Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 01.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спирачни дискове и накладки  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано08.07.04 10:27



Здравейте колеги, трябва да сменям спирачни дискове. Колата е Ескорт 1.8 16V 1995г. В Мото Пфое ми казаха около 200лв за брой, тоест около 400лв за двата. На kanex.bg двата струват 185лв, марка Bendix, което си е 2 пъти по-малко. Според вас струва ли си да се купуват дискове не от МотоПфое и каква марка ше препоръчате? Също така ме интересува каква марка предни накладки да си купя, за да не свършат за 5,000км както стана с предните - Pagid? Благодаря предварително.



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: Sasho_Forda]  
Автор Jack71 (непознат )
Публикувано08.07.04 10:36



Аз си смених дисковете с накладките. Взех си Някакви си уж правени по поръчка на Форд, на кашончето пишеше само Форд и разни там спецификации. 55 лв. броя . дисковете са вентилирани ( дройни ) за ескорт. МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН. Нито са се огънали нито са се износили ( на 6000км съм )спира нормално. За марка накладки не знам но износването на накладките зависи от спирачния диск също. износеният диск е вълнообразен и налкадките заминават бързо докато не вземат неговата форма...



Тема Спирачни дискове и накладкинови [re: Sasho_Forda]  
Автор kEFi (...)
Публикувано08.07.04 10:41



моите дискове ги взех за по около 120лв единия. Марката я забравих, но се сещам че същата фирма оборудва Мерцедес. Относно накладките - фирмата производител, поне за мен, не е от голямо значение, а по-скоро ме интересува какъв тип са. Доколкото знам има меки, твърди и нещо междинно. Меките заминават бързо, най-дълго държат твърдите, но за сметка на спирачен ефект. Май всички нови коли са с т.н.меки та си ходят често-често за смяна "консумативи". Таксиметровите пък предпочитат твърдите...Така, че помисли какво искаш и...действай



Тема То секи го иска твърдо ама не е добре...нови [re: kEFi]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано08.07.04 11:46



ако е прекалена твърда износва диска, който пък е по-скъп от накладките.
Отделно е момента със спирачния път.



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: Sasho_Forda]  
Автор vvvasilev (непознат )
Публикувано08.07.04 12:42



аз сложих Delphi за 120 лв преди 3 месеца. За сега съм доволен.



Тема PAGIDнови [re: Sasho_Forda]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано08.07.04 16:45



вече 10000 км съм с предни такива. Комплекта предни са 52 лв. Доволен съм, вярно че се водят меки уж, но пък досега колкото коли съм карал, никога не съм сменял спирачни дискове. Пък и доколкото знам при смяна на накладки не е задължително да се сменят и дискове. Е, такси не съм карал :-), пък и всичко е индивидуално.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: Sasho_Forda]  
Автор @Borko (Аз)
Публикувано08.07.04 16:50



И аз за Фиестата ги смених за по 55 лв. комплекта.
Съветът ми е като сменяш спирачният диск да смениш задължително и накладките.
Когато отидох във сервиза и им казах да сменят спирачните дискове защото накладките бяха износени само около 1/3 то при демонтажа феродото на накладките направо се трошеше и падаше.

Успех



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: vvvasilev]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано08.07.04 19:53



Сигурно и аз ще взема Делфи. Но за накладки ПАГИД вече никога. За 5,000км са останали 3мм от тях. Добре, че пукнах гума да ги забележа, че са свършили. Вярно, че карам като луд, ама все пак ... нормално трябва да изкарват поне 10,000км.



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: @Borko]  
Автор cossy (ihuahu)
Публикувано08.07.04 20:22



и аз съм с delphi, само ме дразни, че малко скърцат като спирам



Тема Re: Спирачни дискове и накладкинови [re: Sasho_Forda]  
Автор mir4o_1.8d (Orion 1.8d Ghia)
Публикувано09.07.04 08:59



Досега не съм сменял спирачни дискове и за това информация какви и за колко не мога да дам, но със сигурност мога да кажа, че суми над 150-180 са си направо нескромни. В Пфое съвета ми е да се ходи само за дребни неща които трудно се намират някъде или недай боже просто няма друг (едва ли) вариянт.
По отношение на накладките :Смених ги след като бях минал над 60 000 км!
Интересното е че имаха още малко, но майсторчето ми каза, че оставащото се е спекло и по добре да си ги сменя. Новите по памет струваха комплекта около 40 лв (пазя си някъде в мазето кутията-вътре са старите- трябва да погледна каква марака са). С тях съм вече над 27 000км...
Важно е да спомена, че пътувам главно на дълго и понеже съм с дизел маниера ми е малко камионаджийски - ползвам често за "убиване" на скоростта моторната спирачка, (при дизела е доста ефективна,а и разхода ми не е голям-5.5,че да пестя от това), иначе карам бързичко, особенно за кола с такава динамика. Другия по интересен факт е, че всичките над 86 000км, все още съм със задните накладки с който колата си влезе в България!!!!
Т.е. ако не караш газ-спирачки и главно градско и нямаш нищо нередно по спирачната система пробези под 15 000 м/у смяна на накладки ми се струват ненормални. Според майсторчето нормално е 30 000 - 40 000, но зависи от това къде и как караш, с което съм напълно съгласен. Иначе дисковете се сменят ако имат твърде дълбоки канали или са твърде изтъняли. За съжаление кои канали се считат за дълбоки и колко мм износване на диска се счита за пределно изтъняване в момента не мога да кажа (имаше го някъде), ама и кой би тръгнал да ти ги мери (каналчетата)?
Това е от мен...
Безпроблемно шофиране на колегите от мен...

Редактирано от mir4o_1.8d на 09.07.04 09:07.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.