Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Навъртях 600 км и  
Автор S@sel@ ()
Публикувано26.04.04 23:06



продължавам да се чудя: имам ли предупредителна лампичка за празен резервоар???
Карах я наколко пъти в червената зона, толкова надолу беше стрелката колкото ми устиска (по моя преценка оставаха около 2л.) и по таблото нищо не светна!
Имам една книжка за колицата, ама там нарисуваното табло е съвсем друго! Един съсед казва, че дясната лампичка била комп.чек, ама на мен ми прилича на знака за air-бега!
Ваобще някой може ли да ми помогне с описание на таблото на Фиеста 1.1 `94?



Тема Re: Навъртях 600 км инови [re: S@sel@]  
Автор DiscМодератор (Ford Rider)
Публикувано26.04.04 23:29



Понеже наскоро разглеждах табло за Ескорт видях че има още около 2-3 свободни места без крушки, а знаците за тях бяха за резервата за бензин, ниско ниво за течноста за чистачките и други. Та може и правилно да виждаш, че при теб е за еърбег но просто няма лампичка отдолу, както и нямаш еърбег предполагам. Всичко е в зависимост от годината на производство на колата и каква партида коли с най-високо ниво на оборудване са правели по това време, а за колите с по-нисък клас на оборудване са ползвали същите табла но без лампичките за "екстрите". На мoето табло има за: бензина, нивото на течноста за чистачките и ABS, съответно говоря за знаците на който нямам лампички...

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Re: Навъртях 600 км инови [re: Disc]  
Автор S@sel@ ()
Публикувано27.04.04 08:54



Лампичката вдясно светва и то точно със знака за еърбега(предполагам де- човече с колан и балон пред главата му) т.е. светва и слад малко изгасва. Отзад на колата пише SRS нещо си- май беше airbag или нещо подобно, ще отида да видя и щи ти кажа.
Обаче ми се струва че лампичка за резервата не би трябвало да е екстра! Рових из интернет и направо не можах да повярвам, че не открих нито упътване за радиото, нито за таблото! Има само ръководства за ремонта. Много странно!
Да се похваля- в събота успях да си сменя маслото (+ масления филтър). И то само за час- час и половина, като единствените щети бяха че потроших гедорето. Е не цялото- само 10-ката. Ама то си беше долнопробно. НЕ СИ КУПУВАИТЕ ГЕДОРЕТО ОТ БИЛА! 12 лв верно ама се хвърлят.

Фиеста 1.1 `94


Тема Re: Навъртях 600 км инови [re: S@sel@]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано27.04.04 09:20



Ако това ще те успокои в клуба има само 2-3 ескорта с лампичка за горивото.
SRS ще рече точно еърбег и система за донтягане на коланите при катастрофа щом светва и волана ти е един дебел посредата значи я имаш тази екстра.
И на мен ми се иска лампа за бензина ама няма...
Имам една страшна екстра дето никога няма да я ползвам километража ми е разграфен до 240 а по документи вдигам до 177.



Тема Re: Навъртях 600 км инови [re: NlKJAMa]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано27.04.04 10:21



NlKJAMa е прав - фордовете с лампичка за горивото са малко. При мондеото например има лампичка за горивото само при моделите с борд компютър /този който ти показва моментен разход, колко още можеш да караш с горивото което ти остава, средна скорост, разход за определена отсечка и т.н./





Тема лампа резерв...нови [re: S@sel@]  
Автор kEFi (...)
Публикувано27.04.04 11:38



скоро си разглобих таблото, защото ми поизгоряха лампички и остана само тази на резервоара...та таблата са стандартни и имат гнезда за всякакви лампички, които лесно могат да се сложат (дори без да се откача жилото). Специално за резервата, обаче, кабелчето е отделно и е със по-специално гнездо. Ако го имате този кабел - предполагам, че може и да се направи да свети...
За инфо - и самите крушки по таблото са един размер фордовси - ни малки, ни големи - намерих такива в мото пфое за по 2,хх лв парчето (с буксата).



Тема Re: Навъртях 600 км инови [re: NlKJAMa]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано27.04.04 14:58



Мдам, и аз нямам лампа за горивото... много е неприятно но се свиква с времето, едва ли някой си кара колата и не знае колко бенц има! А и е дразнещо да ти свети нещо по таблото! А екстрата на километража е странна! :) И моята е до там разграфена, ама файда - йок! :)



Тема Re: лампа резерв...2нови [re: kEFi]  
Автор adis_78 (новак)
Публикувано27.04.04 15:52



същите на Симеон са по 5.хх, така че направо си ги намерил евтино.
Аз пък обмислям варианта - светодиоди вместо лампи:). Някои експерименти по таблото дадоха неочаквано добър резултат



Тема Re: лампа резерв...2нови [re: adis_78]  
Автор boris (непознат )
Публикувано27.04.04 16:28



Аз намерих само лампите за по 70ст парчето..обаче трябва сам да си ги инсталираш във фасунгите с поялниче...от магазина на форд на Г.М .Димитров 60.



Тема Чорапи!нови [re: adis_78]  
Автор kEFi (...)
Публикувано27.04.04 17:14




Открих, че някои лампички си носят чорапчета (хм-м-м..не стига жената, ами вече и колата...) - приглушава и оцветява светлината...и мисля да ги използвам (или нещо подобно - в краен случай лак) за фронталното осветление на таблото (2 крушки). Само не знам кога - все не ми остава време, а и се обадиха май карета...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.