Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 04.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема свещите трябва ли да се сменятнови  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.07.04 02:36



я аз да попитам, на инжекцион свещите сменят ли се?
щото аз като я купих на 190 000, не знам кога са били сменяни, от тогава съм минал още 80 000, а тия от сервиза дето ми сменят маслото, филтрите и т.н. нищо не са ми казвали за смяна на свещи.



Тема Разбира се, че се сменят!нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Mircha ()
Публикувано28.07.04 09:11



Между 40 и 100 хил. км. Зависи от свещите. И не зависи от това дали си карбуратор или инжекция.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Разбира се, че се сменят!нови [re: Mircha]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.07.04 20:57



интересно защо тогава не ми предлагат да ги сменя, за всичко друго ми казват като се навъртят съответните километри



Тема Защото не е фатално!нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Mircha ()
Публикувано29.07.04 09:15



По принцип у нас свещите се карат докато може. Разбирай докато някой цилиндър спре. Иначе свещите се износват много по-рано. Износването се проявява в завишен разход на гориво, а при двигател с газова уредба и в гърмежи.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Защото не е фатално!нови [re: Mircha]  
Автор orion91 (непознат )
Публикувано29.07.04 09:59



Оня ден си смених свещите и започнаха проблемите - прекъсва, придърпва и т.н. Потърсих кабели, но се оказа че струват 90-100 лв. Мисля днес след работа да сложа старите свещи и ако работи добре с тях, ще ги оставя, въпреки че не зная колко са стари - не съм ги сменял откакто съм я взел - 2002 г.



Тема Сменят се на пробег. [re: orion91]  
Автор Mircha ()
Публикувано29.07.04 11:36



Ако с новите свещи работи по-зле отколкото със старите, по-вероятно проблема е в свещите, а не в кабелите. Свещите трябва да са предписаните от производителя. Най-важен параметър е топлинното число. Ако е сбъркано ефекта ще е точно като при тебе. Важна е и междината на електродите.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Сменят се на пробег.нови [re: Mircha]  
Автор orion91 (непознат )
Публикувано29.07.04 15:00



Ами уж са хубави - Bosh, избираха ги от каталог точно за моя модел кола, струват почти 5 лв едната - ако и те са фалшиви не зная от къде мога да си намеря истински.



Тема Bosch - Motorcraftнови [re: orion91]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано29.07.04 15:34



То за свещите бош много се изписа - едни са доволни други не.
Явно зависи откъде са внос - от Турция/Филиповци или от някоя "бяла" държава/Германия.

Затова си купи свещи Моторкрафт, за да нямаш проблеми - и на мене ми предстои в близките дни да си взема свещи и със сигурност ще са Моторкрафт





Тема Motorcraft...нови [re: orion91]  
Автор boris (минаващ)
Публикувано29.07.04 15:44



аз си взех от Мото пфое Motorcraft и литнах с тях...малко е вероятно да са някво менте от там..22лв за 4 свещи с ДДС-то.. тва е за обикновенни де..щото може да искаш и с платинен не знам си там какво.... Ако си попаднал на Bosh ментета ...лошо...в смисъл набутал си се...да знаеш,че и свещите правят возията..така,че е добре да са читави
Успех



Тема Re: Motorcraft...нови [re: boris]  
Автор orion91 (непознат )
Публикувано01.08.04 10:21



Извадих новите свещи и се оказа че едната е с много малка междина - тогава се сетих че докато ги поставяше майстора изпусна едната, после я взе и без да я погледне я сложи в дупката. За малко да се набутам и за кабели заради такава тъпотия.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.