Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 28.04.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ford Escord 1.6 16v '95  
Автор _pq_ ()()
Публикувано08.04.04 19:56



Хай, мисля да си купувам Ford.
Искаше ми се да е бърза кола, с поне 100коня , обаче няма пари :))),
а и харесах един форд с новия фейс лифтинг от 95 насам и много як външен вид (прагове, спойлер, лети и тн), въпроса ми е някой карал ли е такъв и добре ли движи, в смисъл има ли поне малко динамика и тн - с две думи от гледна точка на мощността добре ли е?
(това е варианта с 90 коня, а май има и един с 105 1.6, обаче не е той)



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: _pq_]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано08.04.04 22:41



Нали няма да я купиш без да си я покарал!?!? Е ще разбереш и как върви
Какво да ти кажа колаат върви като за 90 коня на 1 тон купе. На мен ми е достатъчно и си харесвам динамката, но на друг ще са му малко, а на трети и 60 коня му стигат.
За максимална скорост ако е читав двигателя трябва да стигнеш 180 ако това е критерии дали върви колата.
А щом парите са проблем ще се радваш като установиш че годишния ти данък мпс + пътен данък е 47 лева(27+20)



Тема вечното трето място...нови [re: NlKJAMa]  
Автор cossy (ihuahu)
Публикувано09.04.04 00:02



... така казват за повечето модели на форд. колата всъщност е много симпатична и с не лоши показатели. частите не са нито много скъпи, нито много евтини. ако си търсиш кола за "дрърпане" си вземи поне 1.8
иначе си е доста прилична, аз лично нямам особени забележки( карам ескорт от 93-та 1.6 efi 16v-90 кончета). разходът също е средна работа...
с други думи ако колата е в добро състояние няма да сгрешиш ако я купиш. ти си преценяваш ако имаш конкретни въпроси - питай.



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: _pq_]  
Автор _pq_ (.)(.)
Публикувано09.04.04 01:08



ясно, значи би трябвало да ми се стори добре в сравнение с досегашният ми шофьорски опит с жигулата :))
а как ви се струва цена от 4900лв за туй нещо - пише я 92000 км (само всевишния знае дали е така)?
и какво да и гледам на тая кола като я вземам , то ще си търся човек дето разбира де, но все пак нещо специфично за форда, което е възможно да не е наред?
пък туко-виж човека от автокъщата се навие да смъкне 4-5 стотака, ако му покажа някой дефект
иначе много ми се иска да намеря за тия пари 1.8 16v с новата предница, но се съмнявам в късмета си...



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: _pq_]  
Автор adis_78 (непознат)
Публикувано09.04.04 10:08



Ако ще гониш вятъра, Ескорт не ти трябва.
Не е достъчно пъргав (дълги са му скоростите), но за сметка на това харчи малко и частите му са почти без пари.



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: adis_78]  
Автор boris (непознат )
Публикувано09.04.04 12:02



Здравей , цената изглезда добре ми се струва...не се коси, че не е над 100кс защото пук даъка ти е малък, моя форд е с 1.6Efi 77kW което е 105 кс и заради тези 5 коня данъка ми е 146лв, фордчето не е много тежко и 90кс мисля е оптимално за нормално каране..достатъчно мощно за да тегли купето без да се тормози двигателя от което да се покачва разхода и под 100кс за да е човешки пътният данък.
Поздрави и успех в избора



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: _pq_]  
Автор cossy (ihuahu)
Публикувано09.04.04 12:50



по мое мнение е добре да огледаш хубаво предницата. най-добре ще е преди да я купиш да я заведеш в някой сервиз, там да я разгледат и да ти кажат кое и е за смяна, какви пари е, какви проблеми може да имаш... сигурен съм, че и продавача би се съгласил на това условие (стига да е коректен) а въз основа на прегледа може да се пазариш и за цената. иначе цената е норална... все пак се опитай да свалиш малко, всеки продавач си завишава леко...
за двигател 1.8... хубаво звучи, но данъка ти скача доста... повече харчи... а и цената на колата ще скочи с няколко стотин... ти си преценяваш по това колко ти е дълбок джоба ;)



Тема Re: Ford Escord 1.6 16v '95нови [re: cossy]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано09.04.04 13:36



104 лева е данъка за 105 коня кола 96-ти набор т.е. 57 лева данък.
Настина се качи и подкарай ескортчето и виж дали ти е достатъчна тази динамика. Ако не е си търси по голям двигател, не си мисли че можеш в последствие да вдигаш мощноста на двигателя с разни тунинги - ще и излеез солено в сравнение с покупката на по големия двигател.

Може да се огледаш и за ръждица. Да речем около капачката на резорвара, на веждите отзад и по праговете.
Ако я качиш на стенд за окачването е добре, ако ли не гледай поне задните гуми да са така І І а не така / \ т.е. разчекнати.



Тема Малко скъпо ми се вижда.нови [re: cossy]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано09.04.04 13:38



Според мен 4000лв е нормална цена за такава кола, поне може да се намери за такива пари, но ако е читава наистина и ако спойлерите са здрави цената е добре! Просто я покарай малко ако не ти хлопа нищо по предницата значи е добре, втора употреба е, няма как да няма някой гаф по нея за оправяне! Колкото до 90000 км не вярвай, според мен е на 190000 км поне, ама карай! Нищо й няма, поне знаеш, че не е пренавиван километража, нали на 99999 пренавива! А колкото до конете, според мен е пъргава кола доста, моята е 1.6 карб и е 90 коня! Чудесно върви, има си и максимална скорост прилична, а номера с пъргавината се решава лесно с две предавки надолу! То си зависи от начина ти на каране!



Тема Re: Малко скъпо ми се вижда. [re: Kocko]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано09.04.04 13:48



Ако модела е този
[image]http://www.mobile.bg/photos/11080496380062209_1.pic[/image]
мисля че цената е добра. А и километража на тези е до един милион /ако не се лъжа/



Редактирано от Щ-3O4 на 09.04.04 16:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.