Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 07.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Слагам газова днес момчета...нови  
Автор acj (fiesta addict)
Публикувано19.05.04 11:44



... и утре ще се види какво е станало.

Ужас и смут в душата, като на тръни съм.

Върл и заклет противник на мобилната газификация, като мен, бе принуден да пристъпи към тази еретична (не еротична) мярка. Но решението не бе взето от мен а от Лукойл, с тази цифромания по бензиностанциите в последно време.

Ето какво показаха голите цифри към момента:



Така че стискайте палци, операцията да е успешна за пациента!

Ford Fiesta 1.1mi
Ford Fiesta 1.6 Si 16V



Тема Стискаме палцинови [re: acj]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано19.05.04 11:56



И аз от два дена не мога да спя и все посягам към елката да смятам. И аз не искам такова чудо в колата си, но така като гледам се изплаща за 10к км.
Очакваме впечатления(дано положителни) та може и аз да се включа в клуба на прецаканите любители на бенцина.
Сподели каква уредба ще слагаш къде и колко струва.

А ако тази графичка я разпечаташ можеш спокойно да изкрънкаш 10% отстъпка от газаджията за да си я закачи някъде.



Тема и ти ли......нови [re: acj]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано19.05.04 11:56



Е, успех!

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема А цената на АГУ-тонови [re: acj]  
Автор boris (новак)
Публикувано19.05.04 13:40



...то хубав..идеално с табличката и стойностите ама можеш ли да включиш към разходите за гориво и себестойността на АГУ-то ( цена монтаж там каквото има да се смята) +допалнителният преглед за агу-то....пак ще е по-евтино определено..но все пак да знам на каде варвят нещата. То е ясно, че след известно време ще се изплати АГУ-то.. и в тоя ред на мисли ако човек така и така е решил да се обгазява ..то по-добре е по-навреме да се пристъпи към осъществяването на идеята...
поздрави, успехи..и дет се вика ...лека доходна и безаварийна



Тема Искам отзивиииии...нови [re: acj]  
Автор PhoneFen (X100)
Публикувано19.05.04 15:27



И аз съм със същата каляска и в моята душа се е вселил един смут ..............общо взето и аз имам същият мерак така ,че моля те пиши за отзиви ! Каква газова уредба слагаш , ще имаш ли емулатор за ламбда сондата .....абе пиши всичко ! ИСКАМ ИНФОООО



Тема Ами..добре дошъл!нови [re: acj]  
Автор kEFi (...)
Публикувано19.05.04 16:47



Вече няма да съм единствения Форд с LPG на сбирките!
Опъвате се, ама всичко е математика! То и мен ми е кеф да карам на бенз (оживяват конете), ама...
Всеки един километър на бензин Ви е по 7ст. повече разходи...аз на месец минавам 1000...най-малко!
Успех!



Тема Re: ГОТОВА Е..нови [re: acj]  
Автор acj (fiesta addict)
Публикувано19.05.04 18:48



.. току що си я взех.

Благодаря на всички за палците и пожеланията!

Не забелязах разлика, няколко пъти цъках ту на газ, ту на бензин, ама то и в това задръстване едва ли бих могъл да разбера. След 300 км. трябва да мина за проверка на стенда.

Уредбата е LOVATO за пълен инжекцион с ламбда контрол. Изрично исках ламбда контрол за по-нисък разход (оптимална смес и на газ), пазене на катализатора, ненатрупване на грешки в компютъра и това че ламбда контрола е задължителен в страните от Европейската общност.

Цената е 620 лв. с монтажа, настройката и бутилката +10 лв. за задължителния техн. преглед + 5лв. газ в бутилката.

Избрах си тънка пура, дълга 870мм. колкото е ширината между калниците отвътре в дъното на багажника - 35 литра.

Сервиза е EUROGAS в Горна Баня ето и сайта:



Тепърва ще видим какъв е ефекта, ще ви държа в течение.

Ford Fiesta 1.1mi
Ford Fiesta 1.6 Si 16V


Тема За Цените [re: acj]  
Автор boris (новак)
Публикувано19.05.04 19:09



между другото тази цена за свои хора ли е само или по принцип така си ги инсталират...щото като видях цифрите на сайта и се уплаших.
Иначе да ти е честита новата придобивка и дано да нямаш проблеми с АГУ-то

Редактирано от boris на 19.05.04 19:21.



Тема AGU-to si e SUPERнови [re: boris]  
Автор asbeas (непознат )
Публикувано19.05.04 23:49



Пробвай с аванса да си го настроиш, и ако искаш вярвай като го направиш това ,ще ти клеяса бензиновата помпа,Ако караш и пенсионерски,а по-някога се налага,може и някой рекорд за мин.разход да направиш.Аз карах
75км с 90-95Км/ч и О чудо и аз не повярвах заредих 6.24литра газ,който иска да смята.Яко а ???



Тема Re: За Цените [re: boris]  
Автор acj (fiesta addict)
Публикувано20.05.04 00:46



Че какво си видял за да се уплашиш, то моята е най-скъпия вариант:
За пълен инжекцион с ръчно превключване "LOVATO" - 440 лв.
плюс - Ламбда контрол система - 200 лв.
минус - приспадаш ламбда емулаторчето от първата позиция, и това е.

При запазване на сегашното съотношение на цените, би трябвало инвестицията ми да се възвърне след 12000 км.

Който има моноинжекция, при него пък излиза супер - при уредба за 290 лв. има ROI от 5000 до 8000 км. в зависимост от двигателя!!!

Ford Fiesta 1.1mi
Ford Fiesta 1.6 Si 16V




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.