Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 02.07.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Искаш ли да ти продам една?нови [re: NlKJAMa]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано15.06.04 15:00




Но е от Плевен. Сериозно, едно приятелче, като ме разбра че се събирам с фордовци, ми я даде и ми поръча да се опитам да я продам на някой.

Fiesta '94 1.8TD

Тема Re: Лелее....нови [re: NlKJAMa]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано15.06.04 15:30



то няма да е наркоманче, не може да го продаде, работа на хлапета ще е!



Тема Re: Искаш ли да ти продам една? [re: diesel power]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано15.06.04 17:12



Мда лапета от блока. Какво да правиш не е хубаво със софииска регистрация в Ямбол, то не че акто бях с ямболска в София беше по добре. Побъркваха ме да ме усвирват по светофарите.

Павка става даже може да си разменяме на мен ми подариха такава за предния капак



Тема Offtopic... ама като ви слушам и не се сдъжах...нови [re: mr.j]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано15.06.04 17:21



Преди няколко месеца на мен ми обраха офиса... за 2 мин. 30 сек. сотаджиите са били на място (ПРОВЕРЕНО)! резултатът: 2 липсващи компютъра... не кой знае какви... Останало: ХП чисто нов, лазерен принтер! Кафе машина за 1000 лв., 200 лв. на едното бюро, лаптоп (на който почти са стъпили), 3 монитора CTX 17"... и т.н и т.н Финансова загуба за нас - незначителна. Печалба за тях - още по незначителна... Общия ефект беше, че ни изчезна труда за няколко години с изключение на малкото дискове, които сме изпекли и наличното по сървърите... 3-4 месеца не можахме да влезем в крак...
Единия от свидетелите описва крадците като двама, много слаби и видимо оплитащи крака...
Имам предвид, че както явно се случва, наркоманите, повече създават главоболия отколкото да печелят... е не мога да преживея, че някой ми е продал компютъра в който ми е всичко от както някога съм имал компютър, за стотина лева...
Трабва да ви кажа, че ако някога (не се и надявам вече) чуя или попадна на правилните хора... няма да мисля как ще ме съдят и как ще ги лежа...
Горещо ви препоръчвам ако хванете случайно такъв да го приберете някаде и да почнете да събирате пари за отнемане на лошите емоции в такива като мен. Мисля, че ще забогатеете... а на него дупе да му е яко.

Поздрави,
la4o

Ford Mondeo - 1,8 16V


Тема Re: Искаш ли да ти продам една? [re: NlKJAMa]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано15.06.04 17:56



Аз пък не доумявам кому трябва, вместо да си гледа пътя или светофара отгоре, да занича у номера на преждестоящия автомобил. И ако по случайност го мерне, какво от това, че не е от съответния град, в който "за беда" се е случило да кара в момента? Що, тези местните полу-богове ли са зад волана или какво? Може би, познавайки улиците, това им дава някакво самочувствие и стават безсмъртни? И колкото повече бибиткат на чужденците толкова повече бонус събират, като на електронна игра.

П.С.: Ники, ма те различни ли са за предния и задния капак? И освен това на мен (все още) не ми трябва емблема за предния капак. Но след някой и друг мач може да ти се обадя.

Fiesta '94 1.8TD

Тема За шофьорите от провинцията... [re: diesel power]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано16.06.04 11:20



С риск да си навлека гнева на някой, бих казал че голяма част /пак казвам не всички/ от хората от провинцията, които карат в София, изнервят доста задоволително хората около тях и правят трафика още по натоварен. Моето обяснение на това е, че в малките градове се кара по малко по друг начин - там не са свикнали с толкова много коли и пешеходци, задръствания и светофари и като дойдат в София се шашкат и незнаят какво да направят - дали да минат на жълто /понякога има възможност да минат 2-3 автомобила/, дали да спрат за да пуснат някой пешеходец с риск някой да им се набие в багажника, а пък като търсят някоя пряка, се почва едно даване на мигачи, спиране и тръгване, оглеждане и така в продължение на няколко пресечки. Естествено е тези зад тях да се поизнервят и по някакъв начин да "изпуснат" парата - било то с бибиткане или споменаване на роднините от женски пол на шофьора отпред. А най-много се дразня, като почнат да пускат разните бакшиши и парашутки, които и без това са прекалено нагли.




