Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 03.06.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема Кола на инвалид+глоба?!?  
Автор mr.j (новак)
Публикувано21.09.04 16:05



Вчера намирам на предното стъкло акт - 15 лв., за това че съм спрял на място където е забранено паркирането. На колата в десния ъгъл има картонче което е означено, че колата е на инвалид и има право да спира на подобни места. Искам да допълня че колата е с пловдивска регистрация (съответно и документа е издаден в П-в), а това за което ви разказвам се случи в София.
Въпросът ми е, имат ли законно право за издаване на акт в тази ситуация, или да взема да ги съдя, от името на баща ми (който е инвалида)?
Благодаря ви предварително!
П.С.
Това се случи на уличката до малките петте кюшета (УГО)малко преди Раковски, незабелязах други коли да имат подобна честитка

Редактирано от mr.j на 21.09.04 16:08.



Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: mr.j]  
Автор adis_78 (dam-dam)
Публикувано21.09.04 16:23



Скоро ли си си вадил картончето за инвалидност?

Преди около година и малко пове4е смениха стандарта за тези неща и започнаха да издават нови с холограмна лепенка.
Ако ти е от старите, веднага за това се хващат:(. Определено имаш
основание да обжалваш в случая.
Имам познат, който така беше загазил и с разправии му се размина акта, но си плати на Паркинги & Гаражи за това че му я бяха вдигнали.

Успех!



Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: mr.j]  
Автор S@sel@ ()
Публикувано21.09.04 16:24



Мойта също е на инвалид. Доколкото знам не би трябвало да имаш проблеми. Но все пак сме в нашта любима татковина... А това, че колата е с пловдивска регистрация няма значение.

А за картончето ВНИМАНИЕ: то трябва да е от новите: снабдено е със холограма, срок, написано е името на инвалида и т.н. Иначе картончета за инвалидност се купуват на кило.

Фиеста 1.1 i `94
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!


Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: S@sel@]  
Автор mr.j (новак)
Публикувано21.09.04 16:37



Ами на по-малко от един месец е картончето, но няма холограма, има името, изходящ номер на ТЕЛК, няколко печата, подписи, и още някаква информация, но сега немога да говоря на изуст.
Как може да издават различни по външен вид документи, след като искат унифицираност! Е това не е държава И все пак това е официален документ.
Балгодаря за светкавичните отговори! Ще се радвам ако има още мнения!



Тема Да не би да си запушил тротоара?нови [re: mr.j]  
Автор Mircha ()
Публикувано21.09.04 17:35



За това винаги могат да те глобят.

А иначе получил си глоба не акт. Акта констатира нарушение, което по-късно някоя умна глава "оценява". Щом пише колко да платиш значи е глоба.

Виж кое ведомство е наложило глобата и нахлуй там с гръм и трясък!

Казвам го съвсем сериозно! Защото виждаме как луксозни возила паркират където и както поискат безнаказано, а на нашего брата жулят глоби на воля.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: mr.j]  
Автор Second (непознат )
Публикувано22.09.04 08:53



Привилегията за инвалида се дава от Общински център за социална интеграция на инвалидите /или нещо такова/, което е към общината и съответно важи на територията на общината, която го е издала.



Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: Second]  
Автор mr.j (новак)
Публикувано23.09.04 11:17



Тоест да разбирам че инвалида е инвалид само там където живее, а в друг район си е здрав и прав? Чудя се, з-то тогава пише BG отгоре , все пак мисля да направя скандал!



Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: mr.j]  
Автор astra1.7DTL (непознат )
Публикувано24.09.04 10:26



Колеги, от къде се вземат тези талончета.
Аз имах подобен проблеми и понеже ми беше унизително да се разправям с идиоти теглих им една майна и си платих.



Тема Re: Кола на инвалид+глоба?!?нови [re: astra1.7DTL]  
Автор Second (непознат )
Публикувано24.09.04 11:45



За София: Зона Б5, старческия дом, втори етаж. Носиш оригинал и копие от решението на ТЕЛК, лична карта на инвалида и нотариално заверено пълномощно, в което да са споменати тези служби /не помня точно как се казваха/. Може инвалида да чака долу - ще слезнат да се подпише, но картончето важи една година и догодина ще трябва пак да го разкарваш.



Тема Чакай малконови [re: mr.j]  
Автор obelix (дуракоустойчив)
Публикувано30.09.04 13:05



Това което са ти лепнали не е АКТ а е глоба.
Тези 15 левови честитки се лепят по стъклата не за друго, а за това, че си на по-малко от 2 метра от фасадата на сграда. До колкото ми е известно талонът за инвалид не помага изобщо. Ако ще и талон с надпис, че возиш дядо коледа да имаш - резултатът е същият.
Относно синята хартийка за инвалид. Ако е издадена в Пловдив, кофтито е, че в София няма никаква стойност. Тъпо но факт! Ако имаш талон издаден от столична община и паркираш на място където е забранено, колата няма да бъде вдигната от паяк. Разбира се и за това са си оставили вратичка в стил "ако затруднява, застрашава и т.н. движението" може и да ти я вдигнат, но тогава ако не се лъжа няма акт и т.н. Та това е в общи линии. Както казах по-горе - тъпо но ФАКТ

Истина! Справедливост! Свобода!
И твърдо сварено яйце!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.