Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 30.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Катализатор ?  
Автор sabre (Driver)
Публикувано30.06.04 21:15



Искам съвет какво да правя катализатора - имам съмнения ,че заради него не мога да вдигам 200км/ч ; - през почивните дни ходих до морето и като засякох разхода излезе 10 на 100 ( 11 на 100 с климатик ) при голям трафик , изпреварвания , 150-180 по магистралата . Казват ми ,че като го махна ще ми падне малко разхода , ще върви повече , но ме притеснява да не почнат след 1-2 год. да правят пълни годишни прегледи - нещо като TUV , вредни емисии . .. .. и т. н. . Чета по разни книги ,че катализатора служи нормално между 100-160 хил. км. - аз съм на 146. Какво е вашето мнение по въпроса , ако някои го е махал да сподели . . .. ?

Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V



Тема така е,нови [re: sabre]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано30.06.04 21:47



ще ти се увеличи малко мощността, разхода ще падне малко също, шумът също малко ще се увеличи ако сложиш тръба.
А и след махането му не се налагат никакви други настройки на каквото и да е по мотора.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH

Редактирано от Щ-3O4 на 01.07.04 08:32.



Тема Re: Катализатор ?нови [re: sabre]  
Автор asbeas (новак)
Публикувано01.07.04 07:44



Сиерата ми я дадоха с няква сервизна книжка по която е на 200.003 км и верно прави 180,за пове4е не съм пробвал,не знам дали е зпочнал да се запушва моя,но при 112-120 км/ч ми гори 10/100 газ. не съм я карал още по магистрали да я засега с по-голяма скорост,но ми казаха в един сервиз същото за катализатора макц.-150.000 ,ни при положение че си с АГУ по-малко понеже от конденза пораждясват тръбите и ръждата се набива в него и ...



Тема Махай, ако искашнови [re: sabre]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано01.07.04 09:24



Аз съм 210 000 и мисля, че катализатора си бачка /ма де да знам със сигурност/. Може и да е сменян вече, но съм почти сигурен, че не е, защото имам всички фактури от излизането на колата от магазина и там те такова животно няма описано.
Аз си мисля, че можеш да го свалиш и да си го прибереш в мазето. Ако решиш да си го сложиш пак няма да имаш проблеми - вадиш от мазето, махаш тръбата или гърнето /което е по-добрия вариант/което седи на местото му и си готов




Тема При положение, че вдигаш 180...нови [re: sabre]  
Автор Mircha ()
Публикувано01.07.04 09:26



... нямаш никакъв проблем. Когато е за смяна ще разбереш - не можеш да вдигнеш 3000об.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема ...допълвам...нови [re: Mircha]  
Автор kEFi (...)
Публикувано01.07.04 10:09



...разхода става зверски, ауспуха заприличва на комин на ТЕЦ Бобов дол, а и остават сажди на асфалта (като изфорсираш на място)...



Тема Re: ...допълвам...нови [re: kEFi]  
Автор Mondeo_AUT (минаващ)
Публикувано01.07.04 11:30



Е деееее, чак такива последствия няма.
Аз моя катализатор го махнах на 170К сега сам на 230К и се чувствам страшно добре. Няма сажди, няма дим. Че дори снощи му скъсах задника на мойто животно, да държи 180 нон стоп:)) че и разход голям не даде, закрепи се около 10,5/100, ама с хубав бензин.
Така че нищо от споменатите Кефи не ми се е случило.
Впрочем Сабре от махането на катализатора да изкараш макс още 3-4 коня от двигателя. Най добре си сложи едно резонаторно гърне на Walker или Kraft. Не че правя реклама, ама съм доста доволен. Пак по това време сменях и задно гърне и досега не е мръднало. А определено си изтезавам колата, което не е много честно.



Тема написаното по-горе от мен е...нови [re: Mondeo_AUT]  
Автор kEFi (...)
Публикувано01.07.04 14:10



...допълнение към поста на колегата "Ако катализатора ти е за смяна ще разбереш....." т.е. още по какво можеш да се ориентираш, че ката ти е за смяна....



Тема Re: написаното по-горе от мен е...нови [re: kEFi]  
Автор Mondeo_AUT (минаващ)
Публикувано02.07.04 19:52



е объркал сам се, просто разбрах че такива са последствията когато махнеш кат-а.
Но за сметка на това моя беше за смяна и нямаше никакви такива странични ефекти. Абе майната му, в крайна сметка сега съм без него



Тема Що ли ги слагат....нови [re: Mondeo_AUT]  
Автор boris (минаващ)
Публикувано05.07.04 11:13



...тия катализатори като после ги махаме




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.