Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 28.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови  
Автор lmage (псевдоинженер)
Публикувано17.03.04 12:57



Колеги, търся съвет за приятел , който кара Форд Сиера 1.8ТД и има следния проблем: Колата му пали трудно ( още повече като е студено), а иначе си работи перфектно ( мощност , разход и прочие). Посъветвали го да си направи диагностика на дизеловата помпа ??

Дали е възможно проблема да е от дизеловата помпа ??
Къде може да се направи добра дизел диагностика ( стенд , опитен майстор и т.н) ??

10х



Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови [re: lmage]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:26



щом "а иначе си работи перфектно ( мощност , разход и прочие)...." не е от помпата. Значи си има необходимато налягане и компресия. Нещо друго може да е. Колегите с дизелите да кажат все пак де.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови [re: lmage]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:34



Аз като "колега с дизел" 1.8ТД само ще кажа: "Ако си оправи проблема с паленето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се върнеш тук или на бележка и да ми кажеш какво е било!"

И сега аз какво съм пробвал: диагностика на помпа, дюзи и свещи-ОК; компресия - не точно ОК, но става. Само центровка не съм пробвал. Още не пали кат' хората. И все си мисля, че ще да е от всещи. Въпреки че работят и 4-те ще се прежаля и наесен ще ги сменя с 4 чисто нови, в комбинация с една центровка. Просто това усещане имам интуитивно.

Друго нещо. Приятел има сиера ТД, но не знам дали е 1.8 (то други има ли?) Сега пали "от четвърт", НО на цената на какво? - 2 ремонта (за отваряния на двигателя става въпрос) и 2 смени на стартера. Ей, това стартерът е голяма работа. Освен това баща му видял, че турбото омаслява и взел че го откачил. Оня вика Ми тя пак найш ли как си върви...

Опаа, забравих да кажа, че и стартера ще дам да ми погледнат наесен. Също така проблема си ми остана и при ЧИСТО НОВ МонБат 75Ач (ония синкавите на цвят)

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...

Редактирано от diesel power на 17.03.04 13:38.



Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа? [re: lmage]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано17.03.04 18:59



Възможно е проблема му да е от дизеловата помпа. Доколкото знам ако помпата е CAV-Rotodiesel диагностиката и е много трудна и не знам дали някой в България може да я направи, ако помпата е Бош има реални шансове да му я оправят.
По-вероятно е обаче проблема да е другаде - подгревни свещи, топлинна хлабина на клапаните, дюзи/разпръсквачи. Тъй като на баща ми скоро му правих топлинните хлабини може да ми се обадите с/у скромно възнаграждение мога да проверя подгревните свещи и хлабините на клапаните.



Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови [re: Coupe]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано18.03.04 09:12



На дизел си оправял хлабините, нали? Ако е така, остави ми координати и ще ти се обадя да погледнем мойта. Ако ти е удобно за този съботонеделник?
Аз съм с 1.8 ТД, Endura-DE двигател, ако това ти помага нещо да добиеш представа.

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...


Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови [re: Coupe]  
Автор lmage (псевдоинженер)
Публикувано18.03.04 11:35



Направо ще му кажа да отиде при теб - дай някакви координати .

10х



Тема Re: 1.8 TD - диагностика дизелова помпа?нови [re: diesel power]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано18.03.04 20:56



Да, на дизел 1.8 ТД монтиран на Сиера около 90-93 г. Честно казано Endura-DE не ми говори нищо. Можеш да ми званнеш на тел. 0887/259212 или ми виж емайла през акаунта.
За тази неделя ще ми е удобно към 11 часа. За проверка (измерване) на хлабините ще ти струва 5 лв. и ще трябва да си докараш колата до кв. Младост 3. Ако решиш (и ако се налага) да ги регулираме ще се разберем допълнително, но няма да стане същия ден защото ще трябват нови пулове.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.