга страна в повечето случаи се оказва че по-добре е да се закупи част именно от там, въпреки многократно изказваното мнение че частите по редица магазини били от същият склад както на Мото Пфое. Може и така да аз обаче единственната покупка на която до сега съм учелил качествена и не е от Мото фое това е един носач който си го купих за 80лв!!! от Ауто плюс-а в плевен и до сега не съм имал проблем с него. Провери предварително какви са цените на магазините и после в Мото фое и сам си прецени има ли смисъл с компромиса.
поздвари и успех в начинанието и ремонтирането на машинката. Ако междувременно намериш сержвиз от който останеш доволен сподели мнението си за да сме в течение всички. Какво са ти правили за колко пари и време.



Тема всичко е относително....нови [re: boris]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано11.10.04 11:58



"..може пък да са дружки с Дунев и за тва да го препоръчва..."
Няма дружки, няма реклама:-)! Колегата пита за сервиз-казвам това което знам. Т.е. налагало ми се е да ползвам и имам впечатления само от МотоПфое, Дунев и ImPass56.
Естествено никой не работи с КПД 100%. Винаги ще има доволни и недоволни..

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: За сервиза и магазините.нови [re: boris]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано12.10.04 18:48



В Дунев не съм ходил, но имам впечатления от това какво сътвориха с колата на жената на шефа ми. Влиза Тиграта с проблем в стартера и съответно там го сменят. След една седмица и новия стартер заминава и тогава се установява причината за повредите е задържаш ключ или по скоро правеш от време на време контакт, като ефекта от това е че се завърта стартера при работещ двигател. Не че ги виня и сигурно и друг сервиз нямаше да потърси проблема защо се е скапал още първия стартер, но човека си купи 2 чисто нови в рамките на 10 дена.
На неговата алфа се опитаха да направят ремонт поради звуци при крайно дясно и крайно лява на волана. След неколкодневно чакане не откриха проблема и смниха само течноста на хидравликата. В последствие другаде му опавиха колата от проблема, който се оказа типичен и известен за тези алфи(155 - мисля че беше неговата)
Иначе и аз съм чувал добри неща за Дунев и може би простот той не е имал късмета да се справят добре.



Тема Re: Привет/моля за съвет!нови [re: fpower]  
Автор fo fen (непознат)
Публикувано13.10.04 09:10



Лично аз ползвам услугите на сервиз Форд-Експрес в Надежда /срещу ОМВ/, по специално когато се отнася за някакъв ремонт по ходова част. Единствения проблем там е че те нямат стенд за диагностика на двигател но общо взето цените са им прилични и познават марката, което според мен е важно. Относно Дунев там ходих един път за диагностика и не съм доволен защото не успаха да решат проблема. Освен това ми предложиха свещи /двигател Zetec/ по 18,50 лв Шампион а се оказа че свещите моторкрафт са по 12,50 лв в магазинчето на ул. Д. Петков. Съгласен съм с мнението на boris относно Мото пфое. А за реглаж на преден мост бих ти препоръчал сервиз Друмник на бул. България /от Била към Бояна отдясно/. Техниката им е добра, правят реглаж и на задния мост, а не като в гаражчетата - докарват някаква сходимост на предните колела и готово.
По принцип всичко зависи и от парите но когато става въпрос за окачване, спирачна система/по специално спирачни дискове/, филтри и други по важни детайли лично аз купувам Моторкрафт. Не са толкова големи разликите в цените.



Тема Re: Привет/моля за съвет!нови [re: fpower]  
Автор Paдyka (добър човек)
Публикувано15.10.04 10:14



Провери в ТехКо, марката която продават е Делфи

.Дефи Диавия правят климатиците за Ферари, би трябвало да са добра марка и цените са поне наполвина или 1/3 от Мото Пфое.Сменят и масло без пари ако си го купиш от тях.
Имат и сервиз, но не съм го ползвал.Ако сменяш тампони на носачите провери дали не е по-добре да вземеш нов носач.
Адрес: Симеоновско шосе 36 (След зоопарка по посока околовръстното в дясно) има билборд на Валволин.
тел. 965597. 686012

Успех!

Веселите хора живеят повече


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.