Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 06.10.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дайте си мнението за дизайна на ...нови  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано03.06.04 02:41



циферблатите които правя в момента. Ето ги и сами те:

През деня:



През нощта:


Няма да си кривя душата - не съм го измислил аз просто се опитахда взимствам от готово решение което страшно ми допадна макар и не за Форд, та реших да го преправя:



Е?

Orion CLX '91 1,4 CFI


Тема Супернови [re: Disc]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано03.06.04 10:53



Изглежда супер, самоче как ще се справиш с осветлението?




Тема Дизайна е супернови [re: Disc]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано03.06.04 11:29



но и аз си мисля че в действителност трудно ще изглежда така като го направиш. Да не се обидиш само имам огромен респект към твоите умения.



Тема Изумително...нови [re: Disc]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано03.06.04 12:59



виждал съм ги в ebay, само че ми идва очевиден проблем наум! Дори и да се справиш с вътрешното осветление, което е задължително, не можеш да осветляваш километрите си (не скоростомера, а километража). От какъв материал ги мислиш, и как ще се справиш с равномерното осветление на вътрешните кръгове, то лесно ще ги направиш да светят, но равномерно?
Единия пласт трябва да ти е бяла хартия или нещо подобно за да свети неоново, отпред трябва да е алуминий! Гадна ситуация! Как ще отрежеш алуминия, дай идея как можем да го направим да си правя и аз, че от много време ги мисля алуминиеви! . Успеем ли да направим алуминиева предница, тоест ако намерим как да изрежем алуминия, останалото е детска игра, може да се направи двойно неоново осветление заедно с регулиране на светлината и всички останали глезотии без проблем!

P.S. Dir.bg нещо се ебава с постовете, не ми излиза отдолу image-a, тая работа нещо гние...

Редактирано от Kocko на 03.06.04 13:05.



Тема Е нали преди ти бях дал кординати на едни хоранови [re: Kocko]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано03.06.04 14:32



дето режат.
Ето ти едни други


Виж това как са рязали


Ще ти свършат работа със сигурност
ето ти и едно тяхно ICQ 35026588



Тема Супер са! Пожелавам ти в скоро време данови [re: Disc]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано03.06.04 16:32



ги направиш и да ги демонстрираш като се съберем.
Успех!

SIERRA 1.8 Ghia, CVH

Редактирано от Щ-3O4 на 03.06.04 21:56.



Тема Да бе Ники, ама не отговориха тогаванови [re: NlKJAMa]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано03.06.04 17:05



Сега се чух с тях и ми дадоха адреса и телефона на фирмата която реже алуминий, до 2мм

Laser Product
974 40 10
София

Диск, звъни им ако са готови шаблоните за инфо, колко ще струва и т.н. От колко милиметра алуминий мислиш да се прави или имаш друго наум?



Тема Re: Дайте си мнението за дизайна на ...нови [re: Disc]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано03.06.04 17:58



Мисля, че няма да срещна никакви трудности със изработката и осветлението на каквото и да било! Ако сте си разглобявали таблото знаете защо! Таблото на Форд е задно подсветено, със около 4-5 обикновени бели крушки. Самите прибори са направени от прозрачна пластмаса (тя осигурява равномерното осветление) и върху нея са надянати като презерватив самите циферблати. Те са черни, не пропускат светлина, освен на местата със цифри/букви. Там имат зелено прозрачно фолио. Идеята ми е да възпроизведа това + още един пласт който ще е в бяло. Значи общо 3 пласта. Обяснявам:

1-ви пласт. този който ще е най-отгоре. Той ще е видимата част. От бяло матирано фолио, за да не отразява светлината от осветлението отпред. Той ще е с дизайна на първата картинка. При него цифрите и буквите ще са изрязани - ще липсват.

2-ри пласт. Той ще е син, червен или какъвто ви хареса. От транслуцентно фолио (пропускащо светлината, има такова на различни %, като фолиото за стъкла) и ще покрива тези зони където се изисква светлината да е в исканият цвят - цифри/букви и кръгчето в средата. Самото кръгче ще свети по-бледо от останалите светещи места поради факта, че освен през синьото фолио светлината ще трябва да мине и през бялото фолио, така че да се получи ефекта който личи на втората картинка! Кръгчето няма да се вижда когато не е пуснато осветлението, а когато го пуснете и Войла! Същото се отнася и за линийките които са по окръжността. През деня синия/червен цвят на фолиото ще се вижда!

3-ти пласт. Той е най-важният пласт. Направен от черна, непропускаща светлина, тънка пластмаса. Той ще е шаблона през който ще преминава светлината - през изрязаните места на първият пласт + кръгчето и линийките който са по окръжността които се виждат на втората картинка.

Цялата групичка от пластове ще по-тънка от 1 мм. и се закрепва на прозрачната основа.

Остава да се смени зеленият филтър на двете крушки който осветяват отпред циферблатите във синьо. Ще ползвам рентгенова снимка.

Казано-сторено! В рамките на 1 седмица мисля, че циферблатите ще греят във Хенри!


Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Изглеждат като от самолет...нови [re: Disc]  
Автор Mircha ()
Публикувано03.06.04 18:23



Предлагам ти 3-тия слой да не го режеш, а да дадеш да ти го снимат на дебел филм (който снима за офсет ще те разбере). Предимствата ми се виждат много: по-евтино, по-лесно (няма да се прави програма - само даваш картинката), по-точно и най-вече няма да имаш релеф по циферблата. От опит знам, че независимо от дебелината самозалепващите фолиа заемат идеално релефа на подложката. Там където е изрязана ще хлътне, а след време около някой от ръбовете ще се отлепи и ще направи мехур и язък за работата.

Успех!

ПП Да ти имам ентусиазма.

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Тема Гут [re: Disc]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано03.06.04 18:28



Всичко е много хубаво, но имам една забележка, не ти се осветятва отзад таблото на форда, трябва ти да го направиш! :)
Но иначе идеята е добра, само дето никога не ми е харесвала идеята за фолиото, но преди стигнахме до караница, значи няма смисъл да я повтаряме!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.