Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 01.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на Амортесьори !нови  
Автор sabre (Driver)
Публикувано19.06.04 09:11



Вчера отидох да сменям амортесьори ( купих си ги миналата седмица Monroe Reflex ). Оказа се голям зор тази опреция! Беше с оригинални газови моторкрафт на 145000км. , болтовете не бяха развъртани ..... .. за 3-4 часа сменихме единия , но другия болт за амортесьора се скъса . Днес сагата продължава , ще сваляме барабана , ще ходим да махат болта .. ... .. абе ужас. Дано да няма само някъкви странични последствия от усложнената ситоация - свалянето на шенкела и барабана . А пък аз си е гледам колата като дете , направо сърцето ми се свива. . . .

Конкретен въпрос : Някои знае ли на колко килограма се затяга гаиката на барабана ???


Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V

Редактирано от sabre на 19.06.04 09:20.



Тема Свали си Haynes-ите!нови [re: sabre]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано19.06.04 15:03



Ще са ти в помощ! От

!

Driveshaft/hub retaining nut . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 340 Nm или 251 lbf ft
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI


Тема най леснонови [re: Disc]  
Автор NaviN ()
Публикувано20.06.04 01:32



взимаш лула 30 или 32 не помня точно колко беше тя е около 50см и ако тежиш около 60-70кг стъпваш с цялата си тежест върху нея и ето ти 30-35кг няма да имаш никакав проблем става и сгидоре.Успех



Тема Re: [re: Disc]  
Автор sabre (Driver)
Публикувано20.06.04 12:26



Благодаря , наистина в хаинесите е описано 1 по 1 всичко. В краина сметка смяната мина сполучливо, ръснах се 20 кинта да ми извадят скъсания болт от шенкела ,но важното е ,че всичко е ок . Въпроса ми е трябва ли да минавам на стенд ( заден или преден ) след тази смяна на задни амортесьори ? Възможно ли е при свалянето на барабана да са наренени (разбити) лагери . .. . , просто питам защото видях как маистора чукаше с чук по барабана и леко по гаиката вътре ... ?

Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V



Тема Стенданови [re: sabre]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано20.06.04 19:17



Стенда не е задължителен, но е препоръчителен, още повече ако наскоро не са ти правили. За лагера не се прителнявай - нормално е да поудари барабана/главината за да изкочи от лагера,шлиците. Но ти не каза дали си сменял задните или и четирите амортесьора? Защото говориш и за шенкел и за смяна на задни амоетесьори! На задният мост няма какво да му направят дори и след замерване на стенд, за предния работата е почти същата, но може да "модифицират" леко някои части за да влезе в норми моста - например, допълнително се разширяват отворите на шарнирите.
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Re: Стенданови [re: Disc]  
Автор sabre (Driver)
Публикувано20.06.04 21:34



сменяни са само задни амортесьори . Стенд съм минал преди 6-7 месеца (3-4 хил км) и преден и заден мост , значи сега само за задния няма смисъл да ходя! Това за лагерите е успокояващо . Трябва да ви кажа ,че виждам огромна разлика след смяната , отзад не скърцат корите , по-меко е .. . . . Изпусналият амортесьор като го натисна после не излизаше , а другия беше мекичък и тои . Предните също сигурно са ми меки , но и тяхното време ще доиде. А относно шенкела маистора така казваше - болта се скъса трябва да се сваля шенкела . . . . ...

Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V



Тема Честито!нови [re: sabre]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано20.06.04 23:04



В такъв случай честито! Аз сменях мойте преди преди 2-3 месеца и съм супер доволен. Сега (а и веднага след като смених предните) се колебая дали да сменя и задните или да правя едни щуротии с двигателя.
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Честито и от мен!нови [re: sabre]  
Автор Mircha ()
Публикувано21.06.04 09:23



Ще кажеш ли малко повече за финансовата страна, че май и аз съм за смяна.

Сменява ли цилиндричните тампони, или остави старите? Аз имам едно потропване отзад, което ми казаха, че е от тампоните.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема цени [re: Mircha]  
Автор sabre (Driver)
Публикувано21.06.04 19:50



Ако говориш за прахозащитните маншони - не бяха здрави ! Амортесьорите струват 137 лв парчето , но там с отстъпки ала бала , падат до 233 комплекта. Това е смяната ми излезе без пари- сменя ми ги приятел. Дадох 29 кинта само за болта дето се скъса. . . .. , в Пфое ми казаха 50 кинта за смяната , но щеше да отиде 100 с тези усложнения .. !!!

Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V



Тема Ставаше дума за следното:нови [re: sabre]  
Автор Mircha ()
Публикувано22.06.04 09:39



На картинката по-долу позиция [2]


Това е тампон за намаляване на шума в купето (доколкото ми обясниха) и при мене е разбит, та имам гадно потропване отзад.

Мисълта ми беше него сменя ли го или остави стария, или пък си върви с новия амортисьор?

Изобщо, ако можеш направи преразказ по картинка, какво беше състоянието отзад.

P.S. Прахоуловителя е [4].


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.