Тема криворазбраната циливилизация... [re: brock]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано16.06.04 11:30



абе при нас всичко е сбъркано...
Пътувал съм доста в чужбина с автомобил. Там като ти видят номера и разберат че не си местен, винаги ти дават предимство, проявяват разбиране, ще се скъсат да демонстрират учтивост и възпитание. Няма присветване, дюдюкане... За споменаване на майките и дума не може да става.
Съответно пришалеца се усмихва, благодари с ръка, съобразява се с правилата...
Но при нас е друго. Пичове сме та дрънкаме. И едните и другите...

SIERRA 1.8 Ghia, CVH


Редактирано от Щ-3O4 на 16.06.04 11:34.



Тема За чужбина ЗАБРАВИ [re: Щ-3O4]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано16.06.04 11:42



Аз съ живял три години в Германия, но не бих казал, че има каквато и да е база за сравнение. Първо - там книжки не се купуват. Второ-обучените на шофьорите също няма нищо общо с това в БГ. Трето-там правилника и законите са железни и се спазват. Четвърто-шофьорите са адски колегиални.




Тема За колегиалността .... [re: brock]  
Автор boris (новак)
Публикувано16.06.04 12:18



.. то хубав...добре е в DE ...колегиалснот едно пък друго..ма в предният ти постинг нещо на обратно си обяснил как реагираш при появата на някой от провинцията...аз лично много често пускам и пешеходци и други участници в движението да се включат. Много съм ги виждал разни такива можещи, познавачи и специалисти по улиците...все знаят как да минат по-така...и да са по-.... мисля не е редно, но уви..случва се. При спазване на правилата ще е по-приятно шофирането ама не...все се бърза на накъде....и все някой е крив, некадърник, селянин и не знам си какъв..... Да не говорим че при ограничение от 60км/ч ще ти откъснат ушите тези които карат след теб ако го спазваш.... и така и така отворих дума ми да кажа и за колегата с разочарованието си от държавата...ма то не природата ами хората правят държавата така че изводи сами да си правим....
дано не се е обидил никой
поздрави



Тема Re: За колегиалността ....нови [re: boris]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано16.06.04 12:33



Аз на моменти съм си мечтал колата ми да е старозагорска, сега както е бургаска никой не ме псува и не ми свири (освен в рамките на нормалното, примерно да си паля цигара на светофар докато светва жълто) но съм забелязал че ямболските коли много ги ебават! Наскоро видях едно момче със доста приличен мерцедес Ц класа от старите караше чудесно, много смислено, обаче една маршрутка се лепна зад него (в която бях аз), очевидно не можеше да кара с неговото темпо, но селския манталитет в шофьора на маршрутката се активира и беше длъжен да кара след него и да го псува с риск за живота на пътниците в транзита (говоря за 27) не можах да разбера какво му правеше момчета с бенца, и не мога да разбера как тръгваш да се гониш с кола 2.2 мотор само защото е ямболска! Иначе донякъде съм съгласен че има ситуации, в които правиш проблеми, задето не познаваш улиците, случва се, изнервящо е, но шофьорите масово в София (особено по-младите са от кретен нагоре, да не говорим за таксиджиите, аз видя ли вече млад таксиджия не се качвам, то се почва едно сукане на гуми втора употреба по светофарите, тръгване за изпреварване и на втората сек спирачки, щото отсреща идва кола, ама кой да види... и т.н. ако продължавам да пиша в тоя дух цяла страница за моя пост ще има!

Но за колегиалност и дума не може да става. Все пак не е точно така че в по-малките градове трафика е малък, навсякъде има места с натовареност (в по-големите провинциални градове), от там човек има рутина някаква, просто в София всяко кръстовище е такова, а в малките градове има 2-3 примерно, е... не говоря за град като Кнежа или Елхово примерно, които са градове на думи само, но мисля че идеята е ясна...

Просто в обучението на младите шофьори няма заложено уважение към другия, аз даже се радвам че си преживях кретенските шофьорски години! Вземеш ли книжка и недай се боже да имаш мощна машина си неосъзнат убиец, щастлив съм че повъртях малко километри на жигули като взех книжка още в началото!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.