Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 07.07.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хидравлични повдигачи за ДОХЦ сиеранови  
Автор bebop (непознат)
Публикувано17.09.04 18:30



Здравейте,
Баща ми е горд собственик на сиера DOHC N9C. 90-та година. Известно време му тракаше зверски единия (на слух) хидравиличен повдигач. Днес с него (баща ми) храбро се свалихме двата вала и с сблъскахме със следния въпрос.

"Кой от всичките е спекъл?"

Някой има ли идея как може да се разбере това. А и да питам може ли и има ли смисъл да се мери хлабина на клапаните на тоя мотор.

Имам един повдигач от ескорт, който изглежда по съвсем различен начин. При него, след като го разглобих и сглобих отново можеше да се натиска с ръка подвижния елемент. От тия нито един не се натискаше. Това нормално ли е. Ако е нормално тогава предполагам, че съчмата, която играе роля на клапан не пуска маслото да излиза ...абе не знам.

Дайте ми съвет.

ПС. Вятно ли че тия мотори много често пукали глава между 3-ти и 4-ти цилиндър?



Тема Re: Хидравлични повдигачи за ДОХЦ сиера [re: bebop]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано17.09.04 19:24



Здрасти!
Свали си всичко са Сиера от тази страничка:



Разгледай документите, има описание за ремонт на двигателя което може да ти е от полза.

За повдигачите. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ги изпразниш преди да ги поставиш отново. Това стажа с разглобяване и сглобяване. Този който е работел отново след като си го разглобил, най-верочтно не бил празен. Това е което знам за повдигачите.

!!!ВАЖНО!!!
Намерете си динамометричен ключ за сглобяването на главата. В по-горе споменатите документи има моментите на натягане на болтовете на петите прикрепващи валовете към главата!!!

За пукането на главата: ............ Кой го каза това???
И между другото, мисля този двигател не е 16 клапанов, а DOHC е много подвеждащо.

Orion CLX '91 1,4 CFI


Тема Re: Хидравлични повдигачи за ДОХЦ сиеранови [re: Disc]  
Автор bebop (непознат)
Публикувано18.09.04 02:44



Благодаря за инфото.

До колкото ми е известно няма 16 клапанова сиера, ако се изключи косуърта разбира се. Тоя двигател е най-стандартния двулитров агрегат с 2 вала, 8 клапана, верига и многоточково впръскване. В производство от 89-та. Заменен е от 16 клапанов двигател при мондео. До колкото ми е известно е монтиран още поне 5-6 години на Галакси. И мисля че на основата на него е направен 2.0 16 клапановия двигател на Ескорт 2000 RS.

Динамометричен ключ имам. Ползвам го по предназначение.

Въпросния автомобил е собственост от 96-97-ма и са се накупили около 6 различни книги за него. Вкл. и печатен оригинал на хайнес на посочената книга от датата.

Но в нея нищо не пише за повдигачи на клапани. А което е най-тъжно - и представа си нямам как се разглобява сиерския такъв. Сега сядам да чета пак, че току що се сетих че там пишеше да се съхраняват в масло докато са извадени. Ужас.

А вложки тръдно ли се сменят. Не ми се маха самата глава от блока за целта.



Тема Браво!нови [re: bebop]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано18.09.04 16:40



Колеги! Ето един прилежен собственик на Форд!
Това което си написал за двигателя е точно така. Даже и за RS 2000. Кефиш ме.

За разглобяването: на VW например се разглобяват с груба сила - удряш повдигача в нещо метално докато изкочи. За Форд незнам, но скоро ще ми се наложи да разбера.

Вложките - предполагам, че говориш за водачите на клапаните. Ще се наложи да свалиш главата, нама начин. Водачите се напасват според клапаните, дори когато и клапаните са чисто нови.

Не ти бях много в помощ, но поне да става някакъв диалог във форума, че напоследък е много замряла работата тук....
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Re: Браво!нови [re: Disc]  
Автор bebop (непознат)
Публикувано19.09.04 02:05



Ама моля ви се :-) Има някаква грешка. Аз съм горд собственик на Фиат :-) Но сиерата ми стара любов. Много ме радва тоя автомобил.

Да кажа аз какво научих за повдигачите.

Цената в мото фое на един повдигач е 40 лв. За момента успях да ги намеря на 32. Немски били, кълнът ми се в тях. Да видим в понеделник какво ще изскочи надявам се да е за по-малко пари.

Един приятел ми каза, че лично той много бил питал и май нямало начин да се познае кой е здрав и кой не. То й купувал по 2 и сменял месата докато утихнел двигателя и не пипал повече. Тоя номер го бил правил 2 пъти до сега.
Мен изощо не ме устройва, защото се налага всеки път да махам валове и да зацепвам верига. А при сваляването на веригата се налага да се занимавам и с худравличния обтегач, кой е много изнерващ.

На пежо доколкото разбрах се познавали като се натискали много силно с пръст. Ако съвсем бавно се натисне и послед също толкова бавно изскочи обратно значи е ок. Ако са натиска лесно или изобщо не се натиска - иска нов.

По тоя въпрос мога да кажа, че ме болят всичките пръсти на всичките ръце. Нищо не можах да натисна, а трака само един клапан. А и не изглежда не нещо което може да се разглоби.

Май накрая колата ще продължи да тропа и трака и така ще си остане. Жалко.



Тема има един трик от времето на дядо минови [re: bebop]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано20.09.04 12:07



с дебела дървена пръчка прослушваш всички цилиндри и установяваш къде и какво чука. Като докторите със слушалките. В случая идеалния вариант, тъй като си започнал вече ремонта е да смениш всички повдигачи :-)
Ако нямат видими дефекти и груби отклонения в работата, май е почти невъзможно да установиш кой е скапан.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Не го ли правеханови [re: Щ-3O4]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано21.09.04 17:29



някои със стробоскоп?

Fiesta '94 1.8TD

Тема абе, Павка,нови [re: diesel power]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано21.09.04 17:56



стробоскопа измерва честотата на "чукането" а не звука на същото

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Аа, така ли?нови [re: Щ-3O4]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано21.09.04 18:12



Ами как му беше името на онова дето лекарите слушат?
Сетих се! Стетоскоп.

Fiesta '94 1.8TD


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.